
Справа № 211/3958/18
Провадження № 3/211/1544/18
П о с т а н о в а
і м е н е м У к р а ї н и
05 грудня 2018 року суддя Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС у Дніпропетровської області Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянина України, працюючого директором ТОВ «ІНФОТЕЛ», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мкр. Всебратське-2АДРЕСА_1,
за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 42504/04-36-14-21/32263442 від 02.08.2018 року в ході камеральної перевірки 02.08.2018 року товариства з обмеженою відповідальністю «ІНФОТЕЛ», код ЄДРПОУ, юридична адреса: м. Кривий Ріг, вул. Леоніда Бородича, буд. 8, було виявлено, що ОСОБА_2, будучи директором ТОВ «ІНФОТЕЛ», порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: встановлено не вірне визначення об’єкту оподаткування з податку на додану вартість за рахунок включення до податкового кредиту з ПДВ сум по непідтвердженим здійсненим господарським операціям з контрагентом-постачальником ТОВ «ТРЕКОТА-ЛЮКС» (код ЄДРПОУ 39815354) за вересень 2015 року, що призвело до заниження податку на додану вартість у загальній сумі 97 427 грн (у тому числі вересень 2015 року у сумі 81 940 грн, лютий 2016 року у сумі 15 532 грн). Дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
У суд ОСОБА_2 не з’явився, його представником адвокатом ОСОБА_3 подано до суду пояснення, відповідно до якого вона просить провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо директора ТОВ «ІНФОТЕЛ» ОСОБА_2 за ознаками ст. 163-1 ч. 1 КУпАП закрити за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його чиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Постанова судді згідно ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Частина 1 статті 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З матеріалами справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення № 42504/04-36-14-21/32263442 від 02.08.2018 року складено на підставі акту № 42504/04-36-14-21/32263442 від 02.08.2018 року.
В силу норм Податкового кодексу України, акт перевірки лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов’язуючим до вчинення будь-яких дій, він не є юридичною формою рішення податкового органу і сам по собі не породжує певних правових наслідків для платника податків, не є актом індивідуальної дії. Він є лише документом, що фіксує певні обставини так, як їх бачить працівник податкового органу, який проводить перевірку.
Диспозиція ст. 163-1 ч. 1 КУпАП передбачає порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Складовою частиною суб’єктивної сторони даного виду правопорушення є вина у формі умислу чи необережності.
Згідно з п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до вимог п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
При цьому суд звертає увагу на те, що Податковим кодексом України передбачено порядок оскарження в адміністративному порядку рішень податкового органу. Зазначений порядок представляє собою можливість суб’єкту господарювання оскаржити в адміністративному порядку податкове повідомлення, у випадку, якщо суб’єкт господарювання не погоджується з рішенням Державної податкової адміністрації України має право оскаржити його до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, податковим законодавством України передбачено дворівневу процедуру оскарження рішень органів податкової служби та поширено презумпцію невинуватості на процедуру оскарження.
При розгляді справи встановлено, що підприємство - платник податку ТОВ «ІНФОТЕЛ», оскаржує винесені податкові повідомлення-рішення від 16.08.2018 року № НОМЕР_2 у Дніпропетровському окружному адміністративному суді, про що свідчить копія позовної заяви, копія ухвали суду від 17.09.2018 року.
Таким чином, складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 є передчасним і безпідставним.
Суддя прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки, з долучених до матеріалів справи доказів вбачається, що ТОВ «ІНФОТЕЛ» оскаржує рішення-повідомлення, складене на підставі акту перевірки, за наслідками якого і було складено вищевказаний протокол, у визначеному законом порядку. Враховуючи те, що факт оскарження податкового рішення-повідомлення вказує на неузгодженість, тому слід вважати, що фактично подія та склад адміністративного правопорушення на час розгляду справи в суді не встановлені, тому провадження у справі слід закрити у зв'язку за відсутністю в діях особи складу правопорушення.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 247 ч. 1 п. 1, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
закрити провадження в справі щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_1
The court decision No. 78359752, Dovhyntsivskyi District Court of Kryvyi Rih City was adopted on 05.12.2018. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data conveniently.
This decision relates to case No. 211/3958/18. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: