
Справа № 444/1528/18
Провадження № 3/444/555/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 серпня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й. з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Львівської області адміністративну справу, яка надійшла з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 ААДРЕСА_1, студента, являється депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради, серія, номер паспорта судом не встановлено, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради Львівської області, перелік яких затверджений постановою Жовківської районної виборчої комісії від 19.11.2015 №65 «Про встановлення реєстрації обраних депутатів до Жовківської районної ради», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав повністю, пояснив, що дійсно не подав вчасно декларацію. Пояснює це тим, що у нього виникли технічні перешкоди поданню деклації через неприйняття такої системою у якій вона заповнюється, однак визнає, що проявив недбалість до подання декларації, оскільки завчасно не вживав заходів для виконання свого обов’язку. Щиро розкаюється у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.
Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності- Надяка М. Я., прокурора, вивчивши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи, приходжу до наступного висновку.
ОСОБА_1. неодноразово викликався в судові засідання, однак в жодне з таких не з’явився, про причин неявки не повідомляв.
Крім того, ОСОБА_1 неодноразово піддавався приводу працівниками поліції у судові засідання, однак такі приводу не були виконані.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк розгляду адміністративних справ про адміністративні корупційні правопорушення зупиняється судом у разі якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з’явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).
У зв’язку із неявкою ОСОБА_1 в судове засідання, яке було призначено на 13.06.2018 року о 17 год. 20 хв. строк розгляду справи зупинявся судом. Суд вважав, що так як поважних причин неявки ОСОБА_1 не надано, тому він умисно ухилявся від явки до суду.
В той же час, звертаю увагу, що чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема ст. 284 цього кодексу передбачено, що по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Тобто, такого виду постанов як про зупинення строку розгляду адміністративних справ про адміністративні корупційні правопорушення не передбачено.
У зв’язку із цим, судом 13.06.2018 року не виносився окремий процесуальний письмовий документ про зупинення строків розгляду справи, в той же час, в судовому засіданні, яке було призначено 13.06.2018 року о 17 год. 20 хв. при вирішенні питання відкладення розгляду справи у зв’язку із неявкою ОСОБА_1 було вирішено зупинити строки розгляду справи.
Провадження по справі відновлено.
Що стосується дати виявлення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, то нею слід вважати день виявлення уповноваженим органом несвоєчасного, без поважних причин, подання декларації особою, уповноваженою на виконання фунцій держави або місцевого самоврядування на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто у передбаченому законом спеціально для контролювання майнового стану суб’єктів відкритому джерелі, належному, до того ж, антикорупційному правоохоронному органу.
Результат пошуку цієї інформації у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування показав, що днем опублікування ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік є 03.04.2018 року.
Вважаю, що лише після відібрання пояснень у ОСОБА_1 можна оцінювати поважність чи неповажність причин несвоєчасного подання декларації.
Письмові пояснення у ОСОБА_1 були отримані 11.05.2018 року (а. с. 7), з яких вбачається, що поважних причин, які б перешкоджали своєчасному поданню декларації, у ОСОБА_1 не було.
Наведене підтверджується і його поясненнями в судовому засіданні. А тому, вважаю, що днем виявлення правопорушення є 03.04.2018 року.
Згідно ч. 3 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Так як строк розгляду справи був зупинений 13.06.2018 року і відновлений, приходжу до висновку, що строк для накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, а саме передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не минув, а тому стягнення може бути накладено, підстав для закриття провадження у справі у зв’язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення немає.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується зібраними доказами, зокрема: 1) протоколом № 315 про адміністративне правопорушення, пов’язаного з корупцією від 24.05.2018 року; 2) поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_1; 3) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua, з якої вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 року 03.04.2018 року; 4) рішенням 1-ї сесії VII-го демократичного скликання Жовківської районної ради від 24.11.2015 року; 5) постановою Жовківської районної виборчої комісії Львівської області з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів № 65 від 19.11.2015 року "Про встановлення реєстрації обраних депутатів до Жовківської районної ради", а також списком зареєстрованих депутатів; 6) декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2017 рік; 7) листом- запитом УЗЕ у Львівській області та листом-відповіддю Жовківської районної ради, а також іншими матеріалами справи.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.04.2018 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію щорічну за 2017 рік лише 03.04.2018 року, тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік у ОСОБА_1 - відсутні.
Депутат сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради Львівської області приймав участь у роботі сесій Жовківської районної ради Львівської області, що підтверджується списком присутніх депутатів на засіданнях.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Щире розкаяння у вчиненому є обставиною, яка пом’якшує відповідальність ОСОБА_1
Санкцією ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховую, що першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, являється студентом, вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому, а відтак приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п’ятдесять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 ААДРЕСА_1, студента, являється депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради, серія, номер паспорта судом не встановлено, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, код- 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Код – 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: -подвійний розмір штрафу, визначений постановою; -витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.
The court decision No. 75645955, Zhovkva District Court of Lviv Oblast was adopted on 01.08.2018. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data conveniently.
This decision relates to case No. 444/1528/18. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: