
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року Справа № 414/2354/17
Провадження № 2-а/414/63/2017
Кремінський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді: Ковальова В.М.
за участю секретаря: Бутилкіної Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кремінна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ВБД РУПП в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Талалаєва Віталія Федоровича про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 22 листопада 2017 року звернувся до суду із позовом, в обґрунтування якого посилається на те, що постановою інспектора ВБД РУПП в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Талалаєва В.Ф. від 14 листопада 2017 року у м. Рубіжному його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 140 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 680 грн. за те, що він у той же день о 14 год. 50 хв. на вул. Об'їзній в м. Рубіжне будучи посадовою особою, відповідальною за проведення дорожньо-ремонтних робіт, не огородив місце проведення робіт згідно СОУ 45.2-00018112-006:2006.
Вважає вказану постанову незаконною, оскільки в ній не зазначено, яке саме положення СОУ ним порушено, місце проведення робіт було огороджено дорожніми сигнальними конусами, тобто відсутня подія вказаного правопорушення. Крім того, КП «Кремінський «Агрошляхбуд» є підрядною організацією і здійснювало ремонт доріг за замовленням Рубіжанської міської ради, отже він не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 140 КУпАП.
Тому просить визнати вказану постанову незаконною, її скасувати та провадження закрити.
Позивач та його представник ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали.
Відповідач Талалаєв В.Ф. у судове засідання не з'явився, у заяві на ім'я суду просить призупинити розгляд справи у зв'язку з знаходженням у відпустці за межами області.
Але суд не бачить підстав для задоволення клопотання відповідача з огляду на вимоги ч.1 ст. 171-2 КУпАП. Відповідно до цієї статті адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судам як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів. Провадження у справі було відкрито 23 листопада 2017 року, у зв'язку з неналежним повідомленням відповідача, ухвалою суду від 27 листопада 2017 року розгляд справи було відкладено і останнього було повідомлено телефоном. Тому суд вважає за необхідне розглянути справу за відсутністю відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача та його представника, суд вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Згідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяну майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 283 цього Кодексу встановлено, що постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ст.258 цього Кодексу протоколи про адміністративне правопорушення не складаються у випадках, коли згідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження оформлюються на місці вчинення правопорушення. Якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 256 цього Кодексу. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення. Постанова у справі про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Доказі, які надані суду, свідчать про наступне.
Відповідно до постанови серія БР № 037887 від 14 листопада 2017 року ОСОБА_1 того ж дня о 14 год. 50 хв. на вул. Об'їзній в м. Рубіжне будучи посадовою особою, відповідальною за проведення дорожньо-ремонтних робіт, не огородив місце проведення робіт згідно СОУ 45.2-00018112-006:2006 і на нього інспектором ВБД РУПП в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Талалаєвим В.Ф. відповідно до ч.3 ст. 140 КУпАП на місці скоєння правопорушення було накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 680 грн.
Протокол про адміністративне правопорушення, при наявності заперечень позивача, не складався. Копію постанови позивач отримав у той же день під час з'ясування обставин по справі.
Позивач працює прорабом у КП «Кремінський Агрошляхбуд» (а.с. 24). Складаючи постанову про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності відповідач не вказав порушену ним норму посадової інструкції.
Зміст постанови не конкретизовано, тобто не відображена об'єктивна сторона правопорушення, не вказаний нормативний акт, вимоги якого позивачем порушені. В постанові лише вказано, що позивач не огородив місце проведення робіт згідно СОУ 45.2-00018112-006:2006. Вказівка на абревіатуру та низку цифр не є загальнодоступною, тому не зрозуміло, що порушив позивач, який крім того у судовому засіданні спростовував висновок відповідача про відсутність під час робіт огорожі.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5-рн/2015, справа № 1-11/2-15 розгляд справи про адміністративне правопорушення безпосередньо на місці його вчинення, а не за місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про таке правопорушення, є порушенням вимог ст. 257 /щодо надіслання протоколу/, ст. 268 /щодо належного забезпечення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності/, ст. 277 /щодо дотримання п'ятнадцятиденного для вказаних правопорушень строку розгляду справи про адміністративне правопорушення/, ст. 278 /щодо належної підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення/, ст. 279 /порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення/, ст. 280 /щодо обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення/ КУпАП.
З огляду на вищевказане, суд вважає, що дії відповідача щодо складання постанови про накладання адміністративного стягнення є незаконними і ця постанова підлягає скасуванню, а справа відповідно до п. 2 ч.1 ст. 293 КУпАП надісланню на новий розгляд.
Керуючись ст.ст. 159-163 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Вимоги ОСОБА_1 до інспектора ВБД РУПП в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Талалаєва Віталія Федоровича про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягненнязадовольнити частково.
Постанову серії БР № 037887 від 14 листопада 2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 140 КУпАП, складену інспектором ВБД РУПП в містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне Талалаєвим Віталієм Федоровичемвизнати незаконною та її скасувати.
Справу про адміністративне правопорушення надіслати на новий розгляд .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького адміністративного апеляційного суду через Кремінський районний суд Луганської області протягом 10 днів з дня її проголошення, а відповідачем у той же термін і у той же строк з дня отримання її копії.
Суддя В.М. Ковальов
The court decision No. 70917839, Kreminna District Court of Luhansk Oblast was adopted on 01.12.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 414/2354/17. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: