Court ruling № 68627116, 01.09.2017, Dnipropetrovsk Regional Court of Appeal (Kryvyi Rih)

Approval Date
01.09.2017
Case No.
177/2314/15-ц
Document №
68627116
Form of court proceedings
Civil
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/2314/15-ц

№ 22-ц\774\1843\К\17

У Х В А Л А

01 вересня 2017 року м. Кривий Ріг

Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області Бондар Я.М., ознайомившись із апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» на заочне рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 15 травня 2017 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» до ОСОБА_1, третя особа: Національний Банк України про звернення стягнення на предмет іпотеки,

В С Т А Н О В И Л А:

Заочним рішенням Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 15 травня 2017 року ПАТ «Дельта банк» відмовлено в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_1, третя особа: Національний Банк України про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Не погоджуючись із рішенням суду, представник позивача ПАТ «Дельта банк» подав апеляційну скаргу, згідно штампу поштового відправлення лише 03 серпня 2017 року.

Апеляційна скарга ПАТ «Дельта банк» не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Частиною 3 ст. 297 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Представник позивача в обґрунтування поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження зазначає, що копію оскаржуваного рішення Банк отримав 11 липня 2017 року, а з 21 липня 2017 року по 25 липня 2017 року представник Банку перебувала у відпустці, що на її думку, є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження.

Проте, суд критично відноситься до обґрунтування представником позивача поважності причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду. Із зворотного поштового повідомлення видно, що уповноважена особа ПАТ «Дельта Банк» отримав копію рішення суду 11 липня 2017 року ( а.с.152).

З урахуванням дати отримання копії рішення суду останній день подання апеляційної скарги на рішення суду 21 липня 2017 року, тому посилання представника позивача про перебування у відпустці саме з 21 липня 2017 року, тобто останнього дня подання апеляційної скарги не можна вважати обґрунтованим. Крім того, ПАТ «Дельта Банк» є юридичною установою, яка має у штаті не одного юрисконсульта та керівництво мало скерувати обсяг роботи відсутнього співробітника. Крім того, відпустка представника позивача ОСОБА_3 була по 25.07.2017 р., проте апеляційну скаргу здано на відділ зв'язку лише 03 серпня 2017 року.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно з нормами ст. 17 Конвенції жодне з положень цієї Конвенції не може тлумачитись як таке, що надає будь-якій державі, групі чи особі право займатися будь-якою діяльністю або вчиняти будь-яку дію, спрямовану на скасування будь-яких прав і свобод, визнаних цією Конвенцією, або на їх обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції.

Ратифікуючи зазначену Конвенцію Україна взяла на себе зобов'язання гарантувати кожній особі права та свободи, закріплені в Конвенції, включаючи право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку.

У своєму рішенні у справі «Калашников проти Росії» Європейський суд зазначив, що розумність тривалості провадження визначається залежно від конкретних обставин справи, враховуючи критерії, визначені у прецедентній практиці Суду, зокрема, складність справи, поведінка заявника та поведінка компетентних органів влади.

З аналізу зазначених норм Конвенції та практики Європейського суду вбачається, що питання про порушення ст. 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом.

Вищенаведені положення закону направлені на дотримання розумних строків розгляду справи і на недопущення зловживання своїми процесуальними правами та правами інших осіб, які беруть участь у справі.

Європейський суд з прав людини визнає легітимним обмеження у доступі до суду через значний пропуск строку оскарження рішення суду, що є дотриманням принципу правової визначеності (рішення Нешев проти Болгарії від 28 жовтня 2004 року, рішення Брумареску проти Румунії від 28 листопада 1999 року).

Учасник процесу зобов'язаний добросовісно користуватись своїми процесуальними правами (ч. 3 ст. 27 ЦПК України).

Оскільки особою, яка подає апеляційну скаргу не зазначено та не надано доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 05 травня 2017 року , зазначені в апеляційній скарзі обставини перебування представника ОСОБА_3 у тарифній відпустці з 21.07. по 25.07.2017 року не можна вважати поважними, за таких обставин апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з підстав передбачених ч. 3 ст. 297 ЦПК України для надання інших доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду та звернення до суду апеляційної інстанції із клопотання про поновлення пропущеного строку із зазначенням інших поважних причин.

Керуючись ст. ст. 294, 297, 121 ЦПК України, суддя -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» на заочне рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 15 травня 2017 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» до ОСОБА_1, третя особа: Національний Банк України про звернення стягнення на предмет іпотеки,залишити без руху та надати строк протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду, для звернення із клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин його пропуску.

Попередити апелянта, що на випадок невиконання даної ухвали в установлений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Я.М. Бондар

Часті запитання

Який тип судового документу № 68627116 ?

Документ № 68627116 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 68627116 ?

Дата ухвалення - 01.09.2017

Яка форма судочинства по судовому документу № 68627116 ?

Форма судочинства - Civil

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 68627116 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Information about the court decision No. 68627116, Dnipropetrovsk Regional Court of Appeal (Kryvyi Rih)

The court decision No. 68627116, Dnipropetrovsk Regional Court of Appeal (Kryvyi Rih) was adopted on 01.09.2017. The procedural form is Civil, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary information quickly.

The court decision No. 68627116 refers to case No. 177/2314/15-ц

This decision relates to case No. 177/2314/15-ц. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 68627113
Next document : 68627119