Court ruling № 68288106, 14.08.2017, Kyiv Commercial Court of Appeal

Approval Date
14.08.2017
Case No.
925/586/17
Document №
68288106
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"14" серпня 2017 р. Справа №925/586/17

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Зубець Л.П.

суддів: Алданової С.О.

Мартюк А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення

Тальнівської районної державної адміністрації

на рішення Господарського суду Черкаської області

від 27.06.2017 (суддя Довгань К.І.)

у справі №925/586/17

за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі

Черкаської філії ПАТ "Укртелеком"

до Управління соціального захисту населення Тальнівської

районної державної адміністрації

про 205 778,88 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 27.06.2017 у справі №925/586/17 позов було задоволено повністю, присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача 205 778,88 грн. боргу та 3 086,68 грн. судового збору.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, відповідач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 27.06.2017 у справі №925/586/17 повністю та прийняти нове рішення про відмову у позові.

Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї матеріали, Київський апеляційний господарський суд встановив наступне.

Згідно з ч.1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів справи, вступна та резолютивна частина оскаржуваного рішення була проголошена в судовому засіданні 27.06.2017, а повний текст складено 14.07.2017, тобто строк на подання апеляційної скарги закінчився 24.07.2017.

Згідно з відбитком календарного штампу відділення поштового зв'язку на конверті, в якому надійшла апеляційна скарга, остання була надіслана до місцевого господарського суду 28.07.2017, тобто з порушенням строків на апеляційне оскарження рішення суду. При цьому, ані в тексті апеляційної скарги, ані в додатках до неї не було викладено (додано) заяву про відновлення законодавчо визначеного строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Черкаської області від 27.06.2017 у справі №925/586/17 із зазначенням обставин, які зумовили пропуск цього строку.

Натомість в тексті апеляційної скарги відповідачем зазначено про те, що повний текст оскаржуваного ним рішення було отримано 19.07.2017, у зв'язку з чим відповідач просить суд вважати строк на подання апеляційної скарги не пропущеним.

Тобто, відповідач починає облік строку на апеляційне оскарження саме з дати отримання ним оскаржуваного судового рішення і не вважає цей строк пропущеним.

З цього приводу колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що як зазначає сам відповідач, він отримав оскаржуване ним судове рішення 19.07.2017, тобто на 5-й день після оформлення повного тексту рішення у даній справі і за 5 днів до закінчення законодавчо встановленого строку на його апеляційне оскарження. При цьому нормами ст. 93 Господарського процесуального кодексу України прямо встановлено, що перебіг строку на апеляційне оскарження рішення місцевого господарського суду розпочинається протягом десяти днів з дня його оголошення судом або з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу, а не з дня отримання рішення стороною.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 91, 93, 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації на рішення Господарського суду Черкаської області від 27.06.2017 у справі №925/586/17 з доданими до неї документами повернути скаржнику.

2. Справу №925/586/17 повернути до Господарського суду Черкаської області.

3. Ухвала може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у встановленому порядку та строки.

Головуючий суддя Л.П. Зубець

Судді С.О. Алданова

А.І. Мартюк

Часті запитання

Який тип судового документу № 68288106 ?

Документ № 68288106 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 68288106 ?

Дата ухвалення - 14.08.2017

Яка форма судочинства по судовому документу № 68288106 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 68288106 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Data about the court decision No. 68288106, Kyiv Commercial Court of Appeal

The court decision No. 68288106, Kyiv Commercial Court of Appeal was adopted on 14.08.2017. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.

The court decision No. 68288106 refers to case No. 925/586/17

This decision relates to case No. 925/586/17. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform supports searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 68288095
Next document : 68288112