Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2009 р. справа № 2а-8282/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Шалагіновій М.В.
за участю:
представника позивача Пищита Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі
м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-
комерційна фірма «Сузірря»
про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Кіровському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ТОВ ВКФ «Сузірря» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову зазначили, що відповідач зареєстрований Виконкомом Калінінської районної у м. Донецьку ради 14.07.1999р. як юридична особа та перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька. Відповідачем було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (звітна) на 2008 рік з самостійно визначеною сумою податкових зобов’язань у розмірі – 3405,49 грн. З урахуванням часткової сплати заборгованість з орендної плати складає 1418,61 грн. Оскільки суму заборгованості не сплачено, відповідачу було направлено першу та другу податкові вимоги.
У встановлені законом строки сума заборгованості не погашена.
Просили стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати в розмірі 1418,61 гривень.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.
За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі відповідача та на підставі доказів наданих у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач зареєстрований Виконкомом Калінінської районної у м. Донецьку ради 14.07.1999р. як юридична особа та перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у Кіровському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідачем було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (звітна) на 2008 рік з самостійно визначеною сумою податкових зобов’язань у розмірі – 3405,49 грн. З урахуванням часткової сплати заборгованість з орендної плати складає 1418,61 грн., що підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”:
- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
- податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
- платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ЗУ «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст. 14 Закону України „Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом. Податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно із ч. 3 ст.17 ЗУ «Про плату за землю» земельний податок, а також орендна плата за земельної ділянки громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 ЗУ „Про систему оподаткування” плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 ЗУ „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 ЗУ „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Податкове зобов’язання відповідачем у встановлений строк добровільно не сплачено, тому відповідно до вимог ст. 6 Закону України “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” боржнику надіслані податкові вимоги № 1/662 від 01.10.2008 року та № 2/962 від 22.12.2008 року, які відповідачем не оскаржені.
Таким чином вжиті заходи не сприяли погашенню відповідачем заборгованості перед бюджетом.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача заборгованість з орендної плати за землю на користь державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Сузірря» про стягнення заборгованості, задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Сузірря» (83000, м. Донецьк, вул. Адигейська, 14, ЄДРПОУ 30455297) заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 1418,61 гривень на р/р 33216812700007, код платежу 13050200, одержувач: місцевий бюджет Кіровська районна рада, ЄДРПОУ 34687153, банк: ГУДК України в Донецькій області, МФО 834016.
Постанова в повному обсязі виготовлена 20.07.2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.
The court decision No. 6749421, Donetsk District Administrative Court was adopted on 15.07.2009. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data easily.
This decision relates to case No. 2а-8282/09/0570. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: