
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
23 червня 2017 року ЖитомирСправа № 806/1695/17
Категорія 12.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Капинос О.В. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України, Заступника Голови Державної екологічної інспекції України ОСОБА_2, Директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України ОСОБА_3, Заступника директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю), начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічнтими речовинами Державної екологічної інспекції України ОСОБА_4, Начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних екосистем та ресурсів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_5, В.о. заступника директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю), начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції України ОСОБА_6, Начальника відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції України ОСОБА_7, В.о. начальника Відділу правового забезпечення Державної екологічної інспекції України ОСОБА_8, В.о. начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції України ОСОБА_9, Головного спеціаліста з внутрішнього аудиту Дкржавної екологічної інспекції України ОСОБА_10, Голови Громадської ради при Держекоінспекції України ОСОБА_11, В.о. завідувача Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Державної екологічної інспекції України ОСОБА_12, Головного спеціаліста Відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних екосистем та ресурсів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_13, В.о. начальника Відділу бухгалтерського обліку та фінансів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_14, Головного спеціаліста відділу взаємодії з органами влади Департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінприроди України ОСОБА_15, Начальника відділу правового забезпечення Юридичного департаменту Мінприроди України ОСОБА_16, Головного спеціаліста Сектору з питань внутрішнього аудиту Мінприроди України ОСОБА_17, Головного спеціаліста відділу професійної підготовки кадрів та роботи з підвідомчими установами, організаціями та підприємствами Управління роботи з персоналом Мінприроди України ОСОБА_18, ОСОБА_19 Управління організаційної діяльності Державної екологічної інспекції України ОСОБА_20, третя особа: Державна екологічна інспекція у Житомирській області про визнання дій протиправними, скасування наказів №524 від 30.05.2017 року та №531 від 31.05.2017 року,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом у якому просив: визнати протиправними дії посадових осіб щодо включення до "Акту перевірки організації та забезпечення виконання покладених на Держекоінспекцію у Житомирській області завдань у 2016 році та І кварталі 2017 року" недостовірних відомостей, визнати протиправними та скасувати накази в.о. голови Державної екологічної інспекції України від 30 травня 2017 року № 524 "Про порушення дисциплінарного провадження відносно ОСОБА_1Й." та від 31 травня 2017 р. № 531 "Про проведення службового розслідування відносно ОСОБА_1Й."
22.06.2017 позивачем подано уточнену позовну заяву, в якій він просить:
-визнати протиправними дії Заступника Голови Державної екологічної інспекції України ОСОБА_2, Директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України ОСОБА_3, Начальника відділу державного екологчного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічнтими речовинами Державної екологічної інспекції України ОСОБА_4, Начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних екосистем та ресурсів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_5, Начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції України ОСОБА_6, Начальника відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції України ОСОБА_7, В.о. начальника Відділу правового забезпечення Державної екологічної інспекції України ОСОБА_8, В.о. начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції України ОСОБА_9, Головного спеціаліста з внутрішнього аудиту Дкржавної екологічної інспекції України ОСОБА_10, Голови Громадської ради при Держекоінспекції України ОСОБА_11, В.о. завідувача Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Державної екологічної інспекції України ОСОБА_12, Головного спеціаліста Відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних екосистем та ресурсів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_13, В.о. начальника Відділу бухгалтерського обліку та фінансів Державної екологічної інспекції України ОСОБА_14, Головного спеціаліста відділу взаємодії з органами влади Департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінприроди України ОСОБА_15, Начальника відділу правового забезпечення Юридичного департаменту Мінприроди України ОСОБА_16, Головного спеціаліста Сектору з питань внутрішнього аудиту Мінприроди України ОСОБА_17, ОСОБА_19 Управління організаційної діяльності Державної екологічної інспекції України ОСОБА_20, Головного спеціаліста відділу професійної підготовки кадрів та роботи з підвідомчими установами, організаціями та підприємствами Управління роботи з персоналом Мінприроди України ОСОБА_18 щодо включення до "Акту перевірки організації та забезпечення виконання покладених на Держекоінспекцію у Житомирській області завдань у 2016 році та І кварталі 2017 року" недостовірних відомостей.
-визнати протиправними та скасувати накази в.о. голови Державної екологічної інспекції України від 30 травня 2017 року № 524 "Про порушення дисциплінарного провадження відносно ОСОБА_1Й." та від 31 травня 2017 р. № 531 "Про проведення службового розслідування відносно ОСОБА_1
Також, позивачем подано клопотання про забезпечення позову.
Перевіряючи, чи відповідає позовна заява вимогам, установленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом ураховано наступне.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАСУ у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно із частинами четвертою і п"ятою статті 105 цього кодексу і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.
В порушення п.4 ч.1 ст.106 КАСУ позивачем у позовній заяві необгрунтовано позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення ч.2 ст.106 КАСУ на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивачем не надано жодного доказу, зокрема, ані наказу від 30 травня 2017 року № 524, ані наказу від 31 травня 2017 р. № 531, які оскаржуються.
Відсутність таких доказів позбавляє суд можливості з'ясувати за захистом яких прав та інтересів позивач звернувся до суду з даним позовом, визначити предмет доказування в спорі між сторонами.
Крім того в порушення ч.3 ст.108 КАС України уточнений позов поданий лише в одному екземплярі, копії позовної заяви для відповідачів та третіх осіб у відсутні.
Також, гідно зі ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (у редакції з 05.01.2017, надалі - Закон), за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Статтею 5 Закону встановлені пільги щодо сплати судового збору.
Позивачем відомостей про віднесення його до осіб, яким надано пільги щодо сплати судового збору (звільнення від сплати судового збору) в позові наведено не було.
Отже, звернення ОСОБА_1 до суду з даним позовом та з клопотанням про забезпечення позову, повинно бути оплачено судовим збором, а документи про сплату судового збору - приєднані до позову.
У відповідності до ч. 1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Положеннями пункту 3 частини 2 статті 4 Закону визначено:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення ставка судового збору - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року складає 1600 гривень.
Таким чином, враховуючи кількість позовних вимог ставка судового збору за подання до суду цього позову ОСОБА_1 становить 13440 грн (по 640,00 грн за кожну немайнову вимогу (21)), а за подання клопотання про забезпечення позову - 480,00 грн.
Частиною 1 статті 108 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позов необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви у відповідності з вимогами ст.105, 106 КАС України та її копій відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб у справі;
- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги у необхідній кількості для відповідачів та третіх осіб у справі;
- доказу сплати судового збору в розмірі 13440 грн із призначенням платежу: судовий збір, за позовом ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд (рахунок отримувача - 31213206784002, код ЄДРПОУ - 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030101);
- доказу сплати судового збору у розмірі 480 грн із призначенням платежу: судовий збір, за клопотанням про забезпечення позову______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд (рахунок отримувача - 31213206784002, код ЄДРПОУ - 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030101).
Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у м.Житомирі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38035726; банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області; код банку отримувача (МФО) - 811039; рахунок отримувача - 31213206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч.1 ст.108,165 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 10 липня 2017 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяО.В. Капинос
The court decision No. 67345921, Zhytomyr District Administrative Court was adopted on 23.06.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 806/1695/17. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: