№ 65830, 27.07.2006, Commercial Court of Kherson Oblast

Approval Date
27.07.2006
Case No.
7/260-ап-06
Document №
65830
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"27" липня 2006 р. Справа № 7/260-АП-06

м.Херсон, зал судового засідання №324, 10 год. 20 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді Задорожної Н.О. при секретарі Чуприні О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон

до Відкритого акціонерного товариства "Ізумруд", смт.Калінінське Великоолександрівського району

про стягнення 7282 грн. 02 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Осипова Л.І. - провідний спеціаліст, пост. дов. №01-12/6 від 10.01.06р.;

від відповідача: не прибув.

Позивач звернувся з позовом, у якому просить суд стягнути з відповідача 7282 грн. 02 коп. штрафу, нарахованого за невиконання нормативу для працевлаштування інвалідів у 2005р.

Відповідач письмові заперечення не надав, явку уповноваженого представника не забезпечив.

Зважаючи на те, що відповідач у встановленому порядку був повідомлений про дату і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням поштового відділення зв’язку про одержання ним ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, з заявою про відкладення справи не звернувся, наданих доказів достатньо для ухвалення правильного рішення, суд розглядає справу без участі представника по наявних в ній документах.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в:

Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. №875-ХІІ, в редакціях Законів України від 14.10.94р. №204/ВР та від 05.07.01р. №2606-ІІІ (далі Закону), для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Згідно з наданою державною статистичною звітністю, затвердженою Наказом Мінпраці України від 29.12.2004р. №338, (форма №10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік"), встановлений Законом норматив в ВАТ "Ізумруд" в 2005 році не виконано - при нормативі працевлаштування "4 особи", фактично працювало 2 інваліда.

Пунктом 5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1995 р. №314 визначено, що підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів. Таким чином, обов'язок зазначених органів щодо працевлаштування інвалідів виникає лише після надання підприємствами відповідної інформації про наявні робочі місця для інвалідів.

Згідно з інформацією Великоолександрівського районного центру зайнятості підприємство надавало Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках (форма № 3-ПН) але не зазначало потребу в інвалідах в графі 4.

Також до управління праці та соціального захисту населення Великоолександрівської райдержадміністрації відповідач протягом 2005р. жодного разу не звертався з питанням про направлення інвалідів для працевлаштування.

Оскільки результатом працевлаштування є укладення трудового договору між працівником, в даному випадку інвалідом, та власником або уповноваженим ним органом (стаття 21 Кодексу законів про працю України), то безпосереднє працевлаштування здійснює власник або уповноважений ним орган підприємства (об'єднання), установи, організації незалежно від форм власності та господарювання.

У зв'язку з невиконанням встановленого ст.19 Закону нормативу, в силу дії ст.20 зазначеного Закону, п.3, 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого Постановою КМУ від 28 грудня 2001р. №1767, відповідач був зобов'язаний не пізніше 15 квітня 2006р. самостійно сплатити в дохід Державного бюджету на рахунок Державного казначейства штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом і складає 7782,02 грн.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" не пов'язує застосування штрафних санкцій з будь-якими іншими обставинами, що перешкоджали працевлаштуванню інвалідів, оскільки вказана відповідальність є за своєю природою альтернативним зобов'язанням.

Відповідач, згідно звіту Форма №10-ПІ правильно розрахував суму штрафних санкцій, яка належить до перерахування на р/рахунок відділення Фонду, але на час звернення до господарського суду з даним позовом сплатив частково на суму 500 грн., решту заборгованості у розмірі 7282,02 грн. не погашено.

Доказів погашення боргу або заперечень по суті позову суду не надано.

Зважаючи на викладене, суд визнав позов обґрунтованим і задовольняє його у повному обсязі.

За згодою позивача у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про дату і час складення її повного тексту –1 серпня 2006р. о 10-00 год.

Керуючись ст.ст. 94, 98, п.4 ст.157, 158, 160-163, 167. п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд

постановив:

1. Позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Ізумруд", Великоолександрівський район, смт. Калінінське, вул.Радянська, 105, код 00413529, МФО 352093, р/р 2600710102, ХОД АППБ "Аваль" м.Херсон, на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон, пров. 40 років Жовтня, 5-а, Одержувач: ВДК по м.Херсону, код 24104230; Банк: УДК по Херсонській області, МФО 852010, р/р 31212230600002, *; код ЗКПО підприємства; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів, - 7282 грн. 02 коп. заборгованості по сплаті штрафних санкцій.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н.О. Задорожна

Повний текст постанови

складено 01.08.2006р.