ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"03" лютого 2017 р. Справа № 907/100/17
За позовом Заступника військового прокурора Ужгородського гарнізону, м. Ужгород в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, м. Ужгород
ДО Квартирно – експлуатаційного відділу міста Львова, м. Львів в особі Відокремленого підрозділу Ужгородського військового лісництва, м. Перечин
ПРО стягнення суми 20093,87грн. шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства,
Суддя О.Ф. Ремецькі
Обставини справи:
Заступник військового прокурора Ужгородського гарнізону, м. Ужгород звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, м. Ужгород до Квартирно – експлуатаційного відділу міста Львова, м. Львів в особі Відокремленого підрозділу Ужгородського військового лісництва, м. Перечин про стягнення суми 20093,87грн. шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства.
Прокурор також просить суд про відстрочення сплати судового збору за подачу наведеної позовної заяви.
Дослідивши матеріали позовної заяви суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про відстрочку сплати судового збору з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 44 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно із п. 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011 р. №01-06/1175/2011 за приписами статті 8 Закону суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою: відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі; зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати. Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. Відповідні питання можуть бути вирішені судом в ухвалі про прийняття позовної заяви чи іншої заяви або скарги, передбаченої ГПК.
Тобто, обов’язковою умовою для звільнення заявника від сплати судового збору є наявність обґрунтованих обставин, що свідчать про неможливість сплати судового збору. При цьому, обов’язок по доведенню наявності таких обставин покладається на заявника.
Клопотання Заступника військового прокурора Ужгородського гарнізону мотивоване відсутністю асигнувань на сплату судового збору за подачу до суду позовних заяв, про що подав підтверджуючі докумети.
З огляду на викладене, наявні правові підстави для задоволення заяви Заступника військового прокурора Ужгородського гарнізону про відстрочку сплати судового збору за подачу наведеного позову до прийняття судом рішення у справі.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 44, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Заступника військового прокурора Ужгородського гарнізону про відстрочення сплати судового збору у сумі 1600,00грн. задовольнити.
2. Відстрочити сплату судового збору у сумі 1600,00грн. до прийняття судом рішення у справі.
Суддя О.Ф. Ремецькі
The court decision No. 64503621, Commercial Court of Zakarpattia Oblast was adopted on 03.02.2017. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important information easily.
This decision relates to case No. 907/100/17. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: