УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 листопада 2016 року справа № 823/1619/16
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Колективного сільськогосподарського підприємства "Ягубець" до Відділу Держгеокадастру в Христинівському районі Черкаської області, Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про визнання незаконним висновку, визнання його таким, що не відповідає нормам чинного законодавства, зобов'язання надати висновок про погодження проекту землеустрою,
УСТАНОВИЛА:
01.11.2016 у ОСОБА_1 окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов Колективного сільськогосподарського підприємства "Ягубець" (далі позивач) до Відділу Держгеокадастру в Христинівському районі Черкаської області (далі - відповідач 1), Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (далі - відповідач 2), в якому просить:
визнати висновок відповідача 1 від 21.10.2016 до проекту землеустрою щодо приватизації земель державного підприємства "СГП "Ягубець", розташованих в адміністративних межах Ягубецької ради Христинівського району Черкаської області, незаконним та таким, що не відповідає нормам чинного законодавства;
зобов'язати відповідача 1 надати висновок до вищевказаного проекту землеустрою, яким його погодити, а судові витрати покласти на відповідачів.
Згідно з ч.2 ст.17, ч.2 ст.18, ч.2 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) справа підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду. Однак позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Відповідно до положень ч.ч.1-2 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись із матеріалами позову суддя встановила недоліки, які перешкоджають відкриттю провадженню у справі.
Так, частиною 3 ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадку, коли його не належить сплачувати.
До матеріалів позову позивачем додано платіжне доручення від 28.10.2016 №156 щодо сплати судового збору в розмірі 1378,00грн.
Абз.2 підп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України від 08.07.2011 №3676-VI Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір справляється у розмірі 1 мінімальної заробітної плати
Згідно з ч.3 ст.6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже позивач не доплатив судовий збір відповідно до кількості та характеру заявлених позовних вимог.
Крім того, пунктом 4 ч.1 ст.106 КАС України встановлено обов'язок позивача зазначити у позовній заяві зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Всупереч вказаній нормі позивач не зазначив позовних вимог до відповідача 2, а перша позовна вимога не відповідає вимогам, зазначем у ст.105 КАС Украни.
Так, ч.4 вказаної статті передбачає вичерпний перелік вимог, з якими може звернутися позивач, який не є суб'єктом владних повноважень. Зокрема, позивач має врахувати, що його адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Врахувавши зазначене позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, що має наслідком на підставі ч.1 ст.108 КАС України залишення її без руху.
З метою забезпечення права позивача на судовий захист своїх прав та інтересів, врахувавши його права на збільшення/зменшення, уточнення та зміну предмета позовних вимог, суддя вирішила надати позивачу достатній строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 17-19, 106, ч.1 ст.108, ст.ст. 160-165, 254-256 КАС України, суддя
УХВАЛИЛА:
1. Позовну заяву Колективного сільськогосподарського підприємства "Ягубець" залишити без руху та надати йому строк до 28 листопада 2016 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду доказу досплати судового збору в належному розмірі на рахунки ОСОБА_1 окружного адміністративного суду та позовної заяви з копіями, складеної у суворій відповідності з вимогами ст.ст.105-106 КАС України.
2. Розяснити, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
3. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, яка може бути подана у Київський апеляційний адміністративний суд через суд першої інстанції у 5 денний строк з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Суддя А.М. Бабич
The court decision No. 62368554, Cherkasy District Administrative Court was adopted on 01.11.2016. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. 823/1619/16. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: