Court ruling № 62087005, 05.08.2016, Kyiv District Administrative Court

Approval Date
05.08.2016
Case No.
810/2423/16
Document №
62087005
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 серпня 2016 року № 810/2423/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду скарги,

в с т а н о в и в:

до суду звернувся ФО-П ОСОБА_1 з позовною заявою до Білоцерківської ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.04.2016 № 0019291701 та рішення ГУ ДФС у Київській області про результати розгляду скарги від 24.06.2016.

Відповідно до ст. 107 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 106 КАСУ, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 106 КАСУ, позивачем не надано доказів, що підтверджують кожну обставину, якими обґрунтовуються позовні вимоги та не зазначено причину неможливості подання таких доказів.

Крім того, в силу положень ч. 3 ст. 106 КАСУ, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 2 ст. 87 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору № 3521464 від 25.07.2016 в сумі 551, 20 грн. (р/р 31211206700043; отримувач: УДКСУ м. Біла Церква та Білоцерківський район 22030101, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, МФО 821018, код банку отримувача: 38009832, призначення платежу: *;101;НОМЕР_1;22030101; судовий збір за позовом ОСОБА_1, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області).

Дослідивши вищевказану квитанцію судом встановлено, що судовий збір перераховано на р/р 31211206700043, який належить Білоцерківському міськрайонному суду Київської області. Отже, у даному випадку судовий збір позивачем не сплачено.

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

В той же час, ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 378 гривень.

Фактично позивач за подання адміністративного позову до Київського окружного адміністративного суду судовий збір не сплатив взагалі.

Позивачем було заявлено у позовній заяві одночасно дві вимоги: майнового та немайнового характеру (скасування податкового повідомлення-рішення та скасування рішення про результати розгляду скарги - пункт 1 прохальної частини позовної заяви), проте судовий збір позивачем як за вимогу майнового, так і немайнового характеру у відповідності до ч. 3 ст. 6 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» не оплачено.

Крім того, згідно зі ст. 9 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з ч. 4 ст. 106 КАСУ, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

В порушення вимог ч. 4 ст. 106 КАСУ не підписано позовну заяву та її копію для відповідача.

Крім того, в силу п. 4 ч. 1 ст. 106 КАСУ, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Так, в порушення вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАСУ, у позовній заяві не зазначено відповідача ГУ ДФС у Київській області, однак позовна заява містить вимогу про скасування рішення ГУ ДФС у Київській області від 24.06.2016.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, чого вимагає Кодекс адміністративного судочинства України, суд визнав за можливе залишити позовну заяву без руху.

Відповідно до ст. 108 КАСУ, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду: належним чином оформленої позовної заяви, підписаної позивачем, з зазначенням другого відповідача ГУ ДФС у Київській області разом з її копіями для відповідачів, яка відповідає вимогам, передбаченим ст. 106 КАСУ; доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги та підтверджується кожна обставина справи, або зазначити причину неможливості їх подання (вищевказані документи необхідно подати у кількості примірників, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі); оригінал документа про сплату судового збору з урахуванням висновків суду у відповідності до Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» з доказами зарахування судового збору до Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАСУ, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду скарги, - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 вересня 2016 року.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.