Court ruling № 59876442, 22.08.2016, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

Approval Date
22.08.2016
Case No.
922/3922/14
Document №
59876442
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

22 серпня 2016 року Справа № 922/3922/14

Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. - головуючий (доповідач), судді Львов Б.Ю. і Палій В.В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Харків (далі - територіальне відділення АМК),

на рішення господарського суду Харківської області від 13.11.2014 та

постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.02.2015

зі справи № 922/3922/14

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Ексіммаш", м. Харків,

до територіального відділення АМК

про визнання недійсним рішення,

ВСТАНОВИВ:

Територіальне відділення АМК звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою від 24.06.2016 № 02-27/3-1813, в якій просить скасувати рішення господарського суду Харківської області від 13.11.2014 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.02.2015 зі справи № 922/3922/14 і прийняти нове рішення, яким у позові відмовити. Скаржником також подано клопотання про поновлення строку подання касаційної скарги від 24.06.2016 № 02-27/3-1796.

Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність повернення касаційної скарги з огляду на таке.

Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.

У даному разі оскаржувана постанова апеляційної інстанції згідно з частиною третьою статті 105 ГПК України набрала законної сили 03.02.2015, а строк її оскарження в касаційному порядку закінчився 23.02.2015. Касаційну ж скаргу подано 01.07.2016, про що свідчить вхідний штамп канцелярії Харківського апеляційного господарського суду на першій сторінці касаційної скарги, тобто після закінчення строку подання цієї скарги.

Відповідно до частини першої статті 53 ГПК України господарський суд, зокрема, за заявою сторони може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Поважними в розумінні наведеної норми можна вважати причини, пов'язані з наявністю обставин, які об'єктивно, тобто незалежно від волі заявника, унеможливлювали вчинення ним відповідних процесуальних дій в установлений для цього строк.

Водночас чинним процесуальним законодавством не передбачено довільного, не обмеженого у часі перегляду судових рішень.

Строки, протягом яких особи, що беруть участь у справі, мають право подати касаційну скаргу, встановлені статтею 110 ГПК України. При цьому зацікавлені особи на свій розсуд вирішують, скористатися їм правом на оскарження чи ні. В межах цих строків вони повинні визначитися з волевиявленням на звернення до суду.

Скаржник в обґрунтування свого клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку подання касаційної скарги посилається на відсутність належних коштів для сплати судового збору та тривалість процедури відкриття та затвердження відповідної статті видаткової частини бюджету територіального відділення АМК.

Між тим у касаційній скарзі та матеріалах справи відсутні відомості стосовно причин об'єктивного характеру, які перешкоджали б поданню касаційної скарги одразу після прийняття оскаржуваної постанови.

Так, на час прийняття оскаржуваної постанови апеляційної інстанції (03.02.2015) був чинний Закон України "Про судовий збір", згідно з пунктом 12 статті 5 якого Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення були звільнені від сплати судового збору.

Таким чином, скаржником не наведено та не подано доказів на підтвердження того, що він був позбавлений можливості звернутися з касаційною скаргою в межах строку, передбаченого статтею 110 ГПК України без сплати судового збору.

З урахуванням наведеного у Вищого господарського суду України відсутні правові підстави для висновку про наявність поважних причин пропуску строку подання касаційної скарги на постанову суду апеляційної інстанцій в даній справі. Тому клопотання скаржника про поновлення цього строку задоволенню не підлягає.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, а клопотання про поновлення цього строку відхилено.

Враховуючи викладене та керуючись пунктом 5 частини першої і частиною другою статті 1113 ГПК України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В:

1. Клопотання Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про поновлення строку подання касаційної скарги зі справи № 922/3922/14 відхилити.

2. Касаційну скаргу на рішення господарського суду Харківської області від 13.11.2014 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.02.2015 зі справи № 922/3922/14 повернути Харківському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України.

Суддя В. Селіваненко

Суддя Б. Львов

Суддя В. Палій

Часті запитання

Який тип судового документу № 59876442 ?

Документ № 59876442 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 59876442 ?

Дата ухвалення - 22.08.2016

Яка форма судочинства по судовому документу № 59876442 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 59876442 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Statistics about the court decision No. 59876442, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

The court decision No. 59876442, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine) was adopted on 22.08.2016. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.

The court decision No. 59876442 refers to case No. 922/3922/14

This decision relates to case No. 922/3922/14. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to efficiently save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 59876441
Next document : 59876447