№ 41362, 18.07.2006, Commercial Court of Zhytomyr Oblast

Approval Date
18.07.2006
Case No.
11/1831
Document №
41362
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "18" липня 2006 р. Справа № 11/1831

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді

судді Маріщенко Л.О.

судді

при секретарі Панфьоровій В.В.

за участю представників сторін

від позивача Манько В.В дов. від 18.07.06р. б\н

від відповідача не з'явився

третіх осіб

прокурора

Розглянув справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі Житомирської області (смт.Брусилів)

до Приватного підприємства"Сузір'я" (с.Соболівка Брусилівського району)

про стягнення 1912,63 грн.

Позивачем пред'явлено позов про стягнення з відповідача 1912,63 грн. простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі:1791,45 грн. страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, 108,80 грн. штрафних санкцій та пені в сумі 12,38 грн.

Представник позивача в судове засідання позов підтримав в повному обсязі з вимог зазначених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, витребуваних судом документів не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи чи слухання справи без його участі не звернувся,хоча про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином,що підтверджується повідомленням про вручення повістки.

Господарський суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст.128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши поясненя представника позивача, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідач, ПП "Сузір'я", зареєстрований в Управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі Житомирської області як платник страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування 18.01.91р. №04100320.

Як свідчать матеріали справи відповідач, ПП "Сузір'я", с. Соболівка, Брусилівського району має заборгшованість до управління ПФУ в Брусилівському районі 1912,63 грн. простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування за період з 15.11.04р. по 30.05.06р. яка встановлена у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р., що підтверджується актом документальної перевірки від 01.03.06р. №6 (а.с.10) прострочена заборгованість за січень 2006р. в сумі 273,28 грн., лютий 2006р. в сумі 288,66 грн, березень 2006р. в сумі 321,04 грн., квітень 2006р. в сумі 325,16 грн.

У відповідності до ч.9 п.2 ст.106 Закону України "Про державне пенсійне страхування" застосовано штрафні санкції в сумі 108,08 грн.

У відповідності до ст.106 вказаного Закону до відповідача нарахована пеня в сумі 12,38 грн.

Відповідно до п.1 ч.8 прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. за №1058-ІУ, який набрав чинності з 01.01.04р., страхові внески, що перераховуються до солідарної системи пенсійного забезпечення в Україні, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .

За період до запровадження Зазначеного Закону, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, установлено ЗУ "Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.00р. за №2181-ІІІ.

Відповідно до п.1 ст.1 ЗУ "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. №400/97-ВР, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності на залежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, та інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до абзацу 1 п.1 ст.2 зазначеного Закону, для платників збору, визначених п.1 ст.1 зазначеного Закону, об'єктом оподаткування, збором на обов'язкове державне пенсійне страхування є - фактичні витрати на оплату праці найманих працівників, а також відповідно до п.3 ст.2 зазначеного Закону - сукупний оподатковуваний доход фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору, обчислений відповідно до законодавства України.

Ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для відповідача, відповідно до абзацу 2 п.1 ст.4 зазначеного Закону встановлені у розмірі 32% та відповідно до абз. 2, 3 п.4 ст4 зазначеного Закону у розмірі 1-2% відповідно від загальних вище об'єктів оподаткування.

Відповідно до абз.1 ст.3 зазначеного Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до ПФУ у порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до п.1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від09.07.03р. №1058-ІУ, страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України Відповідно до п.1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від09.07.03р. №1058-ІУ, страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України , незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених у п.1 ст.11 цього Закону, а саме для громадян України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону, работодавеці є платниками страхових внесків до солідарної системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п.6 ч.2 чт.17 і ч.6 ст.20 зазначеного Закону, страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Відповідно до ч.3 ст.18 зазначеного Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до абз.6 ч.6 ст.20 зазначеного Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Відповідно до ч.12 зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до ч.10 ст.20 зазначеного Закону, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до ч.2, 8 та 14 ст.106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. На недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.

Відповідно до ч.13 ст.106 вказаного Закону, суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідно до ч.5 ст.106 зазначеного Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст.106 зазначеного Закону, Позивач надіслав Відповідачу, який має недоїмку вимоги про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На день розгляду справи заборгованості не змінилась, оскільки відповідач в судове засідання не з'явився, жодних доказів на підтвердження повного або часткового її погашення не надав.

З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні належними доказами, що містяться в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "Сузір'я", Житомирська області, Брусилівський район, с. Соболівка, код 31320258;

- на користь управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі, смт. Брусилів, вул. Огієнка, 50, код 20404981 - 1912,63 грн. простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі:1791,45 грн. страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, 108,80 грн. штрафниих санкцій та пені в сумі 12,38 грн.

3. Постанова суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановлених ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова суду може бути оскаржено до Житомирського апеляційного господарського суду відповідно до ст.186 КАС України через господарський суд Житомирської області.

Суддя Маріщенко Л.О.

дата складання 21.07.06р.

Віддрукувати: 3 прим.

1 - в справу

2, 3 - сторонам