ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1825/14-a
"10" жовтня 2014 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі судового засідання Яловіцькій Н.В.
за участю представника позивача - приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" Панчука В.І., довіреність № 3 від 01 липня 2014 року
представника відповідача - Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Чорнописької В.В., довіреність № 735/19-04-10/04 від 14.02.2014 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" до Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування наказу, -
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" звернулося до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ від 05 серпня 2014 року № 466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба"
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 08.08.2014 року позивачем отримано наказ Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області від 05.08.2014 року № 466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" та повідомлення №07/2200, якими призначено проведення планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" з 20.08.2014 року. 22.08.2014 року та 26.08.2014 року працівниками податкового органу здійснено вихід за фактичною та юридичною адресами позивача з метою проведення перевірки, однак зважаючи на невідповідність даного наказу та відсутності директора підприємства їм було відмовлено у наданні документів для проведення такої перевірки, що стало підставою для прийнятті 27.08.2014 року начальником Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції рішення №3148/22-007 про застосування адміністративного арешту майна позивача та направлено подання до Тернопільського окружного адміністративного суду в порядку ст.183-3 КАС України про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна. Позивач вважає, що наказ від 05.08.2014 року № 466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" винесений всупереч діючому законодавству України та незаконним, оскільки згідно ст.31 Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.
В судовому засіданні представник позивача - приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" позовні вимоги підтримав повністю з мотивів викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Представник відповідача - Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області заперечила проти задоволення позову, свою позицію виклала у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи. Просить в задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступні обставини.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
05.08.2014 року Гусятинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Тернопільській області на підставі плану - графіка на ІІІ квартал 2014 року прийнято наказ за № 466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" за період з 01.01.2013 року по 30.06.2014 року терміном на 20 (двадцять) робочих днів.
На підставі вказаного наказу видано направлення від 05.08.2014 року №07/2200 на проведення перевірки.
Згідно пп.20.1.4. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи наділені правом проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;
Відповідно до пп.62.1.3. п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України одним із способів реалізації податкового контролю є здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. (п.77.1. ст.77 Податкового кодексу України)
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. (п.77.2. Податкового кодексу України)
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно п.77.4. ст.77 Податкового кодексу України про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Згідно пп.75.1.2. п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до п.81.1. ст.81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Статтею 31 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Згідно положення "Про Державну фіскальну службу України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №2361 Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби" визначено перелік територіальних органів ДФС, які утворюються та перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізовуються у Тернопільській області, зокрема Гусятинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів реорганізовується у Гусятинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС.
Відповідно до вимог ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, при цьому в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.2,6,7,11,86,122,160-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" до Гусятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування наказу від 05 серпня 2014 року № 466 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки приватного підприємства "Агропромислове підприємство "Агро - Дружба" (код за ЄДРПОУ 37625037)" відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.
The court decision No. 40949203, Ternopil Circuit Administrative Court was adopted on 10.10.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 819/1825/14-а. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: