Справа № 127/2795/14-а
Провадження № 6-а/127/189/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Вступна та резолютивна частини
19.09.2014 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді Романчук Р. В.
при секретарі Мартинюк Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вінницького міського суду Вінницької області подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про становлення способу і порядку виконання судового рішення,-
У Х В А Л И В:
Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про становлення способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Встановити спосіб і порядок виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року в адміністративній справі № 127/2795/14-а в частині зобов`язанння ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум, шляхом здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_2 на виконання даної постанови в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно із ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ
Справа № 127/2795/14-а
Провадження № 6-а/127/189/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.09.2014 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді Романчук Р. В.
при секретарі Мартинюк Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вінницького міського суду Вінницької області подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про становлення способу і порядку виконання судового рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про становлення способу і порядку виконання судового рішення, мотивоване тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області перебуває виконавчий лист по справі №127/2795/14-а виданий 23.06.2014 року Вінницьким міським судом Вінницької області про зобов'язання ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум. Державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, копії постанови направлені сторонам виконавчого провадження. До відділу надійшла письмова відповідь ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в місті Вінниці з якої вбачається, що здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 призведе до зменшення розміру її пенсії, оскільки обрахунок пенсії стягувача здійснюватиметься в розмірі 70% від розміру заробітної плати державного службовця. ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці необгрунтовано хоче застосувати ст. 37 Закону України Про державну службу в редакції чинній на час проведення перерахунку та здійснити перерахунок пенсії в розмірі 70 відсотків суми заробітної плати, оскільки зазначена норма закону в частині визначення розміру пенсії застосовується лише при призначенні пенсії. Просять встановити спосіб і порядок виконання рішення Вінницького міського суду Вінницької області по справі №127/2795/14-а від 28.02.2014 року шляхом здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_2 в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати на виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці про перерахунок пенсії, з урахуванням фактично виплачених сум.
Старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області перебуває виконавчий лист по справі №127/2795/14-а виданий 23.06.2014 року Вінницьким міським судом Вінницької області про зобов'язання ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум. Нею винесена постанова про відкриття виконавчого провадження. До відділу надійшла письмова відповідь ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в місті Вінниці з якої вбачається, що здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 призведе до зменшення розміру її пенсії, оскільки обрахунок пенсії стягувача здійснюватиметься в розмірі 70% від розміру заробітної плати державного службовця. Дана обставина ускладнює виконання постанови суду, на даний час постанова суду не виконана. Зазначає, що постановою суду зобов'язано ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески. Просить встановити спосіб і порядок виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області по справі №127/2795/14-а від 28.02.2014 року, шляхом здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_2 в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати на виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а.
Представник відповідача у справі ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що на виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а, яка набрала законної сили 27.05.2014 року згідно ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду, старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області 25.06.2014 року відкрито виконавче провадження. Зазначає, що резолютивна частина постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року не містить зобовязань управління щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 у розмірі 90% від суми її заробітної плати, та про наведене зобовязання не зазначено у жодній із інших частин постанови суду. Виходячи із змісту судового рішення, управління виконало його у межах покладених зобовязань. Відповідно до листа Пенсійного фонду України від 02.04.2014 року №8850/02-20 та Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні змінено призначення пенсії з 01.05.2014 року відповідно до ст.37 Закону України Про державну службу в розмірі 70% від заробітку. Згідно наведеного вище листа, якщо дата звернення за перерахунком до 01.10.2011 року - відсоток не більше 90%, якщо дата звернення за перерахунком з 01.10.2011 до 30.04.2014 року - відсоток 80%, якщо дата звернення за перерахунком з 01.05.2014 року - відсоток становить 70% від суми заробітної плати. В постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено, що документ вступив у законну силу (набрав чинності) 27.05.2014 року, заява на примусове виконання подана 24.06.2014 року. Отже здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до зазначеної вище постанови суду призведе до зменшення розміру її пенсії, оскільки обрахунок пенсії стягувача здійснюватиметься в розмірі 70% від розміру заробітної плати державного службовця. Відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. На даний час чинною є редакція ст. 37 Закону України Про державну службу з урахуванням положень Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, відповідно до якої пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Крім того, відповідно до ст. 37-1 Закону України Про державну службу, передбачено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Просить врахувати, що на момент виникнення права на перерахунок пенсії ОСОБА_2 чинним законодавством передбачено обрахунок пенсії державного службовця у розмірі 70% від суми її заробітної плати. Законом України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні не передбачено збереження для раніше призначених пенсій попереднього механізму обчислення пенсій. Просить в задоволенні подання відмовити.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що вона перебуває на обліку в ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці та отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з листопада 2005 року. Пенсію їй було призначено в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати. Після того як вона предявила виконавчий лист до виконання ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці їй помідомило, що перерахунок її пенсії буде здійснено в розмірі 70 відсотків суми її заробітної плати. Зазначає, шо здійснення перерахунку пенсії в розмірі 70 відсотків суми її заробітної плати порушить її права та призведе до зменшення розміру її пенсії. Крім того зазначає, що вона тривалий час працювала на державній службі і пенсія їй була призначена в листопаді 2005 року в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати. Ввжвє, що розмір її пенсії не може бути зменшено. На даний час постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року не виконується, що порушує її права. Просить подання задовольнити.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали подання, матеріали справи №127/2795/14-а та матеріали виконавчого провадження суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови ОСОБА_2 в здійсненні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідно до ст. 138 Закону України Про судоустрій і статус суддів. Зобов`язано ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум. В іншій частині позову відмовлено. Стягнуто на користь ОСОБА_2 з Державного бюджету України здійснені та документально підтверджені судові витрати в розмірі 73 грн. 08 коп.
Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014 року постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року залишено без змін.
На виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року, 23.06.2014 року видано виконавчий лист про зобов`язанння ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум. Виконавчий лист на даний час перебуває на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області.
Постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року в частині зобов`язанння ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум на даний час не виконана.
Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Положеннями ст. 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 257 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Виконавчий лист видається судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції.
Згідно ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Правила цієї статті кореспондуються із положеннями статті 36 Закону України "Про виконавче провадження", де зазначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання (ч. 1 вказаної статті).
Статтею 263 КАС України визначено підстави та порядок зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі з метою створення оптимальних умов для належного та якісного його виконання у процесі виконавчого провадження.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року зокрема встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці, отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з листопада 2005 року.
В судовому засіданні встановлено та сторонами не заперечується, що розрахунок пенсії ОСОБА_2 при призначені пенсії згідно Закону України «Про державну службу» було зроблено в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати.
Як вбачається з оглянутого в судовому засіданні виконавчого провадження №999/9, 23.06.2014 року ОСОБА_2 звернулася до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області із заявою про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/2795/14-а виданого Вінницьким міським судом Вінницької області.
25.06.2014 року постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області ОСОБА_3 відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/2795/14-а виданого Вінницьким міським судом Вінницької області 23.06.2014 року про зобовязання ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум. Боржнику ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці надано строк для самостійного виконання постанови до 02.07.2014 року.
ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці в листі від 21.08.2014 року №4966/06-33-1/09 адресованому відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області зокрема зазначає, що в постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено, що документ вступив у законну силу (набрав чинності) 27.05.2014 року, заява на примусове виконання подана 24.06.2014 року. Відповідно до листа Пенсійного фонду України від 02.04.2014 року №8850/02-20 та Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні змінено призначення пенсії з 01.05.2014 року відповідно до ст. 37 Закону України Про державну службу в розмірі 70% від заробітку. Якщо дата звернення за перерахунком до 01.10.2011 року - відсоток не більше 90%, якщо дата звернення за перерахунком з 01.10.2011 до 30.04.2014 року - відсоток 80%, якщо дата звернення за перерахунком з 01.05.2014 року - відсоток становить 70% від суми заробітної плати. З цих підстав здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до зазначеної вище постанови суду призведе до зменшення розміру її пенсії, оскільки обрахунок пенсії стягувача здійснюватиметься в розмірі 70% від розміру заробітної плати державного службовця.
В своїх поясненнях представник ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці посилається на те, що відповідно до листа Пенсійного фонду України від 02.04.2014 року №8850/02-20 та Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні змінено призначення пенсії з 01.05.2014 року відповідно до ст. 37 Закону України Про державну службу в розмірі 70% від заробітку. А отже здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до постанови суду призведе до зменшення розміру її пенсії, оскільки обрахунок пенсії стягувача здійснюватиметься в розмірі 70% від розміру заробітної плати державного службовця.
Суд критично оцінює дані твердження представника ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці, оскільки як вбачається з постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а даною постановою зобов'язано ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум.
Отже, ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці зобов'язане провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року, а саме здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум.
Суд зазначає, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а не було зобовязано ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці здійснювати перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 в розмірі 70 відсотків суми її заробітної плати.
Крім того, суд зазначає, що пенсійне забезпечення державних службовців регулюється статтею 37 Закону України "Про державну службу", яка, зокрема, визначає підстави для виходу на пенсію державних службовців та її розмір.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці та отримує пенсію за віком згідно Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування з листопада 2005 року, розрахунок пенсії зроблено в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати. Підставою для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 стала постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року у справі №127/2795/14-а, якою були поновлені права позивача та зобов'язано ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, включивши до складових заробітної плати, із якої здійснюватиметься розрахунок пенсії, суми матеріальних допомог та допомог на вирішення соціально-побутових питань, а також інші виплати відповідно до довідки про складові заробітної плати з 01.01.2014 року.
Однак, в даному випадку на виконання постанови суду перерахунок пенсії заявнику має бути зроблено не як особі, яка має право на призначення пенсії державного службовця в розумінні ст. 37 Закону України Про державну службу та не з підстав, передбачених ст. 37-1 Закону України Про державну службу.
Застосування ст. 37 Закону України Про державну службу, Закону України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні та листа Пенсійного фонду України від 02.04.2014 року №8850/02-20 при виконанні постанови суду є безпідставним та не відповідає чинному законодавству.
Крім того, суд зазначає, що ч. 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що державним виконавцем наведено відповідні докази щодо наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення суду і докази того, що в разі встановлення способу і порядку виконання судового рішення, рішення буде виконане. Крім того, суд враховує, що невиконання постанови суду порушує права та законні інтереси стягувача, а тому приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про становлення способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Встановити спосіб і порядок виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 28.02.2014 року в адміністративній справі № 127/2795/14-а в частині зобов`язанння ОСОБА_1 Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити з 01.01.2014 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 із врахуванням інших виплат, викладених у довідці Головного управління юстиції у Вінницькій області №43/860 від 26 грудня 2013 року, які складаються із сум індексації доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди, як складових заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески, із урахуванням фактично отриманих сум, шляхом здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_2 на виконання даної постанови в розмірі 90 відсотків суми її заробітної плати.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно із ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ
The court decision No. 40706342, Vinnytsia City Court of Vinnytsia Oblast was adopted on 19.09.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data conveniently.
This decision relates to case No. 127/2795/14-а. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: