Court ruling № 36907688, 31.01.2014, Zakarpattia District Administrative Court

Approval Date
31.01.2014
Case No.
807/351/14
Document №
36907688
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 січня 2014 рокум. Ужгород№ 807/351/14

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до Приватний підприємець ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

В С Т А Н О В И В:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Приватний підприємець ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом застосування до Приватного підприємця ОСОБА_1 заборони реалізації продукції , що не відповідає вимогам нормативних документів.

Відповідно до положень ч.1 ст.183-6 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог законодавства у разі, якщо необхідність такого підтвердження передбачена законом, здійснюється на підставі адміністративного позову суб'єкта владних повноважень, яким ужито відповідних заходів реагування.

При цьому, ч.3 ст.183-6 КАС України, передбачає, що позовна заява має відповідати вимогам, установленим ст.106 цього Кодексу.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.

Так, відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір " (надалі - Закон №3674).

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону №3674 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. При цьому, в ч.2 ст.3 Закону №3674 не передбачено випадку звільнення Інспекції з питань захисту прав споживачів в разі подання позовних заяв щодо застосування заходів реагування. Крім того, в переліку пільг щодо сплати судового збору, який закріплений ст.5 Закону №3674 відсутня Інспекція з питань захисту прав споживачів в разі подання позовних заяв щодо застосування заходів реагування.

Водночас, п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674 закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік " передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2014 р. встановлено у розмірі 1218,00 грн.

Таким чином, позивачеві при усуненні недоліків належить надати суду докази сплати судового збору за немайнову вимогу.

Судовий збір позивач має сплати на наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455.

Відповідно до ч.4 ст.183-6 КАС України у разі невідповідності поданої заяви вимогам частини третьої цієї статті суд у день подання позовної заяви повідомляє позивача про таку невідповідність та встановлює строк не більше двох днів для усунення недоліків. Якщо позивач усунув недоліки в установлений судом строк, позовна заява вважається поданою в день, коли зазначені недоліки було усунуто.

Невиконання вимог суду про усунення недоліків у встановлений строк тягне за собою повернення позивачу позовної заяви та доданих до неї документів. Повернення позовної заяви унеможливлює повторне звернення з тим самим позовом.

Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем в строк до 04 лютого до 16 :00 години шляхом подання до канцелярії Закарпатського окружного адміністративного суду з посиланням на реквізити даної ухвали (№ 807/351/14 від 31.01.2014 р.) документу про сплату судового збору на вищевказані реквізити.

Керуючись ст.106, ст.160, ст.1836 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до Приватний підприємець ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.

Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 04 лютого до 16 :00 години .

Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у визначений суддею спосіб та строк позовна заява буде йому повернута.

Копію даної ухвали невідкладно вручити/надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами встановленими ст. 186 КАС України.

Суддя З.Б. Плеханова