№ 36698, 06.07.2006, Commercial Court of Kharkiv Oblast

Approval Date
06.07.2006
Case No.
ас-41/207-06
Document №
36698
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" липня 2006 р.

о 12:00год. Справа № АС-41/207-06

вх. № 6724/1-41

Суддя господарського суду Харківської області Мінаєва О.М.

за участю секретаря судового засідання Данилко В.О.

представників сторін :

позивача - Яценко О.П.

відповідача - не з*явився

по справі за позовом Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Х-в

до ТОВ "Слобожанське", с. Петрівське

про стягнення 4838,75 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, суб’єкт владних повноважень Харківське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Харків звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 4838,75грн. штрафних санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач зобов’язаний був створити у 2005 р. 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, але фактично середньооблікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 0 осіб, у зв’язку з чим відповідач повинен сплатити позивачеві 4788,00грн. штрафних санкцій, та 50,75грн. пені за прострочення платежу.

Відповідач у призначене судове засідання не з*явився, заперечень на позов не надав. Повістка про виклик в судове засідання була двічі направлена за юридичною адресою, вказаною у позовній заяві: Харківська обл., Вовчанський р-н., с.Петрівське, та отримана відповідачем, про що свідчить підпис на повідомленнях про вручення поштового відправлення, тому суд вважає, що відповідача належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено, що для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Згідно зі статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Сплату штрафних санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації проводять відповідно до Закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

У разі відсутності коштів штрафні санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому Законом.

Згідно Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2812.2001р. № 1767, штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним. Самостійно санкції відповідачем не перераховано.

Згідно наданих суду документів, звіту підприємства відповідача, середньооблікова чисельність штатних працівників в 2005 році на підприємстві відповідача становить 25 осіб, кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу повинна складати в 2005 році - 1 місце, однак на підприємстві відповідача у 2004р. не був працевлаштований жодний інвалід.

Згідно зі ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні " працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів.

Пунктами 5,10,11,12,13,14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ від 03.05.95р. №314, передбачено, що підприємства інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, а працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням повноважень, стану здоров’я, здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

При дослідженні матеріалів справи встановлено, що у 2005 році відповідач не звертався до органів, на які згідно до ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів і Україні" покладено обов'язок здійснювати працевлаштування інвалідів, з проханням направити на підприємство інвалідів, що підтверджується листом Вовчанського районного центру зайнятості № 1938 від 13.06.2006р.

Таким чином, відповідач у 2005р. не створив 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів. Як вбачається з матеріалів справи, середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача на одного працівника у 2005 році складає 4788,00грн., штрафні санкції за 1 нестворене робоче місце – 4788,00грн., пеня за прострочення платежу станом на 19.05.2006р. становить 50,75грн., ці суми підтверджуються матеріалами справи та відповідачем не оспорені, у зв*язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 4, 8, 51, 69, 86, 94, 160- 163 , Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ТОВ "Слобожанське" (Харківська обл., Вовчанський р-н., с.Петрівське, код 32447031) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022, м. Харків, Держпром, 1 під’їзд, 1 поверх, к.16, код 24134567) 4838,75грн. штрафних санкцій за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2005 році.

3. На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Постанова у повному обсязі складена 11.07.2006р.

Суддя Мінаєва О.М.