УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 грудня 2013 року справа № 823/4068/13-а
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали товариства з обмеженою відповідальністю «ТС Плюс» до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та Інспекції з питань захисту прав споживачів у Черкаській області про визнання незаконним і скасування акту та визнання недійсною постанови,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить: - визнати незаконним та скасувати акт від 20.11.2013р. № 000281; - визнати недійсною постанову від 29.11.2013 р. за № 220 «Про накладення стягнень, передбачених ст. 23 ЗУ «Про захист прав споживачів».
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Дана позовна заява подана з порушенням вищезазначеної статті.
Положеннями п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4, ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, однією із позовних вимог є визнання незаконним та скасування акта перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів.
Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Загальне поняття акта перевірки наведено у п.3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 22.12.2010 №984 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 12.01.2011 за №34/18772), згідно з яким акт — це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
Отже, аналогічно вищезазначеному визначенню акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів не є правовим документом, який встановлює відповідальність осіб та, відповідно, не є актом індивідуальної дії в розумінні ч.1 ст.17 КАС України.
Крім того, в постанові Верховного суду України від 10.09.2013 у справі №21/237а13 зазначається, що акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень у розумінні ст.17 КАС України, не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов’язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його висновки не можуть бути предметом спору. Відсутність спірних відносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб’єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому оцінка акта, в тому числі й оцінка дій службових осіб контролюючого органу щодо його складання, викладення в ньому висновків перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.
Таким чином, вищезазначена позовна вимога не узгоджується з положеннями ст. ст. 17, 105, 106, КАС України.
Також в порушення п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві визначено двох відповідачів – Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів та Інспекція з питань захисту прав споживачів у Черкаській області, однак не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Не зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позов, зокрема до Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів
Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Однак позивачем подано лише одну копію позовної заяви з додатками, у тоц час як позов заявлено до двох відповідачів.
Враховуючи вищезазначене, подана позовна заява підлягає залишенню без руху в силу ч.1 ст.108 КАС України.
Керуючись ст.ст. 106,108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ТС Плюс» до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та Інспекції з питань захисту прав споживачів у Черкаській області про визнання незаконним і скасування акту та визнання недійсною постанови, залишити без руху і надати строк для усунення вказаних недоліків в термін до 17.01.2014 року.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
3. Роз’яснити позивачу, що у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
4. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суддя А.В. Каліновська
The court decision No. 36665366, Cherkasy District Administrative Court was adopted on 25.12.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 823/4068/13-а. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: