№ 358693, 11.12.2006, Commercial Court of Odesa Oblast

Approval Date
11.12.2006
Case No.
9/420-06-10853а
Document №
358693
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"11" грудня 2006 р.

Справа № 9/420-06-10853А

м. Одеса

10 годин 00 хвилин

господарський суд Одеської області

у складі судді господарського суду Одеської області Бакланової Н.В.

при секретарі Русановій Л.О., за участю представника позивача Сінельщикова Р.М., що діє на підставі довіреності №13-227 від 03.02.2006р., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №302 господарського суду Одеської області в м. Одесі адміністративну справу № 9/420-06-10853А

За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення 919,98 грн.

ВСТАНОВИВ:

Перевіркою проведеною Державною інспекцією з контролю за цінами в Одеській області (акт № НОМЕР_1) за період з 01.11.2004 року по 07.06.2006 року встановлено, що СПД ОСОБА_1 порушив порядок формування роздрібних цін на борошно пшеничне, олію, цукор-пісок, макаронні вироби, молоко, масло вершкове, крупи (гречану, пшеничну, манну), встановлений розпорядженням Одеської облдержадміністрації від 02.10.2003р. №790/А-2003 „Про регулювання цін на основні продовольчі товари”.

Так, відповідач реалізовував продукти харчування з торгівельними надбавками до оптово-відпускних цін виробників у розмірах вищих, ніж передбачено вказаним розпорядженням. В квітні 2006р. реалізувалось борошно пшеничне вищого ґатунку „Богумила”, фасоване в пакети вагою 2 кг і крупа пшенична „Арнаутка „Ідеал” фасована в пакети вагою 1 кг, за цінами 5,20 і 2,50 грн., замість 4,10 і 2,17 грн., відповідно при цьому застосовувались торговельні надбавки в розмірах 28,9 і 38,1 відсотка замість встановлених граничних в розмірі 15 і 20 відсотків до оптово-відпускних цін виробників. Внаслідок зазначених порушень СПД ОСОБА_1 необґрунтовано отримав додаткову виручку в сумі 306,60 грн.

У відповідності зі ст.ст. 13, 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення” Держінспекція з контролю за цінами в Одеській області прийняла рішення від 14.09.2006р. №583 про вилучення у СПД ОСОБА_1 неправомірно одержаної виручки в сумі 306,66 грн. і стягнення штрафу в сумі 613,32 грн.

Вказане рішення та претензія направлені СПД ОСОБА_1 та вручені 28.09.2006р.

Станом на 16.10.2006р. рішення не виконане і неоскаржене.

Будь-яки докази відсутності вини відповідача у суду відсутні.

Відповідно до ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення” - вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до Інструкції „Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами” затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238 - 1.6. Необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб'єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства. 3.1. Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у

порядку, передбаченому законодавством. Підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

Відповідно до Положення „Про Державну інспекцію з контролю за цінами” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819 -п. 5. Держцінінспекція має право: 5) приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.

Указані законодавчі акти свідчать про те, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є обов'язковими для виконання порушниками державної дисципліни цін. Порушник державної дисципліни цін зобов'язаний добровільно сплатити зазначені в рішенні суми. Якщо порушник державної дисципліни цін не сплачує в добровільному порядку суми зазначені в рішенні, це є підставою для стягнення відповідних сум в судовому порядку. Відповідно, особа відносно якою прийняте рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій звільняється від сплати зазначених в рішенні сум якщо рішення визнано недійсним або скасовано в установленому законодавством порядку.

У господарського суду немає доказів того, що рішення позивача у даній справі визнано недійсним або скасовано у встановленому законом порядку .

Відповідно до ст. 250 ГК України - адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Під застосуванням адміністративно-господарської санкції в даному випадку розуміється прийняття позивачем рішення з цього приводу.

Позивач в даному випадку прийняв рішення про застосування до відповідача адміністративно-господарської санкції в межах строків передбачених ст. 250 ГК України.

Відповідач належним чином повідомлявся про час і місце судового засідання, але до суду не з'явився, доказів, що спростовують доводи позивача не надав.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 161-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) до державного бюджету України на р/р 31114106600008, код бюджетної класифікації 23030300, в УДК у Одеській області МФО 828011, код 23213460, - 919 /дев'ятсот дев'ятнадцять/ грн. 98 коп.

3. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) до державного бюджету України, одержувач Управління Держказначейства в Одеській області МФО 828011, код 23213460, р/р 31117095600008, банк одержувача Управління ДК в Одеській області судовий збір в сумі 9 /дев'ять/ грн.19 коп.

Повний текст постанови складено „22” грудня 2006р.

Постанова набирає законної сили у порядку ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторонам надано право на апеляційне оскарження постанови господарського суду Одеської області в порядку ст.ст. 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Бакланова Н.В.