ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
У Х В А Л А
Про повернення апеляційної скарги
05.08.2013 р. справа № 905/2724/13
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівТатенко В.М. Зубченко І.В., Радіонова О.О.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київна рішення господарського судуДонецької областівід05.06.2013р. (повний текст рішення складено та підписано 10.06.2013р.) у справі№ 905/2724/13 (суддя: Філімонова О.Ю.)за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київдо відповідача:Приватного підприємства «Карбоком», м. Донецькпростягнення заборгованості у розмірі 24 761грн. 29коп., пені у розмірі 6 357грн. 20коп., 3% річних у розмірі 1 233грн. 23коп.
Рішенням господарського суду Донецької області від 05.06.2013р., у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київ до Приватного підприємства «Карбоком», м. Донецьк - відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням місцевого суду Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київ звернулося до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою про скасування вищезазначеного рішення по справі №905/2724/13.
Апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київ область підлягає поверненню заявникові, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строку, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Дотримання цього десятиденного строку є обов'язковим для всіх учасників судового процесу.
Як вбачається з матеріалів справи рішення місцевого суду прийнято 05.06.2013 року (повний текст рішення складено та підписано 10.06.2013р.), тобто строк на подання апеляційної скарги сплив 20.06.2013 року.
Скаржник звернувся вперше з апеляційною скаргою 27.06.2013р., згідно штемпелю на поштовому конверті, тобто із пропуском встановленого законодавством десятиденного строку на оскарження місцевого рішення без наданого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження на підставі чого була винесена ухвала про повернення апеляційної скарги відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс» звернулося вдруге з апеляційною скаргою 22.07.2013р. (про свідчить штемпель поштового зв'язку) з поданим клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Відповідно до пункту 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 17.05.2011 р. «Про деякі питання практики застосування розділу ХII Господарського процесуального кодексу України» (із змінами від 23.03.2012 пункт 5 в редакції Постанови Вищого господарського суду N 3), якщо апеляційну скаргу подано повторно після повернення первісної апеляційної скарги на підставі пункту 4 частини першої статті 97 ГПК то відповідна обставина виключають перегляд судових актів суду першої інстанції апеляційним господарським судом. У таких випадках останній повинен відмовити у прийнятті апеляційної скарги і винести з цього приводу відповідну ухвалу.
На підставі викладеного, у відповідності до пункту 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 17.05.2011р. «Про деякі питання практики застосування розділу ХII Господарського процесуального кодексу України», ст.ст. 86, 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія Євроімпекс», м. Київ на рішення господарського суду Донецької області від 05.06.2013р. у справі №905/2724/13 у прийнятті апеляційної скарги.
Справу № 905/2724/13 повернути господарському суду Донецької області.
Додаток: (тільки скаржнику): апеляційна скарга б/н, від 22.07.2013 р. з додатками всього на 14арк., поштовий конверт.
Головуючий В.М. Татенко
Судді: І.В. Зубченко
О.О. Радіонова
Надруковано прим:
1 - позивачу;
1 - відповідачу
1 - до справи;
1 - ДАГС
The court decision No. 32822082, Donetsk Commercial Court of Appeal was adopted on 05.08.2013. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 905/2724/13. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: