Дата документу Справа №
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Єдиний унікальний №328/1141/13-п Головуючий в 1 інст. Новікова Н.В.
Провадження №33/778/215/13 Доповідач в 2 інст. Дадашева С.В.
Категорія ч.2 ст.172-2-КУпАП
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2013 року місто Запоріжжя
Апеляційний суд Запорізької області у складі судді Дадашевої С.В., за участю прокурора Євсюкова Ф.Б., особи, притягнутої до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши справу про адміністративне правопорушення з апеляційною скаргою останнього на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 12 квітня 2013 року, якою
на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт.Куйбишево Запорізької області, громадянина України, який працює головою Куйбишевської районної ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1, (паспорт серії НОМЕР_1 виданий Куйбишевським РВ УМВС України в Запорізькій області),
накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2550 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 КУпАП.
Згідно з постановою суду, ОСОБА_2, який є посадовою особою органу місцевого самоврядування, згідно з рішенням №2 від 23 листопада 2010 року сесії Куйбишевської районної ради, обіймає посаду голови Куйбишевської районної ради, має 3 категорію, 5-й ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, тобто у відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив обмеження, передбачені п.1 ч.1 ст.6 цього Закону, а саме, всупереч вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про оренду державного та комунального майна», рішення сесії Куйбишевської районної ради №6 від 13 січня 2009 року, неправомірно сприяв ТОВ «СК «КиЕв» у здійсненні останнім господарської діяльності, а саме безоплатно надав в користування на підставі договорів «Позички» будівлі та споруди Ланцівської ЗОСШ, які відносяться до спільної власності територіальної громади Куйбишевського району.
Наслідком незаконних дій ОСОБА_2 стало безоплатне використання ТОВ «СК «КиЕв» приміщень Ланцівської ЗОСШ у період з 24 вересня 2012 року по 01 лютого 2013 року та несплата орендної плати на суму 4364,00 грн.
В апеляції ОСОБА_2, не погодившись з вищевказаною постановою суду, просить її скасувати та закрити провадження по справі за відсутністю в його діях складу адміністративного корупційного правопорушення. Свої вимоги обґрунтовує тим, що розгляд справи судом першої інстанції проведено односторонньо і необ'єктивно, без врахування характеру і мотивів події, без дослідження всіх доказів по справі і ненадання їм належної оцінки. Крім того вказує на те, що суд першої інстанції не прийняв до уваги відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, та невідповідність інкримінованого йому діяння фактичним обставинам справи. Також зазначає про те, що працівниками УБОЗ ГУМВС України в Запорізькій області у протокол про адміністративне правопорушення було внесено завідомо недостовірні данні та свідчення окремих свідків, а висновки суду про те, що Куйбишевська районна рада не може виступати позичкодавцем за договором позички, є помилковими і суперечать вимогам діючого законодавства.
Вислухавши ОСОБА_2, який підтримав свою апеляційну скаргу і просив скасувати вищевказану постанову суду першої інстанції та закрити провадження в справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 КУпАП, прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги і вважав, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, перевіривши матеріали справи та розглянувши доводи, викладені в апеляційній скарзі, апеляційний суд вважає, що остання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На думку апеляційного суду, вказаних вимог закону суд першої інстанції не дотримався при розгляді даної справи, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», корупційне правопорушення, це умисне діяння, що має ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність. Корупція - це використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей.
Адміністративна відповідальність за ч.2 ст.172 КУпАП настає у разі порушення особою встановлених законом обмежень щодо використання службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з одержанням за це неправомірної вигоди у розмірі, що не перевищує ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.
В протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення №2 від 27 лютого 2013 року, складеному відносно ОСОБА_2 оперуповноваженим в ОВС УБОЗ ГУМВС в Запорізькій області Біденком В.В., відсутні відомості про те, що ОСОБА_2 за дії, вказані у протоколі, тобто у зв'язку з укладенням від імені Куйбишевської районної ради Запорізької області договору позички від 24 вересня 2012 року на будівлі та споруди Ланцівської ЗОСШ з ТОВ «СК «КиЕв», одержав будь-яку неправомірну вигоду чи прийняв обіцянку/пропозицію такої вигоди для себе чи інших осіб.
Немає таких відомостей і в інших матеріалах справи. Тобто у справі відсутні докази, які б вказували на наявність у діях ОСОБА_2 складу вищевказаного правопорушення, на що суд першої інстанції уваги не звернув і при неповно з'ясованих обставинах справи прийняв постанову, яка, з врахуванням викладеного, не може бути визнана законною та обґрунтованою і підлягає скасуванню, а провадження в справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП - закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247, ст.294 КУпАП, апеляційний суд
ПОСТАНОВИВ:
апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 12 квітня 2013 року, якою на ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2550 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 КУпАП, скасувати, провадження в справі закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Запорізької області С.В. Дадашева
The court decision No. 31124366, Zaporizhzhia Regional Court of Appeal was adopted on 13.05.2013. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 328/1141/13-п. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: