Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2013 р. справа №818/2349/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Мамонтової К.В.
представника позивача - Голуб А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/2349/13-a
за позовом державної фінансової інспекції у Сумській області
до державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон"
про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція у Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" про зобов'язання виконати лист-вимогу від 13.06.2012р. № 18-08-14-14/4313, а саме:
- пункт 2 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (водопостачання) в сумі 494092,24 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 494092,24грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП "Авіакон" різниці в тарифах на послуги з водопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 3 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (теплопостачання) в сумі 29507,51 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 29507,51грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП "Авіакон" різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 4 (шкоду в сумі 145274,13грн. покрити за рахунок осіб, винних у не забезпеченні проведення претензійно-позовної роботи на ДП "Авіакон", у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 6 (провести претензійно-позовну роботу з колишнім директором ДП "Авіакон" ОСОБА_2 щодо повернення коштів по зайво виплаченій заробітній платі в сумі 7324,50 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 7324,50 грн. покрити за рахунок особи, винної у зайвих грошових виплатах, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України).
Позов обґрунтовує тим, що зазначені вимоги не були виконані відповідачем у встановлений строк без поважних причин.
Державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", заперечуючи проти позову свою позицію обґрунтовує тим, що пункти 2, 3, 6 вимоги підприємством виконані у повному обсязі. Пункт 4 вимоги не може бути виконаний, оскільки він суперечить вимогам трудового законодавства.
Представник позивача Голуб А.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Державною фінансовою інспекцією в Сумській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства Міністерства оборони України "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" за період з 01.01.2009р. по 31.12.2011р., за результатами якої складено акт від 16.05.2012р. № 08-08-03/39 (а.с.48-125).
На підставі п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю" (у редакції, що діяла на момент проведення вказаного контрольного заходу) державному підприємству "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" направлено лист-вимогу від 13.06.2013р. №18-08-14-14/4313 та визначено терміни зворотного інформування про вжиті заходи (до 10.07.2012 року) та надання відповідних підтверджуючих документів (а.с.12-16).
Не погодившись з вимогами відповідача, державне підприємство "Конотопський
авіаремонтний завод "Авіакон" оскаржило в судовому порядку пункти 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10 листа-вимоги від 13.06.2012р. № 18-08-14-14/4313.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 26.11.2012р., залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013р., по справі №2а-1870/5745/12 позовні вимоги державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" задоволено частково: визнано протиправними та скасовано пункти 5 та 10 листа-вимоги від 13.06.2012р. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Таким чином, судовими інстанціями підтверджено правомірність вимог Державної фінансової інспекції в Сумській області, передбачених пунктами 2, 3, 4, 6 листа-вимоги від 13.06.2012р. № 18-08-14-14/4313, а саме:
- пункт 2 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (водопостачання) в сумі 494092,24 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 494092,24грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП "Авіакон" різниці в тарифах на послуги з водопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 3 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (теплопостачання) в сумі 29507,51 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 29507,51грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП "Авіакон" різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 4 (шкоду в сумі 145274,13грн. покрити за рахунок осіб, винних у не забезпеченні проведення претензійно-позовної роботи на ДП "Авіакон", у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 6 (провести претензійно-позовну роботу з колишнім директором ДП "Авіакон" ОСОБА_2 щодо повернення коштів по зайво виплаченій заробітній платі в сумі 7324,50 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 7324,50 грн. покрити за рахунок особи, винної у зайвих грошових виплатах, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України).
Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю" органу державного фінансового контролю надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
За приписами ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Отже позовні вимоги державної фінансової інспекції у Сумській області до державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" про зобов'язання виконати пункти 2, 3, 4, 6 листа-вимоги від 13.06.2012 № 18-08-14-14/4313 є обґрунтованими.
Твердження відповідача про те, що вимоги, викладені у пунктах 2, 3, 6 листа вимоги повністю виконані є безпідставними з огляду на таке.
Дійсно підприємством "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" 22.05.2012р. на адресу міського голови Дзеда В.І. підприємством направлено лист №1469 про відшкодування 494092,24 грн. різниці в тарифах на холодне водопостачання для населення та 29507,51 грн. збитків з теплопостачання.
Виконавчий комітет Конотопської міської ради листом від 22.06.2012р. 301- 18/1544 повідомив, що відшкодування різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги у 2012 році до міського бюджету не закладено.
В той же час відповідачем не надано суду належних доказів звернення до суду з відповідним позовом.
Надана відповідачем, на підтвердження виконання вимоги пункту 6, копія позову про стягнення з колишнього директора підприємства ОСОБА_2 зайво виплаченої йому заробітної плати за період з жовтня по грудень 2011 року в розмірі 7324,50 грн., не є належним доказом виконання вимоги, оскільки відсутні докази направлення позову до суду, відсутні відповідні процесуальні документи суду по даному позову.
Невизнання відповідачем вимог, викладених у пункті 4 листа-вимоги не є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, так як законність вказаних вимог державної фінансової інспекції у Сумській області була встановлена рішенням суду, яке набрало законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної фінансової інспекції у Сумській області до державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов'язати державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" (код ЄДРПОУ - 12602750) виконати лист-вимогу від 13.06.2012 № 18-08-14-14/4313, а саме:
- пункт 2 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (водопостачання) в сумі 494092,24 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 494092,24грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП «Авіакон» різниці в тарифах на послуги з водопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 3 (вжити заходи щодо отримання з міського бюджету компенсації різниці між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво житлово-комунальних послуг (теплопостачання) в сумі 29507,51 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 29507,51грн. покрити за рахунок осіб, винних у невжитті належних заходів щодо відшкодування з Конотопського міського бюджету ДП «Авіакон» різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
- пункт 4 (шкоду в сумі 145274,13грн. покрити за рахунок осіб, винних у не забезпеченні проведення претензійно-позовної роботи на ДП "Авіакон", у порядку та розмірах, встановлених ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України);
-пункт 6 (провести претензійно-позовну роботу з колишнім директором ДП «Авіакон» ОСОБА_2 щодо повернення коштів по зайво виплаченій заробітній платі в сумі 7324,50 грн.; в іншому випадку шкоду в сумі 7324,50 грн. покрити за рахунок особи, винної у зайвих грошових виплатах, у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 26 квітня 2013року.
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар
The court decision No. 30990949, Sumy District Administrative Court was adopted on 22.04.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 818/2349/13-а. Firms, which are mentioned in the text of this judgment:
Our platform allows searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to efficiently save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.