№ 251539, 13.11.2006, Commercial Court of Mykolaiv Oblast

Approval Date
13.11.2006
Case No.
15/457/06
Document №
251539
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" листопада 2006 р.

09:00

Справа № 15/457/06

За позовом: Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Миколаїв

До відповідача: Кооперативного підприємства „Красне”, смт.Березанка

Суддя Середа О.Ф.

Секретар судового засідання Карцев М.С.

П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Від позивача: Васильченко О.В.

Від відповідача: повноважний представник не з’явився

В засіданні приймає участь:

Про: про стягнення штрафних санкцій.

Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 461035, але належним йому правом відповідно до ст. 49, 51 КАС України не скористався, у судове засідання не з’явився, вимоги ухвали суду від 10.10.06р. не виконав.

Суд вважає, що наданих матеріалів достатньо для розгляду справи, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає розгляду справи та вирішенню спору по суті.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі –позивач) звернувся до суду із позовною заявою про стягнення з Кооперативного підприємства „Красне” (надалі –відповідач) штрафної санкції у розмірі 1758,34грн. за нестворені у 2005р. робочі місця для інвалідів.

Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі-Закон) та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 1 місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно наданого звіту вбачається, що на підприємстві відповідача не працював інвалід. Відповідач до вищевказаних органів не звертався стосовно працевлаштування інвалідів.

Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.

Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об’єданнями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2005р. складала 3516,67грн. Сума штрафу складає 1758,34грн. (розрахунок у справі).

Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 128, 158 –163, 186 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Кооперативного підприємства „Красне” (смт.Березанка вул.суворова 57, код ЄДРПОУ 25713882) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. № 2, код ЄДРПОУ 23626096) штраф у розмірі 1758,34 грн.

Виконавчий лист видати Миколаївському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, після набрання судовим рішенням законної сили.

Строки і порядок набрання постановою суду законної сили та її оскарження передбачені статтею 186 КАС України.

Суддя

О.Ф.Середа