ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
05.10.06р.
Справа № А29/173-06
За позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю „В.І.Ф.”, 49064, м. Дніпропетровськ, вул. Мічуріна, 4 (код ЄДРПОУ 25010554)
про стягнення 11890 грн. 36 коп.
Від позивача: не з’явився
Від відповідача: не з’явився
Суддя Полєв Д.М.
Секретар Виговська М.Ю.
СУТЬ СПОРУ:
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М., розглянувши у судовому засіданні 02.10.2006 р., справу № А29/173-06,
В С Т А Н О В И В:
Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) звернулось з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „В.І.Ф.” (далі–відповідач) про стягнення 11890, 36 грн. штрафних санкцій.
Відповідно до ст. 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі-Закон), якщо кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, то підприємства сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Від відповідача надійшов відзив на позов з якого вбачається, що ним вживались заходи до працевлаштування інвалідів, надсилались відомості про потребу в інвалідах до центру зайнятості за встановленою формою. Відповідач не відмовляв у працевлаштуванні інвалідів. А тому інваліди у достатній кількості не працюють на підприємстві не з вини відповідача.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд встановив також наступне.
Відповідно до звіту відповідача „Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік”:
- Середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві- 166 ос.
- Середньооблікова чисельність інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до чотирьох-відсотків нормативу –7 ос.
- За даними розділу 1 звіту на підприємстві відповідача у 2005 р. працювало-5 інвалідів.
Відповідно до ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, з урахуванням внесених змін для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено законом.
Ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що підприємства (об'єднання), установи і організації, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
На підприємства, які використовують працю інвалідів, лише покладено обов’язок створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством.
Враховуючи вищезазначене, у підприємства виникає обов’язок працевлаштувати інваліда при наявності відповідної пропозиції органів, вказаних у ст. 18 Закону, чи у разі звернення інваліда самостійно.
Як вбачається з матеріалів справи, у тому числі, звітів про наявність вільних робочих місць та потребу в працівниках, відповідач інформував протягом 2005 р. центр зайнятості про потребу в інвалідах. Натомість інваліди на працевлаштування до відповідача відповідними органами не направлялись, самостійно не звертались, відповідач не відмовляв у працевлаштуванні інвалідів. Протилежне позивачем не підтверджено.
Враховуючи викладене суд не знаходить достатніх підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
В позові відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Д.М. Полєв
The court decision No. 247549, Commercial Court of Dnipropetrovsk Oblast was adopted on 05.10.2006. The procedural form is Economic, and the decision form is . On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important information quickly.
This decision relates to case No. а29/173-06. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: