№ 21783621, 16.01.2012, Ivano-Frankivsk District Administrative Court

Approval Date
16.01.2012
Case No.
2а-4232/11/0970
Document №
21783621
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" січня 2012 р. Справа № 2a-4232/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Панікара І.В.

при секретарі Богусевич А.С.

за участю сторін:

представника позивача: Синеджук С.І.

представника відповідача: не з"явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Івано-Франківського міського центру зайнятості

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінтехбуд"

про стягнення заборгованості в сумі 13749,23 грн,-

ВСТАНОВИВ:

21 грудня 2011 року Івано-Франківський міський центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінтехбуд" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 13749,23 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог підпункту 2 пункту 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за період з 01.04.2009 року до 31.12.2010 року допущено заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 12514,83 гривень та нараховану за несвоєчасну сплату страхових внесків на суму заборгованості пеню в розмірі 1234,40 гривень. Загальна сума заборгованості становить 13749,23 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлений, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, наявним в матеріалах справи, своїм правом на подання заперечення на адміністративний позов не скористався, не повідомив суд про причини неприбуття та не направив жодних заяв про відкладення справи чи проведення судового розгляду без його участі.

Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову з наступних мотивів.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що відповідач являється платником страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно пункту 10 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначено роботодавця як власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичну особу, які використовують найману працю.

В судовому засіданні встановлено, що внаслідок проведеної позапланової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у відповідача виявлено факт несвоєчасної та неповної сплати страхових внесків до Фонду, а саме недоїмку в сумі 12514,83 грн. за період з 01.04.2009 року по 31.12.2010 року, внаслідок чого нараховано пеню в сумі 1234,40 грн. та недостовірність даних у поданій розрахунковій відомості за 2010 рік щодо проставленої недоїмки за платником, суми страхових внесків строк сплати яких не настав та суми невиплаченої заробітної плати, що підтверджується актом перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за №637 від 20.10.2011 року та додатками до нього.

Згідно статті 38 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Здійснення відповідачем несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є підставою для нарахування пені до вищевказаних норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та нарахованих сум пені є обов'язком відповідача.

Відповідно до пункту 7.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики № 339 від 18.12.2000 р., відповідно до якої, з набранням чинності ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості на соціальне страхування на випадок безробіття, центри зайнятості мають право застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим законом.

Згідно положення пункту 9.2. Інструкції, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

21 листопада 2011 року заступником директора Івано-Франківського міського центру зайнятості винесено рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) у розмірі 12514,83 грн. та пені в розмірі 1234,40 грн., яке відповідач отримав 23.11.2011 року, однак суму заборгованості до Фонду не сплатив.

Враховуючи те, що станом на момент розгляду справи, відповідачем не погашено вищезазначений борг та не подано документального підтвердження щодо сплати заборгованості, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення, шляхом стягнення з відповідача заборгованості в сумі 13749,23 гривень в судовому порядку.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрінтехбуд" (ЄДРПОУ 31790296), вул. Джохара Дудаєва, 1, м. Івано-Франківськ, 76014 на користь Івано-Франківського міського центру зайнятості заборгованість в сумі 13749,23 грн. (тринадцять тисяч сімсот сорок дев"ять гривень двадцять три копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя:/підпис/ Панікар І.В.

Постанова складена в повному обсязі 20.01.2012 року.