№ 2134366, 01.02.2008, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
01.02.2008
Case No.
7/195
Document №
2134366
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01.02.2008 р.                                                                                                     № 7/195

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., при секретарі судового засідання Ісіковій О.Г., розглянувши позовну заяву і додані до неї документи

ТОВ "ЄВРОХОТЕЛСІСТЕМ"

до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва

провизнання рішень Представники: від позивачане з’явився

від відповідачаБілоцький Владислав Валерійович, за довіреністю

Товариство з обмеженою відповідальністю “Єврохотелсістем” (надалі ТОВ“Єврохотелсістем”, позивач) звернулось до суду з позовною заявою про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва (надалі ДПІ у Дніпровському районі м. Києва, відповідач) № 0003622340/0 від 13.07.2007р., № 0003352340/0 від 12.07.2007р., № 0003622340/1 від 21.09.2007р., № 0003352340/1 від 23.10.2007р.

У своїй позовній заяві позивач посилається на те, що оспорюване рішення, прийняте на підставі акту перевірки № 3121/2340-25283536/337 від 02.07.2007р. щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що бухгалтерський облік ведеться підприємством у відповідності до вимог чинного законодавства, під час перевірки відповідачу були надані усі документи, які підтверджують правильність проведення готівкових розрахунків.

Відповідач проти позову заперечує посилаючись на порушення позивачем п.2.6, п.3.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. № 637, п.1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. У запереченні на позов зазначає, що позивачем у перевіряємому періоді не оприбутковано 2980,00 грн., готівкові кошти у розмірі 11 313,20 грн. у день одержання не оприбутковано в касі підприємства. Таким чином штрафні санкції застосовані до ТОВ “Єврохотелсістем” відповідають вимогам чинного законодавства.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, - встановив:

Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва було проведено перевірку готелю “Адрія”, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Р. Окіпної, 2, який належить ТОВ “Єврохотелсістем” щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за результатами якої було складено акт перевірки № 3121/2340-25283536/337.

На підставі акта перевірки Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2007р. № 0003622340/0, згідно якого встановлено порушення ТОВ “Єврохотелсістем” п.2.6, п.3.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. № 637 та згідно з абз. 3 п.1 Указу Президента України від 12.06.1995р. № 436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 71466,00 грн. Також прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.07.2007р. № 0003352340/0, згідно якого за порушення п.1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, відповідно до п.1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до ТОВ “Єврохотелсістем” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 14032,5 грн.

Позивачем було оскаржено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003622340/0 в адміністративному порядку, встановленому п. 16 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковими адміністраціями, затвердженого Наказом ДПА України від 11.12.1996р. № 29 (у редакції Наказу ДПА України від 02.03.2001р. № 82).

За результатами розгляду скарги рішенням ДПА у м. Києві № 3440/10/25-214 від 20.09.2007р. залишено без змін рішення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2007р. № 0003622340/0, а скаргу ТОВ “Єврохотелсістем” –без задоволення.

Як вбачається з акту перевірки, згідно даних касової книги прибуткових та видаткових касових ордерів в касі ТОВ “Єврохотелсістем” (станом на 02.07.2007р. 12 год. 30 хв.) оприбутковано і повинно знаходитись 19854,81 грн., фактично в касі знаходилось 22834,81 грн. Надлишок готівки у розмірі 2980,00 грн. не підтверджений будь-якими записами в касовій книзі та прибутковими касовими ордерами. Таким чином, 2980,00 грн. вважаються не оприбуткованою готівкою в касі.

28.06.2007р. здійснювались готівкові розрахунки із застосуванням реєстратора розрахункових операцій. До каси надійшла готівка у загальній сумі 11313,20 грн., яка своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі не оприбуткована в касі підприємства, а саме: за 28.06.2007р. не здійснено запис у КОРО та касовій книзі. Перевіркою встановлено відсутність прибуткових та видаткових касових ордерів за 28.06.2007р.

Відповідно до п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. № 637 уся готівка, що надходить до кас має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Згідно абз. 3 ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995р. № 436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Суд відмічає, що у відповідності до п.1, п.2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; а також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Стаття 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” містить визначення терміну “розрахункова операція”, яка визначається як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг).

Згідно п.1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Матеріали справи свідчать, що факт не оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 14293,20 грн. підтверджується касовою книгою ТОВ “Єврохотелсістем” в якій відсутні відповідні записи щодо оприбуткування готівки, пояснювальними бухгалтера ТОВ “Єврохотелсістем” Заіки О.А. від 02.07.2007р. та адміністратора-касира Дігтяр О.В. від 28.06.2007р.

Доводи позивача про необхідність допиту у якості свідків осіб причетних до оприбуткування грошей судом до уваги не приймаються з огляду на вимоги п. 4. ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України. На думку суду, пояснення свідків не можуть спростувати встановлені відповідними письмовими доказами факти.

Згідно акту перевірки № 3121/2340-25283536/337 від 02.07.2007р. невідповідність коштів у загальній сумі складає 14293,20 грн.

За таких підстав, суд вважає, що рішення ДПІ у Дніпровському районі м. Києва районі № 0003622340/0 від 13.07.2007р., № 0003352340/0 від 12.07.2007р., № 0003622340/1 від 21.09.2007р., № 0003352340/1 від 23.10.2007р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 71466,00 грн. та у розмірі 14032,50 грн. було прийняте у відповідності до абз. 3 п.1 Указу Президента України від 12.06.1995р. № 436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”, п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, є правомірним.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.

Згідно ч.4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Судом встановлено, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесені у відповідності та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч.1., ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач довів правомірність своїх рішень, і донарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток страхових організацій, включаючи філіали аналогічних організацій, розташованих на території України та застосування штрафних санкцій оспорюваними податковими повідомленнями-рішеннями здійснено відповідачем обґрунтовано.

За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.

У зв’язку з відмовою у позові судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 71, 94 , 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові Товариства з обмеженою відповідальністю „Єврохотелсистем” відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –15 лютого 2008 року.

Суддя                                                                                           Арсірій Р.О.