№ 2016390, 27.08.2008, Kharkiv District Administrative Court

Approval Date
27.08.2008
Case No.
2а-5963/08
Document №
2016390
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

                                                                                                             Справа№ 2а-5963/08

                     ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

Іменем    України

                                              

27 08 2008  року                                                                                                     м. Харків

            Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді  -               Курило Л. В.

при секретарі -                         Сеник О.С.,

за участі: представника  позивача –  Михалевич Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського районного центру зайнятості до Єлизаветівського  комунального підприємства «Надія» про  стягнення простроченої заборгованості та пені, -     

 

ВСТАНОВИВ:

            Фонд  загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського районного  центру зайнятості звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом  до відповідача – Єлизаветівського комунального підприємства "Надія" про стягнення  простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 756 грн. 99 коп. та пені в сумі 91 грн. 72 коп., всього - 848 грн. 71 коп. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований  як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Лозівському міськрайонному центрі зайнятості  з 23.08.2005 р. за реєстраційним № 203574024. Керуючись ст. 4 Закону України «Про збір на обов’язкове соціальне страхування», ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» та п.3 пп.1 Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування», страхові внески роботодавців сплачуються відповідно від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (з 2000 року по 21 02 2001 року -1.5%, з 22 02 2001 року по 30 06 2001 року – 2%, з 01 07 2001 року по 08 02 2002 року – 2.5%, з 09 02 2002 року до 28  02 2003 року – 2.1%, з 01 03 2003 року – 1.9%, з 31 03 2005 року - 1.6%, з 31 01 2006 року – 1.3%, страхові внески утримані роботодавцями з суми виплат найманим працівникам – 0.5%). Була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.09.2005 року по 30.12.2007 року – Єлизаветівського комунального підприємства  "Надія".  Під час проведеної перевірки  встановлено порушення, яке полягає у несвоєчасному перерахуванні до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття страхових внесків в сумі 848 грн. 71 коп. за період з 01.09.2005 року по 30.12.2007 року, за що нараховано 91 грн. 72 коп. пені. Суми страхових внесків, своєчасно не нараховані, або не сплачені страхувальниками у строки, визначені законодавством, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені.

Представник позивача в судовому засіданні  повністю підтримала вимоги адміністративного позову у повному обсязі та надала аналогічні пояснення.

      

      Представник  відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про  дату, час та місце розгляду справи, про що  свідчить  повідомлення про вручення йому поштових відправлень, клопотання про відкладення справи до суду не надіслав.

Вислухавши  думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

           Як  вбачається з матеріалів справи відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Лозівському міському районному центрі зайнятості  з 23.08.2005 р. за реєстраційним № 203574024.

            Відповідно до ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду, проводити збір страхових внесків. Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.

          Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Порядок обчислення і сплати страхових внесків визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Мінюсті 16.01.2001 р. за № 30/5221, із змінами, внесеними наказами Міністерства № 295 від 20.06.2002 р., № 281 від 9.11.2004 р., № 37 від 20.02.2006 р., № 495 від 25.12.2006 р. та № 276 від 1.06.2007 р.

Лозівським міським районним центром зайнятості була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.09.2005 року по 30.12.2007 року Єлизаветівського комунального підприємства «Надія».

В ході перевірки встановлено порушення, яке  полягає у несвоєчасному перерахуванні до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття страхових внесків в сумі 848 грн. 71 коп. за період з 01.09.2005 року по 31.12.2007 року. За результатами перевірки був складений акт № 144 від 29 12 2008 року.

        Статтею 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачена відповідальність платників за несвоєчасну сплату страхових внесків, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків платник зобов'язаний сплатити суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду в безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків та фінансових санкцій не застосовується (п. 2 ст. 38 вищевказаного Закону).

       Відповідно до п. 4 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 9.6 Інструкції, право накладати фінансові санкції від імені Фонду має директор обласного центру зайнятості та його заступники.

       Згідно з п. 9.7 та 9.11 Інструкції не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства, подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах має право Харківський обласний центр зайнятості.

02 04 2008 року було винесено рішення № 15 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків в сумі 756 грн. 99 коп. та пені  в розмірі 91 грн. 72 коп.

Відповідач не надав суду доказів сплати простроченої заборгованості та пені.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і  таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 12, п. 2 ст. 35, п. п. 2, 4 ст. 35  Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" , п. п. 9.6, 9.7, 9.11 Інструкціїпро порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Мінюсті 16.01.2001 р. за № 30/5221, із змінами, внесеними наказами Міністерства № 295 від 20.06.2002 р., № 281 від 9.11.2004 р., № 37 від 20.02.2006 р., № 495 від 25.12.2006 р. та № 276 від 1.06.2007 р., статтями 86, 94, 98, 160 – 163,  167 Кодексу адміністративного судочинства України , суд , -

                                                   

ПОСТАНОВИВ:

            1. Адміністративний позов  Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського районного центру зайнятості Харківської області  до Єлизаветівського комунального  підприємства "Надія" про  стягнення простроченої заборгованості та пені  задовольнити у повному обсязі.

2.  Стягнути з Єлизаветівського комунального  підприємства "Надія" (р/р 2600513688170 АКІБ "Укрсиббанк" МФО 351005, код за ЄДРПОУ 33724817, 64623, Харківська область, Лозівський район, село Єлизаветівка, майдан Шевченка,3) на користь Фонду  загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського районного центру зайнятості Харківської області  несвоєчасно сплачені страхові внески на випадок безробіття в сумі 756,99 грн. ( сімсот п’ятдесят шість грн.) 99 коп. на р/р  37178301900349 банк Управління державного казначейства   у Харківській області, МФО 851011, ОКПО 03491277, та пеню в  сумі 91,72 грн. ( дев’яносто одна грн.) 72 коп. на р/р 37174305900349, а  всього  – 848,71 грн. (вісімсот сорок вісім грн.) 71 коп.

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня  виготовлення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк,  постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено    28 08  2008 року.

        Суддя                                                                                                                Л.В. Курило