Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
24 березня 2026 рокум. Ужгород№ 260/10286/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - відповідач 2), яким просить:
- Визнати протиправним та скасувати рішення №262440030882 від 08.12.2025 року Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатської області ,яке полягає у відмові призначення пенсії, ОСОБА_2 .
- Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, зарахувати період роботи відповідно моєї трудової книжки НОМЕР_1 , та призначити з 02.12.2025 року, пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що 02.12.2025 року, він звернувся до відповідача 1, з заявою, щодо призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області за №262440030882 від 08.12.2025 року позивачу було відмовлено в призначенні пенсії. Відповідно до даного рішення до страхового стажу не зараховано період роботи відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 , оскільки дата народження не відповідає паспортним даним.
На думку позивача, відмова відповідача 2 носить формальний характер та базується лише на особистих оціночних судженнях працівника ГУ ПФУ. Зазначає, що працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу, неналежний порядок ведення документації з вини адміністрації підприємства - не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист, зокрема, в даному випадку, завіряння запису про звільнення печаткою старого зразка.
Позивач також зазначає, що приписами пункту 3 Порядку №637 визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, відповідач 2, повинен зарахувати до його стажу періоди роботи відповідно трудової книжки НОМЕР_2 .
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження в справі, якою залучено до участі у справі в якості співвідповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області та зобов`язано відповідачів надати суду в термін 7 днів: відмовну пенсійну справу ОСОБА_1 .
02 січня 2026 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшла завірена належним чином відмовна пенсійна справа позивача.
14 січня 2026 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшов відзив на позов і зазначає, що 01.12.2025 р. ОСОБА_2 звернувся до органів Пенсійного фонду України в із заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Розглянувши документи подані для призначення пенсії ОСОБА_2 Головним управлінням в Закарпатській області (структурного підрозділу, що розглядав заяву позивача за принципом екстериторіальності) встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» становить 22 роки 11 місяців 22 дні. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком.
У зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу який необхідний позивачу для призначення пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області (структурний підрозділ, що розглядав заяву позивача за принципом екстериторіальності) прийнято рішення за №262440030882 від 8 грудня 2025 р. про відмову у призначенні пенсії. До страхового стажу не зараховано такі періоди роботи: період навчання згідно диплома НОМЕР_3 3 01.09.1982 по 10.06.1989, оскільки навчання перетинається з проходженням військової строкової служби. - періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 23.06.1987, оскільки дата народження відповідає паспортним даним.
У п. Порядку №637, із змінами, внесеними постановою КМ України № 497 від 11 квітня 2002 року, зазначено, якщо прізвище, ім`я та по батькові, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж працівника, не відповідають прізвищу, імені та по батькові зазначеним в паспорті або свідоцтві про народження особи, факт належності документа, що підтверджує трудовий стаж, даній особі може бути встановлено судовому порядку.
Позивач для встановлення факту, належності йому трудової книжки НОМЕР_1 від 23.06.1987 повинен був звернутись із заявою до районного/міськрайонного суду в порядку окремого провадження.
14 січня 2026 року від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшла завірена належним чином відмовна пенсійна справа позивача.
28 січня 2026 року від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшов відзив на позов у якому зазначено, що 01.12.2025 ОСОБА_2 звернувся із заявою за №23475 про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Пенсійним фондом України прийнято Постанову №25-1 від 16.12.2020 «Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», у пункті 4.2 визначено, що після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення) електронну пенсійну справу. Функції щодо розгляду заяви ОСОБА_2 Головним управлінням Пенсійного фонду України у м. Києві вичерпано.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області №262440030882 від 08.12.2025 ОСОБА_2 було відмовлено в призначенні пенсії за віком у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу 32 роки. Відповідно до п. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 32 років (право по 31.12.2025p.).
За результатами розгляду, доданих до заяви документів, до страхового стажу заявника не зараховано період навчання згідно диплома НОМЕР_4 з 01.09.1982 по 10.06.1989, оскільки воно перетинається з проходженням військової строкової служби та періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 23.06.1987, оскільки дата народження заявника в трудовій книжці ІНФОРМАЦІЯ_1 не відповідає паспортним даним ІНФОРМАЦІЯ_2 . Страховий стаж заявника враховано згідно даних військового квитка НОМЕР_5 від 10.10.1990 та Індивідуальних відомостей про застраховану особу та становить 22 роки 11 місяців 5 днів.
Відтак, вважає, що дії Головного управління є правомірними, у спірних правовідносинах Головне управління діяло у відповідності до чинного законодавства та в межах своєї компетенції. Отже, немає жодних підстав для визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Обставини встановлені судом
З матеріалів справи вбачається, що 01.12.2025 року ОСОБА_2 звернулася до органів Пенсійного фонду України в із заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Вказану заяву за принципом екстериторіальності було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
За результатами розгляду заяви ОСОБА_2 , Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області було прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії від 08.12.2025 року №262440030882.
Відповідно до вказаного рішення, вбачається наступне:
Дата народження 16.09.1965
Податковий номер НОМЕР_6
Дата звернення до територіального органу Пенсійного фонду України з заявою від 01.12.2025 щодо призначенні пенсії за віком.
Вік заявника 60 р. 2 м. 15 д.
Законодавче обгрунтування права:
Відповідно до п. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 32 років (право по 31.12.2025р.)
Відповідно до п. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2028 року по 31 грудня 2028 року від 25 до 35 років.
Відповідно до п. 3 ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу: починаючи з 1 січня 2028 року від 15 до 25 років.
Результати розгляду заяви та додаткових документів поданих до заяви було встановлено:
до страхового стажу роботи заявника не зараховано:
- період навчання згідно диплома НОМЕР_7 з 01.09.1982 по 10.06.1989, оскільки воно перетинається з проходженням військової строкової служби.
- періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 23.06.1987, оскільки дата народження не відповідає паспортним даним. Стаж зараховано згідно даних РЗО.
Страховий стаж заявника становить - 22р. 11м. 5д.
Заявник - не працює.»
Вважаючи зазначене рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Мотиви та норми права застосовані судом
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове пенсійне державне пенсійне страхування" (Закон № 1058-IV) починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років.
Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.
Стаття 44 Закону № 1058-IV визначає порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, а саме: призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Пенсія призначається з дня звернення за пенсією крім випадків зазначених у ст. 45 Закону № 1058-IV.
Постановою ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ від 25.11.2005 № 22-1 затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
1.1 Заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1)..... подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
1.7. Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
1.8. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через веб-портал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача веб-порталу). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на веб-порталі.
Якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 затверджений ПОРЯДОК підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
В п. 4.1. Порядку 22-1 зазначено , що заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Відповідно до п. 4.2. При прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз`яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов`язкового пенсійного страхування;
проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного стажу роботи. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії;
з`ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам`ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам`ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Повертаючись до обставин справи, суд зазначає, що відповідач 2 відмовляючи позивачу у призначенні пенсії вказав, до страхового стажу роботи заявника не зараховано період навчання згідно диплома НОМЕР_7 з 01.09.1982 по 10.06.1989, оскільки воно перетинається з проходженням військової строкової служби, а також періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 23.06.1987, оскільки дата народження не відповідає паспортним даним. Стаж зараховано згідно даних РЗО. Додатково у відзиві на позовну заяву вказав, що позивачу для встановлення факту, належності йому трудової книжки НОМЕР_2 від 23.06.1987, повинен був звернутись із заявою до районного/міськрайонного суду в порядку окремого провадження.
Судом встановлено, що відповідачем 1 - ГУ ПФУ в м. Києві не дотримано вищевказаних вимог Порядку 22-1, оскільки працівник сервісного центру не роз`яснив позивачу порядок підтвердження страхового стажу., а також відповідачем не дотримано вимог п. 1.8 Порядку 22-1, яким встановлено , що у разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через веб-портал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача веб-порталу). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на веб-порталі.
Оскільки позивач подав заяву про призначенні пенсії до ГУ ПФУ в м. Києві, де йому в супереч Порядку 22-1, не було роз`яснено порядок підтвердження страхового стажу, а оскаржуване рішення на підставі сканованих документів прийнято ГУ ПФУ в Закарпатській області, то саме ГУ ПФУ в м. Києві у відповідності до п. 1.8. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 №22-1 зобов`язаний повторно прийняти заяву позивача з поданими документами з дотримання Порядку 22-1, в тому числі і вимог п.4.2.
У параграфах 70-71 рішення по справі «Рисовський проти України» (заява № 29979/04) ЄСПЛ підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування», зазначивши, що цей принцип передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії», заява № 33202/96, параграф 120, «Онер`їлдіз проти Туреччини», заява № 48939/99, параграф 128, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови», № 21151/04, параграф 72, «Москаль проти Польщі», заява № 10373/05, параграф 51).
Зокрема, на державні органи покладений обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (зокрема, рішення у справах «Лелас проти Хорватії», заява № 55555/08, параграф 74, «Тошкуце та інші проти Румунії», заява № 36900/03, параграф 37) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (рішення у справах «Онер`їлдіз проти Туреччини», параграф 128, «Беєлер проти Італії», параграф 119).
Отже, на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, відповідних їм правовідносин та релевантного законодавства суд дійшов висновку, що має місце бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві при прийняття заяви позивача про призначення пенсії, а оскаржуване рішення не відповідає вимогам встановленим ч. 2 ст. 2 КАСУ.
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 245 КАСУ у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:) інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є частково обґрунтованим та підлягає задоволенню, з врахуванням чого у відповідності до ст. 139 КАСУ з відповідача підлягає стягненню на користь позивача половина сплаченого судового збору.
Керуючись ст.ст. 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві ( вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 42098368 ), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області №262440030882 від 08.12.2025 року про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 .
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві ( вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 42098368 ) повторно прийняти з дотриманням вимог Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії, подану ним 01.12.2025 року.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві ( вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 42098368 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
5. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адмінсуду.
СуддяЗ.Б.Плеханова
The court decision No. 135167413, Zakarpattia District Administrative Court was adopted on 24.03.2026. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful information quickly.
This decision relates to case No. 260/10286/25. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: