Court ruling № 124008964, 19.12.2024, Poltava District Court of Poltava Oblast

Approval Date
19.12.2024
Case No.
545/4778/24
Document №
124008964
Form of court proceedings
Civil
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 545/4778/24

Провадження № 2/545/2238/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.12.2024 Полтавський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді Стрюк Л.І.,

з участю секретаря Синегуб Д.В.,

розглянувши клопотання відповідача ОСОБА_1 про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву Акціонерного товариства «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

У провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом Акціонерного товариства «Акцент-банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Відповідач 18.12.2024 подав до суду заяву про продовження встановленого строку на подання відзиву на позов, посилаючись на те що, у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю (перелом V п`ясткової кістки) він не зміг своєчасно його подати.

Вирішуючи клопотання про встановлення додаткового строку для подання відзиву на позову заяву суд виходить з такого.

Доступ до правосуддя в контексті пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбаченийЦПК України.

Відповідно дост.120 ЦПК Українистроки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені,встановлюються судом.

Відповідно дост.178 ЦПК Українивідзив подається у строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0610211157073, відповідачу 26.11.2024 направлена на адресу його зареєстрованого місця проживання ухвала Полтавського районного суду Полтавської області від 11.11.2024 про відкриття провадження та копія позовної заяви, які вручені 30.11.2024 особисто адресату.

Відповідно дост.127 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відповідно до ч. 4 ст.127ЦПК України одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.

Отже, законодавчо визначений строк на подачу клопотань та заяв стороною справи підлягає поновленню лише у випадку доведеності заявником факту об`єктивної неможливості подачі ним відповідних процесуальних документів у межах визначених законодавством термінів.

Суд зауважує, що єдиний винятковий випадок, коли можливим є прийняття судом заяв по суті справи з порушенням встановленого строку - це наявність об`єктивних обставин, які унеможливлюють своєчасне вчинення такої процесуальної дії, тягар доведення яких також покладений на учасника справи (у цьому випадку на сторону відповідача).

У постанові від 28 квітня 2021 року в справі № 640/3393/19 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що процесуальні строки роблять процес динамічним і прогнозованим. Без наявності строків на ту чи іншу процесуальну дію або без їх дотримання в судочинстві виникнуть порушення прав сторін - учасників процесу. Недотримання встановлених законом строків зумовлює чітко визначені юридичні наслідки.

Відповідно до ч.2ст.12 ЦПК Україниучасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом, а згідно частини четвертої кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Оскільки встановлено, що відповідачу вручено особисто ухвалу про відкриття провадження та копію позовної заяви 30.11.2024, а отже процесуальний строк на подання відзиву на позов закінчився 15.12.2024.

За таких обставин правові підстави для його продовження відсутні.

Керуючисьст. 127, 178 ЦПК України, -

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання відповідача про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву Акціонерного товариства«Акцент-банк»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості - відмовити.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст.43ЦПК України вінмає правозвернутися досуду іззаявою пропоновлення процесуальногостроку,а також надати письмовіпояснення посправі.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду на протязі п`ятнадцяти днів з моменту проголошення.

Суддя: Л. І. Стрюк

Часті запитання

Який тип судового документу № 124008964 ?

Документ № 124008964 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 124008964 ?

Дата ухвалення - 19.12.2024

Яка форма судочинства по судовому документу № 124008964 ?

Форма судочинства - Civil

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 124008964 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Data about the court decision No. 124008964, Poltava District Court of Poltava Oblast

The court decision No. 124008964, Poltava District Court of Poltava Oblast was adopted on 19.12.2024. The procedural form is Civil, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information conveniently.

The court decision No. 124008964 refers to case No. 545/4778/24

This decision relates to case No. 545/4778/24. Firms, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for data. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 124008963
Next document : 124008965