Decision № 123729377, 12.12.2024, Kharkiv District Administrative Court

Approval Date
12.12.2024
Case No.
520/29666/24
Document №
123729377
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

12 грудня 2024 року № 520/29666/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасечнік О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

І. Зміст і підстави позовних вимог.

До Харківського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі відповідач), у якій позивач просить суд:

1. визнати протиправним рішення ГУ ПФУ в Харківській області від 26.09.2024 про відмову в поновленні виплати пенсії та відмову у перерахунку на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379);

2. зобов`язати ГУ ПФУ в Харківській області здійснити з 04.09.2024 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70 % грошового забезпечення, визначеного у довідці від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при наступному звільненні із служби осіб, які отримують пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262, виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення. Вказує, що пунктом 5 Розділу ІІ Порядку № 3-1 визначено, що переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення виплати пенсії здійснюються за документами, що є в пенсійній справі особи та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії, та з урахуванням додатково наданих документів, отже, рішення від 26.09.2024 про відмову у поновленні виплати раніше призначеної пенсії є протиправним. Стверджує, що відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262. Вважає, що пенсія позивача підлягає перерахунку з 01.12.2019 виходячи з грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379).

IІ. Виклад позиції інших учасників справи.

15.11.2024 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач не погоджується з позовними вимогами, зазначає, що ст.2 Закону № 2262 містить імперативні норми щодо призначення пенсії після звільнення зі служби та врахування загальної вислуги років на день останнього звільнення, отже, поновлення пенсії в цьому випадку здійснюється за процедурою, визначеною для призначення пенсії. Вказує, що позивач повинен був звернутися з відповідною заявою до уповноваженого органу (структурного підрозділу) за останнім місцем служби, який мав підготувати та передати відповідачу всі необхідні для призначення документи, визначені пунктом 2 розділу II Порядку № 10-1 (подання про призначення пенсії; витяги з наказів про звільнення; розрахунок вислуги років для призначення пенсії; грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію тощо). Також зазначає, що після скасування (визнання протиправними в судовому порядку положень пунктів 1, 2, 3, 6 Постанови № 103 умови проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, не визначалися. Стверджує, що для перерахунку пенсії позивачу відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 06.09.2024 № 31/32-0230 підстави відсутні.

III. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою від 04.11.2024 суд відкрив спрощене провадження у справі, призначив її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до положень статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

IV. Фактичні обставини справи, встановлені судом.

Позивач перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримував пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 23.04.2014, що визнається сторонами та підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 (а.с.8).

У зв`язку з поновленням на службі виплату пенсії позивачу припинено з 01.11.2019.

Вказаний факт позивачем та відповідачем не заперечується.

Згідно з наказом Територіального управління Служби судової охорони у Харківській області від 30.08.2024 № 292о/с позивач звільнений зі служби, загальна календарна вислуга років складає 29 років 4 місяці 25 днів.

04.09.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо поновлення пенсії за вислугу років.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 26.09.2024 позивачу відмовлено в поновленні раніше призначеної пенсії на підставі того, що виплата пенсії здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення та заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, та особою, яка має право на пенсію згідно із Законом або відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (заява про призначення/перерахунок пенсії), до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі - уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Також, позивач звернувся до відповідача із заявою від 07.10.2024 про перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32- 0230 (100/34379) про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, складеної РСЦ ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях.

Листом від 21.10.2024 № 2000-0203-8/184839 позивач відмовив позивачу у перерахунку пенсії, виходячи з грошового забезпечення за листопад 2019 року, зазначеного у довідці від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379) у зв`язку з тим, що після скасування (визнання протиправними) в судовому порядку положень пунктів 1,2,3,6 Постанови № 103 умови проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, не визначалися.

Позивач, вважаючи протиправними рішення від 26.09.2024 про відмову в поновленні виплати пенсії та відмову у перерахунку пенсії на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379), звернувся до суду з цим позовом.

V. Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України є, зокрема Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Частиною 1 ст. 2 Закону №2262-ХІІ встановлено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону №2262-ХІІ пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Служби судової охорони, органів та підрозділів цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

Отже, виплата призначеної пенсії припиняється виключно на час проходження служби у наведених вище органах.

Статтею 48 Закону №2262-ХІІ визначено, що заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007.

Відповідно до пункту 2 розділу I Порядку №3-1 заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, та особою, яка має право на пенсію згідно із Законом або відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (заява про призначення/перерахунок пенсії), до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі - уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку №3-1 уповноважений орган (структурний підрозділ) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і подання про призначення пенсії і направляє до органу, що призначає пенсії.

З аналізу вказаних вище положень вбачається, що Порядок №3-1 регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Приписи статті 2 Закону №2262-ХІІ свідчать про те, що виплата пенсій військовослужбовців припиняється на час їх служби. При наступному звільненні зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

Законодавством не передбачено повторного звернення пенсіонера до органу, що призначає пенсію із заявою про призначення пенсії, у разі якщо раніше така пенсія вже була призначена, проте виплата якої припинена у зв`язку із прийняттям їх на службу.

Пунктом 3 розділу I Порядку № 3-1 встановлено, що заява про призначення пенсії в разі втрати годувальника за померлого годувальника, який отримував пенсію відповідно до Закону, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (заява про призначення/перерахунок пенсії (додаток 1 до цього Порядку)), припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (заява про виплату пенсії (додаток 2 до цього Порядку)), заява про працевлаштування (звільнення) (початок (припинення) діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), прийняття (звільнення) на (зі) службу (служби) (додаток 3 до цього Порядку), заява про виплату недоодержаної пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера (додаток 4 до цього Порядку), заява про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 5 до цього Порядку), заява про виплату допомоги на поховання (додаток 6 до цього Порядку) подається заявником до органу, що призначає пенсію.

Відповідно до пункту 1 розділу IV Порядку № 3-1 заяви, які подаються відповідно до цього Порядку, реєструються в журналі обліку заяв про призначення пенсій згідно із Законом органу, що призначає пенсію.

Заяви (крім заяви про призначення пенсії) приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Тобто, законодавство розмежовує порядок призначення пенсії та її поновлення.

Пунктом 2 розділу IV Порядку № 3-1 передбачено, що при прийманні документів працівник органу, що призначає пенсію:

1) ідентифікує заявника (його представника);

2) повідомляє інформацію щодо умов та порядку призначення пенсії;

3) реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Фіксує й засвідчує виявлені розбіжності;

4) з`ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;

5) повідомляє заявника або посадову особу уповноваженого органу (структурного підрозділу) про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;

6) сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;

7) надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем, баз даних згідно з пунктом 15 розділу II цього Порядку;

8) видає заявнику або посадовій особі уповноваженого органу (структурного підрозділу) розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам`ятку пенсіонеру (додаток 9 до цього Порядку) та/або надсилає уповноваженому органу (структурному підрозділу) повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково, та строк їх подання. Скановані розписка та пам`ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі.

Тобто, орган, що призначає пенсії, має право вимагати від міністерств та інших органів, заявників дооформлення поданих документів, а також подання додаткових документів та перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.

При цьому, пунктом 5 розділу ІІ Порядку №3-1 визначено, що переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення виплати пенсії здійснюються за документами, що є в пенсійній справі особи та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії, та з урахуванням додатково наданих документів.

При переведенні з одного виду пенсії на інший, поновленні виплати пенсії особа може додатково подати документи про обставини, що впливають на розмір пенсії (наприклад, зміна кількості членів сім`ї, які перебували на утриманні пенсіонера чи померлого годувальника, виникнення (втрата) права на надбавку, підвищення та інші доплати).

Згідно з пунктом 5 розділу IV Порядку №3-1 поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви з усіма необхідними документами (переведення вперше на пенсію по інвалідності - у строк, передбачений пунктом «e» статті 50 Закону);

Згідно з пунктом 6 розділу IV Порядку №3-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів приймається органом, що призначає пенсію за місцем фактичного проживання особи, не пізніше 10 днів з дня надходження заяви. Рішення за результатами розгляду заяви засвідчується підписом керівника органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов`язків), та зберігається в пенсійній справі.

Отже, аналіз наведених вище норм вказує на те, що поновлення виплати пенсії здійснюється на підставі заяви пенсіонера за документами, що є в пенсійній справі особи та які відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії, та з урахуванням додатково наданих документів. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів приймається органом, що призначає пенсію за місцем фактичного проживання особи, протягом 10 днів після з`ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.

Як встановлено з матеріалів даної справи, до 01.11.2019 позивач перебував на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ.

04.09.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо поновлення раніше призначеної пенсії за вислугу років.

Між тим, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 26.09.2024 позивачу відмовлено в поновленні раніше призначеної пенсії на підставі того, що виплата пенсії здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення та заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, та особою, яка має право на пенсію згідно із Законом або відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (заява про призначення/перерахунок пенсії), до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі - уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Проте, суд зауважує, що поновлення пенсії, яка була призначена особі раніше, здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду, як це передбачено пунктами 5, 6 розділу IV Порядку №3-1, а тому обов`язок звернення до уповноваженого органу, в якому ця особа проходила військову службу для поновлення пенсії, відсутній.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, враховуючи встановлення судом під час розгляду справи обставин порушення прав позивача, суд вважає, що належним способом захисту прав останнього в цій частині позовних вимог є визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 26.09.2024 про відмову в поновленні ОСОБА_1 виплати пенсії за вислугу років.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача здійснити з 04.09.2024 перерахунок та виплату пенсії позивачу, суд зазначає таке.

Відповідно до положення "Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень", прийняті Комітетом Міністрів 11.03.1980 року, а саме суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.

Адміністративний суд не може перебирати на себе повноваження іншого державного органу щодо вирішення питань по суті, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади. Завданням адміністративного суду є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, а не забезпечення ефективності державного управління, інакше б порушувався принцип розподілу влади. Відтак, завданням адміністративного суду є саме контроль за легітимністю прийняття рішень (вчинення дій, допущення бездіяльності).

Так, призначення/поновлення виплати пенсії є Пенсійний фонд, до компетенції якого і входить розгляд документів, в тому числі і нових.

Суд не може перебирати компетенцію суб`єктів владних повноважень та досліджувати документи, яким не була надана оцінка, встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права на поновлення виплати відповідного виду пенсії.

Оскільки заява позивача та додані до неї документи не були перевірені пенсійним органом згідно з процедурою, визначеною Порядком №3-1, суд не може перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які входять до компетенції відповідного суб`єкта владних повноважень, та досліджувати відповідні документи, надавати їм оцінку, а також встановлювати на їх основі наявність чи відсутність у позивача права на відповідний вид пенсії, та на свій розсуд приймати рішення.

Отже, суд доходить висновку що в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо поновлення виплати пенсії за вислугу років від 04 вересня 2024 року відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Щодо позовних вимог в частині відмови у перерахунку на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379) та зобов`язання ГУ ПФУ в Харківській області здійснити з 04.09.2024 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70 % грошового забезпечення, визначеного у довідці від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379), суд зазначає таке.

Приписами статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Зі змісту наведеної правової норми вбачається, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи й інтереси фізичних або права й інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому.

Суд зауважує, що наразі відсутні підстави вважати, що перерахунок пенсії позивача з 04.09.2024 на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379) відбудеться в іншому розмірі грошового забезпечення, ніж 70 %, оскільки такий перерахунок ще не проводився.

Так, позовні вимоги в частині перерахунку на підставі довідки від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379) та зобов`язання ГУ ПФУ в Харківській області здійснити з 04.09.2024 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70 % грошового забезпечення, визначеного у довідці від 06.09.2024 № 31/32-0230 (100/34379), звернені на майбутнє, в даній частині позовних вимог права позивача не є порушеними.

Отже, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.

VI. Висновки суду.

Частинами першою, другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову.

VII. Розподіл судових витрат.

Квитанцією від 31.10.2024 № 6845-9411-5940-7237 підтверджується сплата позивачем судового збору у розмірі 1937,92 грн. За таких обставин, враховуючи вимоги статті 139 КАС України, судові витрати на оплату судового збору в розмірі 968,96 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 26.09.2024 про відмову в поновленні ОСОБА_1 виплати пенсії за вислугу років.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо поновлення виплати пенсії за вислугу років від 04 вересня 2024 року відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області суму сплаченого судового збору у розмірі 968,96 грн (дев`ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, місце знаходження: майдан Свободи, буд. 5, 3 під.2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл.,61022, код ЄДРПОУ 14099344.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 12.12.2024.

Суддя О.В. Пасечнік