Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 342/1345/24
Провадження № 3/342/436/2024
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі суддіАндріюкІ.Г., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , директора ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ»,
за ч.1 ст.163-2 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , директор ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ», порушив порядок ведення податкового обліку, порушивши п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14, п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16, п.31.1 ст.31, п.36.1 ст.36, п.38.1 ст.38 розділу І, п.57.1 ст.57 розділу ІІ, п.257.5 ст.257 розділу ІХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями).
ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.
19.11.2024 представник ОСОБА_1 Югов С.А. подав заяву про розгляд справи за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, закриття провадження у справі. Заяву обґрунтував тим, що граничний термін сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за квітень 2024, припадає на 30.05.2024, тоді як сплата здійснена 31.05.2024, тобто протермінування становить один день; днем вчинення адміністративного правопорушення згідно протоколу є 31.05.2024. Оскільки з моменту вчинення адміністративного правопорушення минуло більше трьох місяців, на даний час закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Суд, вивчивши заяву представника ОСОБА_1 Югова С.А., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.
Статтею 9 КУпАПвизначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихст. 255 КУпАП.
Надані суду матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-2КУпАП, містять:
протокол про адміністративне правопорушення №305/34-00-04-01-01/3441509577 від 29.10.2024 року;
копію акту про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ» № 596/34-00-04-01-01/40093263 від 13.09.2024;
копію листа Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, адресований директору ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ» від 13.09.2024;
копію повідомлення ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ» про неможливість явки до Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 26.09.2024;
копію податкового повідомлення рішення від 14.10.2024 №697/34-00-04-01-01 із копією розрахунку штрафних (фінансових) санкцій за порушення сплати грошового зобов`язання;
копію акту про неявку для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 30.09.2024;
копію наказу №5-к від 01.03.2021 про призначення ОСОБА_1 директором у ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ»;
копію паспорта та РНОКПП, довідки про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 ;
копію листа Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, адресований директору ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ» від 30.10.2024.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення №305/34-00-04-01-01/3441509577 від 29.10.2024 року ОСОБА_1 , директор ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ», порушив порядок ведення податкового обліку: несвоєчасно здійснив сплату узгодженої суми грошового зобов`язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за квітень 2024 року у розмірі 79,86 грн, згідно податкової декларації з рентної плати за квітень 2024 року №9131015418 та розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України №9131015420, поданих 15.05.2024 року. Граничний термін сплати 30.05.2024, фактично сплачено 31.05.2024, чим порушено п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14, п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16, п.31.1 ст.31, п.36.1 ст.36, п.38.1 ст.38 розділу І, п.57.1 ст.57 розділу ІІ, п.257.5 ст.257 розділу ІХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№ 2755-VI (із змінами та доповненнями).
Згідно акту про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ» № 596/34-00-04-01-01/40093263 від 13.09.2024 встановлено несвоєчасне здійснення сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за квітень 2024 року у розмірі 79, 86 грн згідно податкової декларації з рентної плати за квітень 2024 року №9131015418 та розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України № 9131015420, поданих 15.05.2024. Граничний термін сплати суми грошового зобов`язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за квітень 2024 30.05.2024, фактична сплата 31.05.2024.
Згідно п.п.14.1.156п.14.1ст.14,п.п.16.1.4п.16.1ст.16,п.31.1ст.31,п.36.1ст.36,п.38.1ст.38розділу І,п.57.1ст.57розділу ІІ,п.257.5ст.257розділу ІХПодаткового кодексуУкраїни Податковогокодексу Україниподаткове зобов`язання-сума коштів,яку платникподатків,у томучислі податковийагент,повинен сплатитидо відповідногобюджету абона єдинийрахунок якподаток абозбір напідставі,в порядкута строки,визначені податковимзаконодавством (утому числісума коштів,визначена платникомподатків уподатковому векселіта несплачена вустановлений закономстрок),та/абосума коштів,сформована зарахунок податковихпільг,що буливикористані платникомподатків неза цільовимпризначенням чиз порушеннямпорядку їхнадання,встановленим цимКодексом та/абоМитним кодексомУкраїни; платник податківзобов`язаний сплачувати податкита зборив строкита урозмірах,встановлених цимКодексом тазаконами зпитань митноїсправи; строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов`язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою; виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк; платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом; сума податкових зобов`язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Відповідно до ч.1ст.163-2 КУпАПнеподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності з положеннямист. 8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно достатті 23 КУпАПадміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, адміністративне стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.
Відповідно дост. 245 КУпАПсеред ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положеньст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідност. 252 КУпАПоцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідност. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, оскільки він, як директор ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ КАРПАТИ», порушив порядок ведення податкового обліку: несвоєчасно здійснив сплату узгодженої суми грошового зобов`язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за квітень 2024 року, граничний термін сплати 30.05.2024, фактично сплачено 31.05.2024
Разом з тим, згідно з вимогами ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Пунктом 7 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що часом вчинення адміністративного правопорушення, як зазначено у протоколі, є 31.05.2024, правопорушення не є триваючим, на час розгляду справи в суді закінчився строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, відтак провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Враховуючи, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП слід закрити, а судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення, то судовий збір слід віднести на рахунок держави.
На підставі наведеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст. 163-2, 221, 247-249, 268, 283-285, 294 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Провадження в справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Андріюк І.Г.
The court decision No. 123142829, Horodenka District Court of Ivano-Frankivsk Oblast was adopted on 19.11.2024. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 342/1345/24. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: