Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 272/631/22
Провадження № 3/272/367/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2022 року
Суддя Андрушівського районного суду Житомирської області Чуб І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
непрацюючого, проживаючого:
АДРЕСА_1 ,
ід.номер НОМЕР_1 ,
раніше притягувався до адміністративної
відповідальності,-
за ст. 121 ч.7, ст. 130 ч.1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи особою, яка повторно протягом року вчинила будь-яке з порушень, передбачених ч.6 ст. 121 КУпАП, вчинив ті самі дії за наступних обставин: 31.08.2022 року о 23 год. 19 хв. ОСОБА_1 в м.Андрушівка по вул.Житомирській,16 керував автомобілем ВАЗ 2104, номерний знак НОМЕР_2 у якого в темну пору доби не освітлювався задній номерний знак, чим порушив п.2.9 в ПДР.
Згідно протоколу серії ААБ № 028322, 31.08.2022 року о 23 год. 19 хв. ОСОБА_1 в м.Андрушівка по вул.Житомирській,16 керував автомобілем ВАЗ 2104, номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп"яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився на місці зупинки т/з із застосуванням приладу Drager Alcotest 6810, який показав - 0,22%, чим порушив п.2.9 а ПДР.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину за ст. 121 ч.7 КУпАП визнав, щиро розкаявся та пояснив, що в той день дійсно керував автомобілем, в якого неосвітлювався задній номерний знак, в подальшому усунув дані несправності. Щодо вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, то заперечив його вчинення, вину не визнав та пояснив, що 31.08.2022 року о 23 год. 19 хв. в м.Андрушівка по вул.Житомирській, 16 керував автомобілем ВАЗ 2104, н/з НОМЕР_2 . Він побачив поліцію та зупинився. Поліцейські запропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння, він погодився, оскільки був впевнений, що тверезий. Просив закрити провадження у справі.
Крім визнання вини порушником, його вина у вчиненому правопорушенні за ст.121 ч.7 КУпАП повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 028285 від 31.08.2022 року згідно якого, ОСОБА_1 будучи особою, яка повторно протягом року вчинила будь-яке з порушень, передбачених ч.6 ст. 121 КУпАП, вчинив ті самі дії за наступних обставин : 31.08.2022 року о 23 год. 19 хв. ОСОБА_1 в м.Андрушівка по вул.Житомирській,16 керував автомобілем ВАЗ 2104, номерний знак НОМЕР_2 у якого в темну пору доби не освітлювався задній номерний знак, чим порушив п.2.9 в ПДР, постановою серія БАВ № 331680 від 24.08.2022 року згідно якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч.2, 126 ч.1, 121 ч.5, 122 ч.2, 121 ч.6 КУпАПта накладено адміністративне стягнення у виді штрафу з якої вбачається повторність вчинення правопорушення за ст. 121 ч.7 КУпАП, постановою серія БАВ № 333566 від 31.08.2022 року згідно якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч.5, 122 ч.2, 122 ч.1, 126 ч.1, 126 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу, копією паспорта.
Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, вважаю, що вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст.121 ч.7 КУпАП, повністю та об`єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.
Призначаючи адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, у відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП, судом враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує ОСОБА_2 у відповідності до ст. 34 КУпАП є розкаяння винного у вчиненому правопорушенні.
Обставин, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 у відповідності до ст. 35 КУпАП судом не встановлено.
Обираючи стягнення за правопорушення, передбачене ст.121 ч.7 КУпАП, суд оцінивши обставини їх вчинення, особу ОСОБА_1 , вважає за необхідне призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу без оплатного вилучення траспортного засобу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ЗУ "Про судовий збір" з порушника ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 496,20 грн.
Щодо адміністративного правопорушення за ст. 130 ч.1 КУпАП, то суд, повно, всебічно та обєктивно дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння не знайшла свого підтвердження в ході судового розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. З урахуванням положень зазначеної статті та відповідно до загальних засад адміністративного права України об`єкт правопорушення, об`єктивна сторона, суб`єкт та суб`єктивна сторона в своїй сукупності визначають склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст.130 ч. 1 КУпАП об`єктивна сторона правопорушення полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно протоколу серії ААБ № 028322, 31.08.2022 року о 23 год. 19 хв. ОСОБА_1 в м.Андрушівка по вул.Житомирській, 16 керував автомобілем ВАЗ 2104, номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп"яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився на місці зупинки т/з із застосуванням приладу Drager Alcotest 6810, який показав - 0,22%, чим порушив п.2.9 а ПДР.
Також на підтвердження вини ОСОБА_3 за ст. 130 ч.1 КУпАп до протоколу додано : акт огляду на стан сп`яніння з використанням cпеціальних технічних засобів; покази приладу Drager Alcotest 6810 з результатами тесту 0,22 %; розписка про роз`яснення ОСОБА_1 вимог ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України; розписка про інформавання ОСОБА_1 огляду на стан сп"яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу.
Щодо проведеного огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 на місці зупинки із застосування спеціального приладу суд зазначає наступне.
Інструкцією до приладу Drager Alcotest 6810 визначено, що діапазон вимірювання концентрації алкоголю в крові складає від 0,00 % до 5,00 %, похибка вимірювання складає до 0,017 %.
Відповідно п. 7 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджена наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 р/ № 1452/735 встановлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показникбільше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Як вбачається з долученої до матеріалів справи роздруківки з приладу Drager Alcotest 6810 № 91 тест був проведений 31.08.2022 року о 23 год. 23 хв. при температурі +24,0 °C, результат тесту 0,22 ‰.
Тому, з урахування визначеної технічною документацією похибки вимірювання приладу Drager Alcotest 6810 та вимог п. 7 розділу ІІ Інструкції результат тесту, який був проведений 31.08.2022 року та дорівнював 0,22 % не дає достатньої підстави для встановлення у ОСОБА_1 стану алкогольного сп`яніння.
Крім того, суд звертає увагу на те, що в Україні на законодавчому рівні допустимий рівень алкоголю в крові взагалі не передбачений, тому в даному випадку підлягають застосування норми міжнародного права в галузі дорожнього руху.
Так, статтею 8 пунктом 5 Конвенції про дорожній рух Відень, 8 листопада 1968 року, яка ратифікована Українською СРСР 25.04.1974 р. зазначено, що в національному законодавстві повинні бути передбачені спеціальні положення, що стосуються керування під впливом алкоголю, а також допустимий законом рівень вмісту алкоголю у крові, а і у відповідних випадках у повітрі, що видихається, перевищення якого є несумісним з керуванням транспортним засобом.
У всіх випадках максимальний рівень утримання алкоголя у крові у відповідності з національним законодавством не повинен перевищувати 0,50 г чистого алкоголю на літр крови або 0,25 мг на літр повітря, що видихається».
Тобто мінімальна межа вмісту алкоголю, для визначення стану алкогольного сп`яніння згідно норм міжнародного права повинна становити 0,25 мг на літр повітря яке видихається, що становить згідно таблиці перерахунку одиниць виміру алкоголю в крові і повітрі що видихається 0,25 %.
В зв`язку із цим, суд приходить до висновку, що наявність у повітрі, що видихається вмісту алкоголю рівному 0,22 % не є станом алкогольного сп`яніння і відповідно відсутні підстави для притягнення до відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, належні та допустимі докази того, що мав місце один з найважливіших елементів складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп`яніння, відсутні.
Зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд позбавлений можливості збору доказів.
Відповідно до принципу презумпції невинуватості щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину або правопорушення, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством.
Європейський суд з прав людини, у своєму рішенні від 10.02.1995 р. у справі «Аллене де Рібермон проти Франції» підкреслив, що сфера застосування принципу презумпції невинуватості є значно ширшою: він обов`язковий не лише для кримінального суду, який вирішує питання про обґрунтованість обвинувачення, а й для всіх інших органів держави.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість висунутого проти нього обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях притримується позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України» № 39598/03 від 21.07.2011 р.), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), п. 161, Series A заява № 25).
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно із ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, і ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 130 ч.1 КУпАП вказаний у протоколі, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп"яніння внаслідок чого провадження по справі за ч.1 ст.130 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 247 п.1, 251, 283, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 121 ч.7 КУпАП та піддати до адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. ( протокол серії ААБ №028285, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач ГУК у Житомир обл/Житомир обл 21081300, р/р отримувача UA368999980313060149000006001, код ЄДРПОУ 37976485, код класифікації доходів бюджету 21081300) без оплатного вилучення транспортного засобу.
Провадження в справі про адміністративне правопорушеннявідносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника, відповідно до ст. 308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн. ( р/p UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, отримувач - ГУК у м. Києві / м. Київ/ 22030106, банк отримувача - Казначейство України( ел.адм.подат.).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя:І. А. Чуб
The court decision No. 106965423, Andrushivka District Court of Zhytomyr Oblast was adopted on 26.10.2022. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important information easily.
This decision relates to case No. 272/631/22. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: