Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 373/1837/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2022 року м.Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області СвоякД.В., розглянув матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності директорки ТОВ «Будлідер-17» ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ВСТАНОВИВ:
24.10.2022до судунадійшов протоколпро адміністративнеправопорушення №1945/10-36-24-09від 22.09.2022відносно директора ТОВ «Будлідер-17» ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи; вирішує чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, встановлено, що даний протокол не відповідає вимогам закону.
Відповідно доп.12Інструкції зоформлення податковимиорганами матеріалівпро адміністративніправопорушення,затвердженої наказомМіністерства фінансівУкраїни від02.07.2016№ 566, у разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
До протоколу не додано будь-яких доказів запрошення до податкового органу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, для складання та підписання протоколу, а також його вручення цій особі. Хоча складено акт про неявку посадової особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення, де вказано, що головним державним інспектором Соколовою С.М. (яка склала акт камеральної перевірки від 22.09.2022 №8576/10-36-24-09/42042797 та протокол про адміністративне правопорушення №1945/10-36-24-09 від 22.09.2022) надіслане повідомлення про запрошення від 02.09.2022 рекомендованим листом з поясненням про вручення на адресу реєстрації. В зазначений в повідомленні час посадова особа не з`явилась для складання протоколу.
Доданий до протоколу акт камеральної перевірки від 22.09.2022 №8576/10-36-24-09/42042797 не містить підписів всіх зазначених в ньому осіб, зокрема, відсутній підпис ОСОБА_1 , чи іншої уповноваженої особи, а також відсутні відомості про направлення цього акту цим особам.
Крім того, вбачається, що головні державні інспектори Соколова С.М., Романюк Т.М., ЮрченкоЛ.Р., які підписали акт про неявку посадової особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення від 22.09.2022 №1945/10-36-24-09 внесли завідомо неправдиві відомості до цього акту щодо надіслання повідомлення про запрошення від 02.09.2022 рекомендованим листом з поясненням про вручення на адресу реєстрації ОСОБА_1 , оскільки згідно з відомостями з протоколу про адміністративне правопорушення це правопорушення виявлено лише при проведенні камеральної перевірки, яка відбулась 22.09.2022. Тобто виявлення правопорушення мало місце через 20 днів після нібито запрошення особи для складення протоколу про це правопорушення.
Зазначене свідчить про недотримання визначеної законодавством процедури складення протоколу про адміністративне правопорушення, що обмежило особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, у реалізації її прав, а також може свідчити про фальсифікацію посадовими особами ГУ ДПС у Київській області документів, що направлені до суду.
Крім того, відсутні докази перебування ОСОБА_1 на посаді директора ТОВ «Будлідер-17».
Враховуючи вказанінедоліки,протокол проадміністративне правопорушенняналежить направитидоГоловногоуправління ДПСу Київськійобласті для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 268, 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал відносно директорки ТОВ «Будлідер-17» ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Київській області, - для належного оформлення.
Постанова окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Д. В. Свояк
The court decision No. 106930500, Pereiaslav City and District Court of Kyiv Oblast (until 25.04.2025 - Pereiaslav-Khmelnytskyi City and District Court of Kyiv Oblast) was adopted on 25.10.2022. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 373/1837/22. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: