Справа № 2а-727/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2010 року
о 12год.50хв. м.Одеса
У залі судових засідань №8
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Гречаному В.С.
За участю представників сторін:
Представника прокуратури: Кірющенко А.В. за посвідченням №872 від 04.10.2006р.
Представника позивача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті: Недбал А.В. за довіреністю №41/1-8-591п від 15.12.2009р.
Представника позивача Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області: Недбал А.В. за довіреністю №397 від 01.02.2010р.
Представника відповідача: не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Першого заступника Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700грн,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Першого заступника Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області, в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_5 фінансові санкції у сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у ОСОБА_5 заборгованості розмірі 1700грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафу, визначеної Постановою Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 04.02.2009р. №073733 про застосування фінансових санкцій.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29.01.2010р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 16.02.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою суду від 16.02.2010р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 30.03.2010р.
Відповідач у судові засідання 30.03.2010р. та 27.04.2010р. не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належним чином та своєчасно, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності та системно проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 12.01.2009р. державними інспекторами відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Бурдейним А.В, Захарченко В.О. була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, транспортного засобу марки Мазда XEDOS 9, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_5.
За результатами вказаної перевірки складено акт від 12.01.2009р. №112318 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, який підписано перевіряючими, та в якому встановлено порушення ч.1 абз.4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, експлуатація легкового автомобіля облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. Водій означеного транспортного засобу ОСОБА_5 з актом від 12.01.2009р. №112318 ознайомився та від його підпису відмовився,
26.01.2009р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на адресу відповідача було надіслано запрошення (вихід.№269/02 від 19.01.2009р.) на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі означеного акта перевірки від 12.01.2009р. №112318 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 04.02.2009р. прийнято постанову №073733 про застосування до ОСОБА_5 фінансових санкцій у розмірі 1700грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Вищевказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 04.02.2009р. №073733 про застосування фінансових санкцій, було надіслано на адресу відповідача 06.02.2009р. з супровідним листом за вихід.№658/02 від 05.02.2009р., що підтверджується наявною в матеріалах справи належним чином засвідченою копією Реєстру замовних листів з повідомленням та квитанцією №307, однак замовний лист повернуто до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з відповідним поштовим повідомленням з відмітками органу зв»язку - «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за №1573/11853, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до п.4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п.57 ч.1 ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт», таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку. Згідно зі ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, що передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України. Згідно з п.34 ч.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про автомобільний транспорт», ліцензування на автомобільному транспорті спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів. Ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами. Відповідно до абз. 3 п.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вищевказаного закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п.п.25,26,27,29 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 8 листопада 2006 р. №1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Згідно з п.28 вищевказаного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Таким чином, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті визначеної Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 04.02.2009р. №073733 суми фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00грн.
Відповідних належних доказів в підтвердження сплати ОСОБА_5 вказаної суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00грн. чи оскарження постанови Територіального правління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 04.02.2009р. №073733 суду не надано.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Першого заступника Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з ОСОБА_5 суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.
Керуючись ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Першого заступника Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700грн. задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_5 (65029, АДРЕСА_1) до бюджету (р/р 31117106700002 в УДК в Одеській області, код платежу 21081100, отримувач УДК в Одеській області, код отримувача 23213460, МФО 828011) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700 (одна тисяча сімсот)грн.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено та підписано «30»квітня 2010р.
Суддя Харченко Ю.В.
1.Адміністративний позов Першого заступника Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700грн. задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_5 (65029, АДРЕСА_1) до бюджету (р/р 31117106700002 в УДК в Одеській області, код платежу 21081100, отримувач УДК в Одеській області, код отримувача 23213460, МФО 828011) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700 (одна тисяча сімсот)грн.
30 квітня 2010 року
The court decision No. 10301945, Odesa District Administrative Court was adopted on 30.04.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key data easily.
This decision relates to case No. 727/10/1570. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: