
Справа № 560/7804/20
РІШЕННЯ
іменем України
14 червня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку отримуваної пенсії позивача ОСОБА_1 , оформлену листом №5624-4967/Р-03/8-2200/20 від 09.11.2020 року, та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести, у відповідності до вимог Закону, перерахунок отримуваної пенсії позивача ОСОБА_1 та виплачувати її в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, згідно з статтею 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" на весь період отримання пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію на пільгових умовах, для обчислення якої відповідач застосував довідку про заробітну плату ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська" №317 від 18.06.2010 року, за період роботи шахтарем з 01.12.1991 року по 30.11.1996 року, та заробітну плату за період роботи з 01.07.2000 року по 31.07.2010 року, отриману фондом з індивідуальних відомостей про застраховану особу, що містяться в системі персоніфікованого обліку. В результаті цього коефіцієнт для обрахування пенсії був занижений і становив лише - 1,17275. Вказує, що стаття 40 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", в редакції чинній на дату призначення йому пенсії, не містила обов`язку врахування показників заробітної плати з 01.07.2000 року. Зазначає, що з 01.07.2019 року усім пенсіонерам проведений автоматичний перерахунок пенсії з урахуванням величини прожиткового мінімуму, проте позивачу такий перерахунок не проведений, оскільки він є працюючим пенсіонером, що насправді не відповідає дійсності. Крім того, 16 травня 2020 року позивач досягнув 60 років, пенсійного віку, для виходу на пенсію за віком на загальних підставах. Отже, враховуючи що окрім 14 років 9 місяців та 12 днів стажу на підземних роботах його загальних трудовий стаж становить 41 рік, 1 місяць та 9 днів, він набув право на пенсію за віком на загальних підставах. Тому, 21 жовтня 2020 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, на що отримав листа №5624-4967/Р-03/8-2200/20 від 09.11.2020 року, згідно з яким йому повідомлено, що розмір його пенсії станом на 01.11.2020 року становить 5136,00 грн, в проведенні розрахунку розміру ймовірної пенсії за віком на загальних підставах відмовлено, в переведені на інший вид пенсії також відмовлено. Вважаючи дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку отримуваної пенсії у відповідності до вимог статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
У поданому відзиві на позов Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зазначає, що з 17.05.2010 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, призначену на пільгових умовах за Списком № 1, розмір якої обчислено відповідно до закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058-ІV). Статтею 28 Закону №1058-ІV (в редакції до 01.10.2011 року) передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 25 років страхового стажу. За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Статтею 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" №345-VІ від 02.09.2008 року передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року. Якщо розмір пенсії шахтаря, обчислений з врахуванням страхового стажу та заробітку, не досягає трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, йому здійснюється доплата до зазначеного мінімального розміру. Отже, на дату призначення пенсії позивачу, стаття 40 Закону №1058-ІV передбачала обчислення розміру пенсії з врахування показника заробітної плати з 01.07.2000 року. Тому, підстави для обчислення пенсії позивача з врахуванням заробітної плати лише за 60 календарних місяців страхового стажу до 01.07.2000 року відсутні. Вказує, що з 17.05.2010 року позивач отримував пенсійну виплату в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії перераховувався при кожній зміні величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому, згідно документів, наявних в пенсійній справі, позивач являвся працюючою особою з 01.06.1999 року, оскільки здійснював підприємницьку діяльність. Тому, розмір пенсії позивача з 01.01.2016 року згідно статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" обчислювався у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, встановленому з 01.01.2016 року. З 01.10.2017 року, у зв`язку із прийняттям закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" №2148-VIII від 03.10.2017 року, обчислення розміру пенсії проводилось в розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону. Обчислювати пенсію у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, було не доцільно. Підстави для перерахунку пенсії у зв`язку зі змінами величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, були відсутні. Зазначає, що 2 вересня 2019 року позивач звернувся в сервісний центр обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з припиненням підприємницької діяльності з 04.02.2019 року. 3 зазначеної дати позивачу проведений перерахунок пенсії як непрацюючій особі в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії склав 4491,00 грн. Доплату до пенсії за період з 04.02.2019 року по 30.09.2019 року в загальній сумі 3971,34 грн позивач отримав у жовтні 2019 року разом з пенсією за поточний місяць. Розмір пенсії позивача з 01.12.2020 року становить 5307,00 грн. Таким чином, підстави для здійснення перерахунку пенсії із застосуванням показника 80% середньої заробітної плати шахтаря є недоцільними, оскільки розмір пенсії становитиме 4586,70 грн. Відповідно до пункту 4 прикінцевих положень Закону №1058-ІV у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Враховуючи викладене, підстави для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у проведенні перерахунку отримуваної пенсії позивача, оформлену у вигляді листа за № 5624-4967/Р-03/8-2200/20 від 09.11.2020 року та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок отримуваної пенсії позивача та виплачувати її в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, згідно з статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" на весь період отримання пенсії, відсутні. В задоволенні позову просить відмовити.
Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою від 25.01.2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв`язку та сукупності, суд встановив таке.
З 17.05.2010 року позивач - ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, призначену на пільгових умовах за Списком №1, відповідно до закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року/
21 жовтня 2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії згідно зі статтею 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Листом №5624-4967/Р-03/8-2200/20 від 09.11.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивача, що статтею 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. За документами пенсійної справи страховий стаж становить 27 років 1 місяць 9 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком №1 - 14 років 9 місяців 12 днів, період навчання, який зараховується в пільговий стаж - 4 місяці 29 днів. Страховий стаж для обчислення пенсії становить 41 рік 1 місяць 9 днів (27 років 1 місяць 9 днів + 14 років за Списком №1), коефіцієнт страхового стажу - 0,41083. Заробітна плата для обчислення пенсії врахована за періоди роботи з 01.12.1991 року по 30.11.1996 року (згідно з довідкою про заробітну плату) та з 01.07.2000 року по 31.07.2010 року (згідно з даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку), індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку становить 1,17275. З 17.05.2010 року позивач отримував пенсійну виплату в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії перераховувався при кожній зміні величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 01.01.2016 року перерахунки пенсій для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), у разі збільшення прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, не проводяться. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлюється на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Мінімальний розмір пенсії згідно з статтею 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" обчислений у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, встановленому з 01.09.2015 року (1074,00 гри. х 3). Оскільки за матеріалами пенсійної справи позивач являвся працюючою особою, подальші перерахунки пенсії у зв`язку із зміною величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, не проводились. З 01.10.2017 року обчислення пенсії проводилось у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону. Обчислювати пенсію у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, було не доцільно. Підстави для перерахунку пенсії у зв`язку зі змінами величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, були відсутні. 2 вересня 2019 року позивач звернувся в сервісний центр обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з припиненням підприємницької діяльності з 04.02.2019 року. 3зазначеної дати проведений перерахунок пенсії як непрацюючій особі в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Станом на 01.11.2020 року розмір пенсії становить 5136,00 грн. Щодо проведення перерахунку пенсії у зв`язку з досягненням 60 років повідомлено, що відповідно до статті 9 Закону №1058-ІV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком, по інвалідності та у зв`язку з втратою годувальника. Згідно статті 10 Закону №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Позивач отримує пенсію за віком, призначену на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку згідно з закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", розмір якої обчислено з урахуванням статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", тому підстави для проведення будь-якого перерахунку пенсії у зв`язку з досягненням 60 років відсутні.
Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у проведенні перерахунку отримуваної пенсії у відповідності до вимог статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 1 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" від 02 вересня 2008 року № 345-VI (далі - Закон №345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Статтею 8 Закону №345-VI передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Статтею 40 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії, визначено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців. Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Отже, твердження позивача, що на дату призначення йому пенсії, стаття 40 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачала обчислення розміру пенсії без врахування показника заробітної плати з 01.07.2000 року є безпідставним.
Суд встановив, що страховий стаж позивача становить 27 років 1 місяць 9 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком №1 - 14 років 9 місяців 12 днів, період навчання, який зараховується в пільговий стаж - 4 місяці 29 днів. Страховий стаж для обчислення пенсії становить 41 рік 1 місяць 9 днів (27 років 1 місяць 9 днів + 14 років за Списком №1), коефіцієнт страхового стажу - 0,41083.
Заробітна плата для обчислення пенсії врахована за періоди роботи з 01.12.1991 року по 30.11.1996 року (згідно довідки про заробітну плату) та з 01.07.2000 року по 31.07.2010 року (згідно даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку), індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку становить 1,17275.
З 17.05.2010 року позивач отримував пенсійну виплату в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, що відповідало вимогам статті 8 Закону № 345-VI. Розмір пенсії перераховувався при кожній зміні величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до частини 3 статті 42 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", в редакції закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року №213-VIII, визначено, що з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов`язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність / мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Суд встановив, що позивач з 01.06.1999 був зареєстрований як приватний підприємець, тобто вважався працюючою особою.
Отже, враховуючи вимоги частини 3 статті 42 закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з 01.01.2016 року згідно з статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" пенсія позивачу обчислювалась у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, встановленому з 01.01.2016 року.
З 01.10.2017 року, у зв`язку із прийняттям закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" №2148-VIII від 03.10.2017 року, обчислення розміру пенсії позивача проводилось в розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону. Обчислювати пенсію у розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, було не доцільно. Підстави для перерахунку пенсії у зв`язку зі змінами величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, були відсутні.
Станом на 01.02.2019 року розмір пенсії позивача становив 3531,76 грн, а саме: 3764,40 грн (середня заробітна плата в галузях економіки України за 2014-2016 рр.) х 1,17275 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) = 4414,70 грн (заробіток для обчислення пенсії) х 80% = 3531,76 грн.
Відповідно до пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, у разі припинення діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату припинення діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, шляхом подання заяви.
Отже, підстави для проведення перерахунку пенсії у зв`язку із звільненням з роботи або з припиненням підприємницької діяльності без особистого звернення особи відсутні.
Частиною 8 статті 4 закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 року №755-IV визначено, що фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.
Суд встановив, що позивач за власним рішення припинив підприємницьку діяльність з 04.02.2019, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
2 вересня 2019 року позивач звернувся в сервісний центр обслуговування Громадян головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про проведення перерахунку пенсії у зв`язку з припиненням підприємницької діяльності з 04.02.2019 року.
Тому, 2 вересня 2019 року відповідач провів перерахунок пенсії позивача як непрацюючій особі в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, який склав 4491,00 грн (1497,00 грн розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність визначений за період з 01.01.2019 по 30.06.2019 на х 3). Доплата пенсії за період з 04.02.2019 року по 30.09.2019 року в сумі 3971,34 грн виплачена позивачу у жовтні 2019 року.
Розмір пенсії позивача з 01.12.2020 року становить 5307,00 грн, з такого розрахунку: 4888,83 грн (середня заробітна плата в галузях економіки України за 2014-2016 рр. 3764,40 грн, збільшена на коефіцієнт 1,17 (з 01.03.2019 року) та 1,11 (з 01.05.2020 року)) х 1,17275 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) = 5733,38 грн (заробіток для обчислення пенсії) х 0,41083 (коефіцієнт страхового стажу) = 2355,44 грн (розмір пенсії за віком) + 283,04 грн (доплата за 16 років понаднормативного стажу, 1769,00 грн х 16%) = 2638,48 грн (загальний розмір пенсії) + 2668,52 грн (доплата до мінімальної пенсійної виплати згідно з закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" 1769,00 грн х 3) = 5136,00 грн. (розмір пенсії").
Таким чином, здійснення перерахунку пенсії із застосуванням показника 80% середньої заробітної плати шахтаря є недоцільним, оскільки її розмір становитиме 4586,70 грн (5733,38 грн. (заробіток для обчислення пенсії) х 80 %) 80;.
Відповідно до пункту 4 прикінцевих положень закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Враховуючи викладене, підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, згідно з статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" не має.
Частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В процесі судового розгляду відповідач довів правомірність дій щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, згідно з статті 8 закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Враховуючи викладене, у задоволенні позовних вимог позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області необхідно відмовити.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позову судовий збір у відповідності до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягується.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук
The court decision No. 97664310, Khmelnytskyi District Administrative Court was adopted on 14.06.2021. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 560/7804/20. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: