
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 травня 2021 року м. Київ Справа № 810/1929/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши заяву Головного управління ДФС у Київській області про відкликання клопотання про заміну сторони її правонаступником в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс"до про 1) Києво-Святошинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, 2) Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області (далі – відповідач-1) та Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області (далі – відповідач-2) про зобов`язання відповідача-1 подати до територіального органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про відшкодування позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2012 року у розмірі 36062,00 грн та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача пені на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України за період з 10.06.2013 по 31.08.2016 у сумі 22909,46 грн.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 27.04.2019 позов задоволено частково, зобов`язано Києво-Святошинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області внести до Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані, необхідні для відшкодування Товариству з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» суми податку на додану вартість за серпень 2012 року у розмірі 36062,00 грн, а також стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Васт-Транс" пеню у сумі 22591,67 грн.
Цим же судовим рішенням стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Києво-Святошинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 2736,88 грн та повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю «Васт-Транс» судовий збір у сумі 1378,00 грн.
29.04.2021 до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Київській області про заміну сторони її правонаступником, а 12.05.2021 – заява про його відкликання.
Вирішуючи заяву про відкликання клопотання про заміну сторони її правонаступником, суд виходить з наступного.
В силу приписів частини другої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Так, судом встановлено, що Кодексом адміністративного судочинства України не визначено, які саме процесуальні дії має вчинити суд у випадку подання заявником заяви про відкликання клопотання про заміну сторони її правонаступником.
У свою чергу частиною шостою статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відтак, виходячи з принципу аналогії закону, суд вважає за необхідне застосувати до даних правовідносин положення пункту 2 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 7, 166, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління ДФС у Київській області про відкликання клопотання про заміну сторони її правонаступником задовольнити.
2. Клопотання Головного управління ДФС у Київській області про заміну сторони її правонаступником в адміністративній справі № 810/1929/16 повернути заявнику разом з усіма доданими до неї матеріалами.
3. Копію ухвали надіслати (видати) заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Харченко С.В.
The court decision No. 97000121, Kyiv District Administrative Court was adopted on 17.05.2021. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data quickly.
This decision relates to case No. 810/1929/16. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: