№ 9570772, 23.03.2010, Odesa District Administrative Court

Approval Date
23.03.2010
Case No.
2а-12320/09/1570
Document №
9570772
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 2а-12320/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Марина П.П.,

при секретарі Полторак І.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Одеського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Одеський міський центр зайнятості звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням ТОВ «Кадри» вимог Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та просить стягнути суму недоїмки 709, 28 грн., та пені 57,70 грн., всього на загальну суму 766, 98 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач до судового засідання не зявився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст.128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.

Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно до ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема: ведуть реєстр платників страхових внесків; провадять збір страхових внесків; контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття; представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” джерелом формування коштів Фонду є, зокрема страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Кадри» перебуває на обліку Одеського міського центру зайнятості як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Відповідно до п.8.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженної Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 N 339 та з ареєстрованної в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221, (далі по тексту Інструкція ) роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно ч.3 ст.17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).

Відповідно до ч.2 п.5 ст. 12 вказаного Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

Судом встановлено, що 26 червня 2009 року головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Одеського міського центру зайнятості Ломовою Дар'єю Анатоліївною проведено планову перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 01.01.2004 року до 31.03.2009 року, за результатами якої складено акт № 866 від 26.06.2009 року(а.с.5-7). За результатами проведеної перевірки виявлено несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 16 січня 2004 року по 11 березня 2004 року; з 12 березня 2004 року по 29 червня 2005 року; з 30 червня 2005 року по 20 грудня 2005 року, з 21 грудня 2005 року по 25 травня 2006 року, з 13.01.2009 року по 31 травня 2009 року, нарахована пеня у сумі 57,70 грн. станом на 31.03.2009 року, недоїмка становить 709, 28 грн., чим порушено ч.3 ст. 17, ч.2 п. 2 ст. 35, ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ.(а.с. 8-13).

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року N 803-XII, державна служба зайнятості має право, зокрема, стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України № 1533-III від 02.03.2000р., роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.06.2009 року директором Одеського міського центру зайнятості Липовською С.О. за порушення відповідачем ч.3 ст. 17, ч.2 п. 2 ст. 35, ст.38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, на підставі п. 4 ст. 38 Закону України № 1533-III від 02.03.2000р. прийнято рішення № 27/02-30 про стягнення донарахованих сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій, яким стягнено з ТОВ «Кадри» прострочену заборгованість (недоїмку) - 709, 28 грн. та пеню - 57,70 грн.(а.с. 14).

Згідно ст.39 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.

Даних щодо оплати зазначеної заборгованості на дату розгляду справи відповідачем до суду не надані.

На думку суду, наявність та розмір заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» перед Одеським міським центром зайнятості підтверджується обґрунтованим розрахунком суми заборгованості, доданим до позовної заяви . Доказів виконання зобовязань перед позивачем ТОВ «Кадри» , з дотриманням приведених вище вимог ст.ст. 69 - 71 КАС України, під час розгляду даної справи до суду надано не було.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості заявленого Одеським міським центром зайнятості позову та наявності підстав для його задоволення.

Керуючись ст.ст. 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 158 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Одеського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» про стягнення штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Кадри» на користь Одеського міського центру зайнятості суму недоїмки 709, 28 грн., та пені 57,70 грн., всього на загальну суму 766, 98 грн. на рахунки № 31179302900002, Код банку 35358018 МФО 828011, одержувач - Одеський міський центр зайнятості, № 37176305900002 (пеня -57, 70 грн.), Код банку 35358018 МФО 8280011, одержувач - Одеський міський центр зайнятості.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано суддею 26 березня 2010 року.

Суддя /підпис/ П.П.Марин

Постанова не набрала законної сили.