
Справа № 560/3730/20
РІШЕННЯ
іменем України
11 січня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В.,
за участю:секретаря судового засідання Голуб О.Р. позивача: ОСОБА_1 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування вимог, рішення, визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 СТОРІН
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправною, дискримінаційною та скасувати вимогу про сплату боргу від 20.08.2019 № Ф 41818-17 на суму 23785,00 грн.;
- визнати протиправною, дискримінаційною та скасувати вимогу про сплату ЄСВ за 3-4 квартали 2019 в сумі 5510,00 грн.;
- визнати незаконним, дискримінаційним та скасувати рішення №0122435806/874 від 25.09.2019;
- визнати незаконним, дискримінаційним та скасувати та вимогу №Ф-10223-10У від 16.10.2019 про стягнення пені та штрафу в розмірі 12448,65 грн.;
- визнати дії Головного управління ДПС у Хмельницькій області протиправними, дискримінаційними;
- зобов`язати повернути ОСОБА_1 протиправно стягнуті кошти в сумі 29514,00 грн. та кошти за послуги банку в розмірі 10% від сплаченої суми, а також виконавчий збір в сумі 1437,31 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з травня 2007 позивач отримує пенсію за віком і є самозайнятою особою, адвокатом. Вказує, що не зважаючи на сплату в повному обсязі соціального внеску в сумі 29514,00 грн., позивач отримала рішення №0122435806/874 від 25.09.2019 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені та штрафу за несвоєчасну сплату ЄСВ, пеня в розмірі 7696,55 грн. та штраф в сумі 4757,02 грн., всього 12453,00 грн.
Позивач зазначає, що Верховна Рада Законом №2166 визнала, що чинний Закон, згідно якого позивач змушена була заплатити ЄСВ, був по відношенню до самозанятих осіб дискримінаційним, тому позивач вважає, що зазначені вимоги та рішення контролюючого органу про стягнення штрафу, пені позивач вважає протиправними, дискримінаційними та такими, що підлягають скасуванню.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин відсутності не повідомив. На адресу суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач вказав, що доводи позивача про неправомірне нарахування їй єдиного соціального внеску, оскільки вона є пенсіонером за віком, є безпідставними. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"), тому ОСОБА_1 за 2017 було нараховано єдиний внесок в розмірі 8448,00 грн., у 2018 за рік в цілому нараховано 9828,72 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2457,18 грн.), в 2019 за 3 квартали 2019 сума нарахування становить - 8262,54 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2754,18 грн.). Всього нараховано єдиного внеску за 2017-2019 р.р. в розмірі 26539,26 грн.
Враховуючи викладене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою від 14.07.2020 суд залишив позовну заяву без руху з підстав не відповідності статтям 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ухвали від 29.07.2020 відкрито провадження у справі за позовом за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні.
Ухвалою від 01.10.2020 суд задовольнив заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову та зупинив стягнення на підставі вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області про сплату боргу (недоїмки) №ф-10223-10у від 16.12.2019, яка перебуває на примусовому виконанні у Другому відділі державної виконавчої служби у місті Хмельницькому Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) відповідно до відкритого виконавчого провадження №61881415, до набрання законної сили судовим рішенням у справі №560/3730/20.
Згідно ухвали від 06.11.2020 суд задовольнив заяву судді Майстера П.М. про самовідвід судді Майстера П.М. у справі 560/3730/20.
Ухвалою суду від 10.11.2020 суд в особі судді Матущака В.В. прийняв до свого провадження дану справу, розгляд справи вирішив проводити за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ухвали від 01.12.2020 суд вирішив витребувати у Головного управління ДПС у Хмельницькій області належним чином завірений детальний розрахунок суми боргу.
В ході розгляду справи згідно ухвали від 10.12.2020 суд залишив позовну заяву без руху з підстав пропуску строку звернення до суду та зобов`язав позивача надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ухвали від 04.01.2020 суд визнав поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновив ОСОБА_1 строк звернення до суду. Розгляд справи продовжив.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
Суд встановив, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перебуває на податковому обліку як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність - адвокат, з 20.11.1993, з травня 2007 позивач отримує пенсію за віком.
ОСОБА_1 контролюючим органом за 2017 рік було нараховано єдиний внесок в розмірі 8448,00 грн., у 2018 році за рік в цілому нараховано 9828,72 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2457,18 грн.), в 2019-році за 3 квартали 2019 року сума нарахування становить - 8262,54 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2754,18 грн.). Всього нараховано єдиного внеску за 2017-2019 р.р. в розмірі 26539,26грн.
Згідно наданих позивачем квитанцій, суд встановив, що позивач протягом 2019 сплатила єдиний соціальний внесок:
2760,00 грн., квитанція від 07.08.2019;
7674,00 грн., квитанція від 08.08.2019;
2700,00 грн., квитанція від 09.08.2019;
5145,00 грн., квитанція від 12.08.2019;
2752,00 грн., квитанція від 12.08.2019;
1095,00 грн., квитанція від 17.08.2019;
216,00 грн., квитанція від 10.09.2020;
1446,36 грн., квитанція від 11.09.2019;
2755,00 грн., квитанція від 08.10.2019;
2755,00 грн., квитанція від 15.01.2020 - оплата ЄСВ за 3-4 квартали 2019.
У зв`язку із тим, що позивач сплатила єдиний внесок з порушенням установлених законодавством строків, 25.09.2019 Головне управління ДПС у Хмельницькій області прийняло рішення №0122435806/874 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальну суму на суму 12449,47 грн. (в т.ч.: штрафні санкції на суму 4757,02 грн. та пеня в сумі 7696,55 грн., яка нарахована за період з 20.04.2018 до 11.09.2019).
Вказане рішення 27.09.2019 відповідач надіслав позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке вручено ОСОБА_1 25.10.2019.
Оскільки позивач недоїмку по єдиному внеску не сплатила, то Головне управління ДПС у Хмельницькій області сформувало узгоджену (з буквою "У") вимогу № Ф-10223-10-У від 16.12.2019 на загальну суму боргу по єдиному внеску в розмірі 12448,65 грн.
Суд встановив, що вказана вимога 14.04.2020 надіслана на примусове виконання до Другого відділу ДВС м. Хмельницького Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
Вважаючи вимоги про сплату ЄСВ та рішення про застосування до позивача штрафних санкцій та пені протиправними, позивач звернулася до суду з позовом про визнання їх протиправними та скасування.
ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464 (далі - Закон №2464).
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону №2464 його дія поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов`язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку, та на регулярній основі з метою забезпечення, захисту у випадках. передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 1 Закону №2464, страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Відповідно до частини 4 статті 4 Закону №2464 особи, зазначені у пунктах 4 та 5-1 частини 1 цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
При цьому, положення цієї норми не поширюється на осіб, зазначених у пункті 5 частини 1 статті 4 Закону №2464, тобто не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську.
Статтею 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05.07.2012 №5076-VI (далі - Закон №5076) встановлено, що адвокатською діяльністю є незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Згідно пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 5076 до інших видів правової допомоги належать види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону №5076 адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об`єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
Адвокат, який здійснює свою діяльність індивідуально, є самозайнятою особою (стаття 13 Закону №5076).
Відповідно до статті 17 Закону №5076 інформація про організаційну форму адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України, ведення якого забезпечується Радою адвокатів України.
Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 ПК України самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону №2464, платники єдиного внеску зобов`язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону №2464).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону №2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини 1 статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 1 Закону №2464 мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 3200,00 грн., статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 3723,00 грн., а статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 4173,00 грн.
Враховуючи зазначені вище положення, контролюючий орган нарахував ОСОБА_1 за 2017 єдиний внесок в розмірі 8448,00грн., у 2018 за рік в цілому нараховано 9828,72 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2457,18 грн.), в 2019 за 3 квартали 2019 сума нарахування становить - 8262,54 грн. (за календарний квартал сума єдиного внеску складає 2754,18 грн.). Всього нараховано єдиного внеску за 2017-2019 в розмірі 26539,26 грн.
Згідно абзацу 4 частини 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 1 частини 1 статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
З наявних матеріалів справи, суд встановив, що ОСОБА_1 у 2019 сплачено єдиний внесок в розмірі 26543,36 грн., а саме: 07.08.2019 в сумі 2760,00 грн.; 08.08.2019 в сумі 7674,00 грн.; 09.08.2019 в сумі 2700,00 грн.; 12.08.2019 в сумі 2752,00 грн.; 12.08.2019 в сумі 5145,00 грн.; 19.08.2019 в сумі 1095,00 грн.; 10.09.2019 в сумі 216,00 грн.; 11.09.2019 в сумі 1446,36 грн.; 08.10.2019 в сумі 2755,00 грн.
Враховуючи приписи абзацу 4 частини 8 статті 9 Закону №2464, суд робить висновок, що сплата єдиного внеску відбулася з пропуском строку, визначеного зазначеною нормою.
Частиною 11 статті 9 Закону №2464 передбачено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно пункту 2 частини 11 статті 25 Закону №2464 податковий орган застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.
Крім того, згідно частини 10 статті 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно абзацу 1 частини 14 статті 25 Закону №2464 про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа податкового органу у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Враховуючи вищезазначені норми законодавства, контролюючий орган 25.09.2019 прийняв рішення №0122435806/874 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальну суму на суму 12449,47 грн. (в т.ч.: штрафні санкції на суму 4757,02 грн. та пеня в сумі 7696,55 грн., яка нарахована за період з 20.04.2018 до 11.09.2019).
Встановлено, що позивач суму єдиного внеску згідно рішення №0122435806/874 від 25.09.2019 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в установлений строк не сплатила, тому сума заборгованості позивача з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування становить 12448,65 грн.
Враховуючи встановлене, суд дійшов висновку, що контролюючий орган правомірно нарахував ОСОБА_1 єдиний внесок за 2017-2019 в розмірі 26539,26 грн., а також за порушення установлених строків сплати єдиного внеску прийняв рішення №0122435806/874 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій та нарахування пені в розмірі 12449,47 грн., тому доводи позивача про неправомірне нарахування їй єдиного соціального внеску, оскільки вона є пенсіонером за віком, є безпідставними.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону №2464 недоїмкою є сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону №2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Відповідно до вимог пунктів 3, 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі - Інструкція), у разі, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та/або борги зі сплати фінансових санкцій органи доходів і зборів, протягом 15 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій) надсилають вимогу про її сплату. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.
Суд встановив, що у зв`язку із наявністю недоїмки, у порядок та в строки встановлені Інструкцією, Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області було сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-10223-10 від 16.12.2019 у сумі 12448,65 грн. та направлено позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за місцем реєстрації, яка повернута поштою без вручення за закінченням терміну зберігання.
У відповідності до абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до абзацу 4 частини 4 статті 25 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов`язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Згідно абзацу 10 частини 4 статті 25 Закону №2464 разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки .
Суд встановив, що позивачем недоїмку по єдиному внеску не було сплачено, у зв`язку з цим Головне управління ДПС у Хмельницькій області сформувало узгоджену (з буквою "У") вимогу № Ф-10223-10-У від 16.12.2019 на загальну суму боргу по єдиному внеску в розмірі 12448,65 грн. та 14.04.2020 надіслано на примусове виконання до Другого відділу ДВС м. Хмельницького Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.
Разом з тим, суд зазначає, що в позовній заяві позивач посилається на положення пункту 1 розділу І Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників" від 13.05.2020 №592-ІХ (далі - Закон №592), яким передбачено, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком.
Проаналізувавши зазначений Закон №592, суд звертає увагу на те, що відповідно пункту 1 розділу II Прикінцевих положень Закону №592 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2021, крім пункту 5 розділу І цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Враховуючи те, що Закон №592 станом на день виникнення спірних правовідносин законної сили не набрав, відтак посилання позивача на положення цього Закону, як на підставу своїх доводів, є передчасними.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи встановлене, суд дійшов висновку, що вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 16.12.2019 №Ф-10223-10 та №Ф-10223-10-У та рішення №0122435806/874 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій та нарахування пені в розмірі 12449,47 грн. є правомірними, прийнятими в межах наданих відповідачу повноважень, на підставі та у спосіб, передбачених законодавством, а тому суд вважає, що відсутні підстави задоволення позову.
Враховуючи приписи статті 139 КАС, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування вимог, рішення, визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 15 січня 2021 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м.Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 43142957) Головуючий суддя В.В. Матущак
The court decision No. 94166310, Khmelnytskyi District Administrative Court was adopted on 11.01.2021. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data conveniently.
This decision relates to case No. 560/3730/20. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: