Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
20.04.2010 р. № 2а-2403/10/1370
Прокурор Сихівського району м.Львова в ін. ДПІ у Сихівському р-ні м.Львова
до ПП "В.Д.В."
пропро стягнення заборгованості ,
з участю представників:
від прокурора: не з’явилися
від позивача: Дорош А.Б. (довіреність № 104/10-007 від 15.12.2009 року)
від відповідача: не з’явилися
ВСТАНОВИВ:
17 березня 2010 року Прокурор Сихівського району м. Львова звернулвся із адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до Приватного підприємства «В.Д.В.»про стягнення податкової заборгованості в розмірі 2688, 89 грн.
Прокурор в судове засідання не з’явився причин неявки не повідомив, хоча про дату, час судового засідання був повідомлений.
Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві та надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явився, вимоги ухвали суду не виконав, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений.
Справа розглядається відповідно до ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.
В судовому засіданні 20 квітня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частину Постанови, відповідно до ст. 167 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Приватне підприємство «В.Д.В.»зареєстроване 23.11.1994 року за № 20839584 Виконавчим комітетом Львівської міської ради, про що свідчить лист Управління державної реєстрації Львівської міської ради № 1.847/03/01-216 від 09.02.2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг перед бюджетом, який складається із сум податкових зобов’язань по податку на прибуток і комунального податку на загальну суму 2688, 89 грн.
Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова прийнято податкове повідомлення рішення № 0001771830/0 від 23.01.2006 року яким визначено суму штрафу, на підставі пункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Заокну України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами», в розмірі 107, 11 грн.
Державною податковою інспекцією у Сихівському районі м. Львова 23 листопада 2009 року проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. За наслідками проведеної перевірки складено акт № 3085/248/15-1 від 23.11.2009 року про порушення податкового законодавства, а саме встановлено порушення терміну подачі податкової звітності. На підставі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення № 0004941511/0 від 22.12.2009 року, яким визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 2550 грн.
Керуючись п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», ДПІ у Сихівському районі м. Львова надіслала податкові вимоги, а саме перша податкова вимога від 26.05.2009 року № 1/617, друга податкова вимога від 13.07.2009 року № 2/763. В зв’язку з неможливістю вручити платнику податків першої та другої податкових вимог, їх було вивішено на дошку податкових оголошень, про що свідчать наявні в матеріалах справи акти про неможливість вручення платнику податків податкових вимог .
Державно Податковою інспекцією у Сихівському районі м. Львова прийнято рішення від 17.08.2009 р. № 60/2/24-005 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно п.1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, податкове зобов’язання –зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ Контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання платника податку у разі якщо платник податку не подає у встановлені строки податкову декларацію, дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань, заявлених у податкових деклараціях, контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов’язання.
Відповідно до п.5.1 та пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків процедури адміністративного оскарження.
Згідно приписів п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податкового боргу, який не сплачений становить 2688, 89 грн., а саме: з податку на прибуток –2535, 00 грн., штрафної санкції за порушення податкового законодавства зі сплати комунального податку –107, 11 грн., пені 46, 78 грн. Вказана заборгованість підтверджується довідкою ДПІ у Сихівському районі м. Львова № 803/19-036 від 22.01.2010 року, долученою до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обов’язків платника податків є обов’язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Всупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобов’язання.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Беручи до уваги те, що відповідачем позовні вимоги не спростовано, суму податкової заборгованості в розмірі 2688, 89 грн. не сплачено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 17-19, 69-71, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «В.Д.В.»(вул. Зубрівська, 25/19, м. Львів, код ЄДРПОУ 20839584) в дохід державного бюджету 2688, 89 грн.
3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 26 квітня 2010 року
Суддя Качур Роксолана Петрівна
The court decision No. 9304792, Lviv District Administrative Court was adopted on 20.04.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 2а-2403/10/1370. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: