Court ruling № 92918645, 17.11.2020, Commercial Court of Kharkiv Oblast

Approval Date
17.11.2020
Case No.
922/3391/20
Document №
92918645
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

УХВАЛА

про скасування судового наказу

17.11.2020м. ХарківСправа № 922/3391/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши заяву фізичної особи-підприємця Воловик Костянтина Федоровича про скасування судового наказу Господарського суду Харківської області по справі №922/3391/20

заявник Акціонерне товариство Комерційний Банк "ПРИВАТБАНК" (м. Київ) боржник фізична особа-підприємець Воловик Костянтин Федорович (м. Харків) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 14719,39 грн,

ВСТАНОВИВ:

27.10.2020 Господарським судом Харківської області на підставі заяви Акціонерного товариства Комерційний Банк "ПРИВАТБАНК" (заявник, стягувач) був виданий судовий наказ про стягнення з фізичної особи-підприємця Воловик Костянтина Федоровича на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк "ПРИВАТБАНК" заборгованості за кредитним договором №б/н від 26.09.2019 в сумі 14719,39 грн (12344,47 грн - заборгованість за кредитом; 2004,60 грн - заборгованість за відсотками за користування кредитом; 370,32 грн - заборгованість по комісії за користування кредитом) та судового збору у сумі 210,20 грн.

У судовому наказі боржнику - фізичній особі-підприємцю Воловик Костянтину Федоровичу було роз`яснено, передбачене частинами 1, 2 статті 157 ГПК України, право на подання заяви про скасування судового наказу до суду, який його видав, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення його копії та доданих до нього документів.

16.11.2020 до Господарського суду Харківської області через систему "Електронний суд" надійшла заява фізичної особи-підприємця Воловик Костянтина Федоровича про скасування судового наказу Господарського суду Харківської області по справі №922/3391/20, в якій боржник просить скасувати судовий наказ від 27.10.2020 по справі 922/3391/20.

У вказаній заяві боржник вказує, що він не згодний з заявленими вимогами заявника повністю, вважає, що всі грошові вимоги за укладеним договором є безпідставними, заявлені з порушенням Умов та правил надання банківських послуг, а саме розділу 3.2.6.

В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на те, що між заявником та боржником беззаперечно існує спір з приводу виконання прийнятих на себе сторонами зобов`язань, а вимоги стягувача повністю не обґрунтовані.

Разом із поданої заявою боржник надав клопотання про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, посилаючись на те, що судовий наказ з додатками доставлено 30.11.2020 та враховуючи командировочний графік роботи боржника, останній фактично отримав пакет документів лише 11.11.2020, тобто за 4 дні до спливу строку на подання заяви про скасування судового наказу.

Як убачається з матеріалів справи, копія судового наказу одночасно з копіями заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслано боржнику - фізичній особі-підприємцю Воловик Костянтину Федоровичу 28.10.2020 та вручено йому 30.10.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно з ч. 1, 5 ст. 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Перебіг строку, закінчення якого пов`язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.

Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (ч. 4 ст. 116 ГПК України).

Частиною 1 ст. 118 ГПК України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Отже, відповідно до ч. 4, 5 ст. 116, ч. 1 ст. 118 та ч. 1 ст. 157 ГПК України, враховуючи те, що 14.11.2020 є вихідним днем, встановлений 15-денний строк на подання заяви про скасування судового наказу спливає 16.11.2020.

Враховуючи вищевикладене, заява фізичної особи-підприємця Воловик Костянтина Федоровича про скасування судового наказу Господарського суду Харківської області від 27.10.2020 у справі №922/3391/20 подана боржником у строк, встановлений частиною першою статті 157 ГПК України.

За таких обставин, суд вважає за необхідне відхилити клопотання боржника про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, як передчасне.

Згідно з ч. 3 ст. 158 ГПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 333 цього Кодексу.

Розглянувши подану боржником заяву, враховуючи те, що заява фізичної особи-підприємця Воловик Костянтина Федоровича про скасування судового наказу Господарського суду Харківської області від 27.10.2020 у справі №922/3391/20 подана боржником у строк, встановлений частиною першою статті 157 ГПК України, а також враховуючи відсутність визначених законом підстав для її повернення, господарський суд дійшов висновку про задоволення цієї заяви та скасування судового наказу, виданого 27.10.2020 по справі №922/3391/20.

Керуючись ч. 4, 5 ст. 116, ч. 1 ст. 118, ст. 157, 158, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Судовий наказ від 27 жовтня 2020 року по заяві за №922/3391/20 скасувати.

Ухвала набрала чинності 17.11.2020 та оскарженню не підлягає.

У разі скасування судового наказу згідно з ч. 3 ст. 158 ГПК України заявник не позбавлений права звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Суддя Ольшанченко В.І.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

Часті запитання

Який тип судового документу № 92918645 ?

Документ № 92918645 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 92918645 ?

Дата ухвалення - 17.11.2020

Яка форма судочинства по судовому документу № 92918645 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 92918645 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Data about the court decision No. 92918645, Commercial Court of Kharkiv Oblast

The court decision No. 92918645, Commercial Court of Kharkiv Oblast was adopted on 17.11.2020. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information conveniently.

The court decision No. 92918645 refers to case No. 922/3391/20

This decision relates to case No. 922/3391/20. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform allows searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 92918644
Next document : 92918646