
Справа № 523/9712/20
Провадження №2/523/3329/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"26" жовтня 2020 р. м.Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Кисельова В.К.
при секретарі - Дзюба Г.І.
розглянувши у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Департамент праці та соціальної політики Одеської міської радизвернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених коштів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення в Суворовському районі (далі - управління) як отримувач компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (далі - компенсація), з 01.04.2015 року по 30.10.2016 року.
Гр. ОСОБА_1 04.03.2015 року звернулась із заявою про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 (далі - Порядок).
Допомогу було призначено та виплачено за період: з 01.04.2015 року по 30.10.2016 року.
Згідно з Порядком компенсація призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
Водночас, підпунктом 4 п.4 Постанови передбачено, що компенсація не призначається:
1. фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:
- державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»;
- надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
- відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;
1)фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомоги на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;
2)фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
3)самозайнятим особам (фізична особа-підприємець або особа, що провадить незалежну професійну діяльність);
4)фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).
Пунктом 6-1 Порядку передбачено, що для підтвердження відсутності даних про доходи фізичної особи, яка надає соціальні послуги, використовуються відомості Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, що отримані в порядку щоквартального електронного інформаційного обміну між Мінсоцполітики і Державного фіскальною службою з урахуванням вимог, передбачених для інформації з обмеженим доступом. Порядок обміну такою інформацією затверджується Мінсоцполітики і Державного фіскальною службою.
Згідно з даними з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, отриманими від державної податкової інспекції у Суворовському районні м. Одеси в порядку електронного інформаційного обміну, встановлено, що гр. ОСОБА_1 була зайнятою особою з вересня 2015 року.
Підтвердженням цього факту є інформаційна довідка за формою ОК-5 Суворовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 28.11.2018 року.
Разом з тим, при звернені за призначенням та подовженням допомоги гр. ОСОБА_1 приховала факт, що є зайнятою особою, що вплинуло на право отримання зазначеної компенсації.
Враховуючи викладене, права на призначення компенсації гр. ОСОБА_1 не мала.
Внаслідок чого їй надміру виплачені кошти за період з 07.09.2015 року по 30.10.2016 року в сумі 2273,58 грн.
Гр. ОСОБА_1 щодо необхідності повернення зазначених коштів у місячний термін повідомлено рекомендованим листом управління від 05.12.2018 року № 14-39/14-02/802, котрий вона отримала 12.12.2018 та повторним листом від 11.09.2019 року №16.02-26/666.
В судове засідання представники позивача не з`явились, згідно клопотання, просили справу розглянути у їх відсутність, а також не заперечували проти постановляння заочного рішення.
Ухвалою суду від "09" липня 2020 р. було відкрито спрощене провадження по справі.
Відповідачу було направлено ухвалу про відкриття провадження по справі разом з позовом на додатками та запропоновано надати відзив на позовну заяву. Однак, відзиву від відповідача на позов до суду не надходило.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщалась належним чином відповідно до поштового повідомлення.
Суд вважає можливим, розглянути справу у порядку заочного провадження, відповідно до вимог ст.ст. 280-281 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини, а також відповідні правовідносини.
Так судом встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення в Суворовському районі (далі - управління) як отримувач компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (далі - компенсація), з 01.04.2015 року по 30.10.2016 року.
Гр. ОСОБА_1 04.03.2015 року звернулась із заявою про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 (далі - Порядок).
Допомогу було призначено та виплачено за період: з 01.04.2015 року по 30.10.2016 року.
Згідно з Порядком компенсація призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
Водночас, підпунктом 4 п.4 Постанови передбачено, що компенсація не призначається:
1. фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:
- державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»;
- надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
- відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;
1)фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомоги на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;
2)фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;
3)самозайнятим особам (фізична особа-підприємець або особа, що провадить незалежну професійну діяльність);
4)фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).
Пунктом 6-1 Порядку передбачено, що для підтвердження відсутності даних про доходи фізичної особи, яка надає соціальні послуги, використовуються відомості Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, що отримані в порядку щоквартального електронного інформаційного обміну між Мінсоцполітики і Державного фіскальною службою з урахуванням вимог, передбачених для інформації з обмеженим доступом. Порядок обміну такою інформацією затверджується Мінсоцполітики і Державного фіскальною службою.
Згідно з даними з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, отриманими від державної податкової інспекції у Суворовському районні м. Одеси в порядку електронного інформаційного обміну, встановлено, що гр. ОСОБА_1 була зайнятою особою з вересня 2015 року.
Підтвердженням цього факту є інформаційна довідка за формою ОК-5 Суворовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 28.11.2018 року.
Разом з тим, при звернені за призначенням та подовженням допомоги гр. ОСОБА_1 приховала факт, що є зайнятою особою, що вплинуло на право отримання зазначеної компенсації.
Враховуючи викладене, права на призначення компенсації гр. ОСОБА_1 не мала.
Внаслідок чого їй надміру виплачені кошти за період з 07.09.2015 року по 30.10.2016 року в сумі 2273,58 грн.
Гр. ОСОБА_1 щодо необхідності повернення зазначених коштів у місячний термін повідомлено рекомендованим листом управління від 05.12.2018 року № 14-39/14-02/802, котрий вона отримала 12.12.2018 та повторним листом від 11.09.2019 року №16.02-26/666.
Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1212 ЦК України, ст. ст. 2,5,10,12,200,258-259,263-265,267-268 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру сплачених коштів- задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) на користь Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (ЄДРПОУ 36290160) компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги в сумі 2273 (Дві тисячі двісті сімдесят три) гривні 58 копійок.
3. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) на користь Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (ЄДРПОУ 36290160) судовий збір в розмірі 2102 (дві тисяча сто дві) гривні 00 копійок.
Рішення суду може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 30 -ти денний строк з дня отримання рішення.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано в 30 -ти денний строк з дня отримання його копії.
Суддя:
Повний текст рішення складено та підписано 02.11.2020 р.
The court decision No. 92569578, Peresypskyi District Court of Odesa City (until 25.04.2025 - Suvorovskyi District Court of Odesa City) was adopted on 26.10.2020. The procedural form is Civil, and the decision form is Decision. On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 523/9712/20. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: