№ 9138363, 19.04.2010, Olevsk District Court of Zhytomyr Oblast

Approval Date
19.04.2010
Case No.
2-а-381
Document №
9138363
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 2- а-381/10 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 квітня 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом Перев»язка ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на його користь 2918, 80 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, у зв’язку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживає на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю. Просить слухати справу у його відсутність.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія, на якій проживає позивач, а саме с. Михайлівка Олевського району Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідкою Олевської Комсомольської сільської ради.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні гарантованого добровільного відселення - 4 0 % процентів від мінімальної заробітної плати.

Допомога в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розмірі 2.10 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01.11.2008 року по 01.11.2009 року позивачу не доплачена допомога як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 2918,80 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останнього року та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст.37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні гарантованого добровільного відселення – 40 % від мінімальної заробітної плати. Допомога нараховується та виплачується за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги. Виплата допомоги по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160, 161, 186 КАС України та ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов Перев»язка ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, по невиплаті Перев»язку ОСОБА_1 допомоги на придбання чистих продуктів харчування у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - протиправними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь Перев»язка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 2918,80 грн. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54.40 грн. судового збору.

Перев»язко ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнений відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито».

Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії постанови суду.

Суддя :