Decision № 910369, 15.08.2007, Commercial Court of Cherkasy Oblast

Approval Date
15.08.2007
Case No.
02/3465
Document №
910369
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" серпня 2007 р. Справа № 02/3465

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Пащенко А.Д., із секретарем судового засідання Давиденко В.Г., за участю прокурора Паламар П.Г., представників: позивача: Бурба Л.В. –за довіреністю , відповідача: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси справу

за позовом заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі

Державної екологічної інспекції в Черкаської області

до приватного підприємства «Універсалагросервіс»

про стягнення 7 754 грн. 40 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з відповідача 7 754 грн. 40 коп. шкоди, завданої державі порушенням вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Земельного кодексу України, в зв’язку із несанкціонованим звалищем будівельних відходів площею 6 кв.м. по вул. Гагаріна.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, просили позов задовольнити та прийняти рішення у даному судовому засіданні, оскільки відповідач грубо порушив вимоги чинного законодавства, завдав шкоди навколишньому природному середовищу, вдруге не направив свого представника у судове засідання та не повідомив про причини його неявки у судове засідання.

Відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, але відзив на позов суду не подав, повторно не направив свого представника у судове засідання, поважних причин його неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим розглянути справу без представника відповідача, за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.75 ГПК України, виходячи із того, що неявка представника відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, стороною у даному спорі є підприємство –юридична особа, представником підприємства може бути будь-яка особа, визначена керівником, чи керівник особисто, а направляти свого представника у судове засідання чи заперечувати проти позову є правом сторони, а не обов’язком.

Оцінивши докази у справі в їх сукупності, заслухавши пояснення та доводи прокурора і представника позивача, суд встановив наступне.

Перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства, проведеною держінспектором з охорони навколишнього природного середовища Павленко О.В., встановлено несанкціоноване звалище будівельних відходів площею 6 кв.м. на земельній ділянці по вул. Гагаріна в м.Черкаси поблизу пагорба Слави, яка відповідно до даних земельного кадастру закріплена за відповідачем. За результатами перевірки складено Акт від 25.04.2007 року, із яким ознайомлений директор підприємства-відповідача.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 25 квітня 2007 року, директор підприємства пояснив, що виявлене на ділянці відповідача сміття звелене невідомими особами і директор підприємства зобов’язувався ліквідувати його.

Згідно статті 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Використання власності на землю не може завдавати шкоди правам та свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Відповідно до частини 4 статті 68 Закону України „Про охорону навколишнього середовища” підприємства зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовищя. В частині 1 статті 69 вказаного Закону зазначено, що така шкода підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі.

Відповідач не заперечив встановлені факти, не спростував доводи прокурора, не вказав особу, яка вчинила вказане правопорушення, не подав доказів отримання відповідного дозволу. Отже, відповідач порушив вимоги статті 96 Земельного кодексу України, статті 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»та завдав державі матеріальну шкоду, що за розрахунком позивача складає суму 7 754 грн. 40 коп.

Розрахунок розміру завданої шкоди виконано згідно Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, що затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України № 171 від 27.10.1997 року.

З огляду на викладене та враховуючи положення статті 59 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача 7 754 грн. 40 коп. шкоди до спеціального фонду місцевого бюджету м. Черкаси.

Оскільки позивач звільнений від сплати державного мита, на підставі ст. 49 ГПК України з відповідача підлягають стягненню 102 грн. державного мита до Державного бюджету України та на користь ДП “Судовий інформаційний центр” 118 грн. витрат на інформаційно–технічне забезпечення судового процесу.

Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82 - 85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути із приватного підприємства «Універсалагросервіс»(18000, м. Черкаси, вул. Паризької Комуни, 65-А, ідентифікаційний код 03791077):

а) до спеціального фонду місцевого бюджету м. Черкаси із зарахуванням на рахунок № 33114331700002, код 22809222, отримувач ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код платежу 24062100 - шкоду в сумі 7 754 грн. 40 коп.;

б) в доход Державного бюджету України для зарахування на реєстраційний рахунок відділення державного казначейства у м. Черкаси № 31117095700002 банк - Управління державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, код 22809222, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, через державну податкову інспекцію – 102 грн. державного мита;

в) із зарахуванням на рахунок № 31210259700002 в ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, ЄДРПОУ 22809222, УДК в Черкаській області - 118 грн. на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення може бути оскаржене до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

Суддя А.Д. Пащенко

Рішення підписане суддею 17.08.2007 року