№ 909708, 23.04.2007, Commercial Court of Cherkasy Oblast

Approval Date
23.04.2007
Case No.
16-08/340а
Document №
909708
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 16-08/340а

"23" квітня 2007 р., 17 год. 25 хв. м. Черкаси

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Волна С.В., за участі представників сторін:

прокурор: Синецька О.Ю.

позивача: Бурба Л.В. - за довіреністю,

відповідача: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області до Маньківського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення 2034,07 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення із відповідача 2034,07 грн. шкоди, заподіяної державі в результаті наднормативних викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, що є порушенням Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про охорону атмосферного повітря".

В судовому засіданні представником позивача та прокурором позов підтримано повністю.

Відповідач позов визнав повністю у відзиві від 05.02.2006 року і просить розгляд справи провести без участі свого представника. Суд вважає за можливе розгляд справи провести за відсутності представника відповідача за наявними документами у справі на підставі ст. 128 КАС України. Заслухавши доводи і пояснення прокурора і представника позивача, дослідивши наявні у справі документи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:

У відповідності до ст. 5 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" , у галузі охорони атмосферного повітря встановлюються такі нормативи: нормативи екологічної безпеки атмосферного повітря; нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; нормативи гранично допустимого впливу фізичних та біологічних факторів стаціонарних джерел; нормативи вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах та впливу фізичних факторів пересувних джерел; технологічні нормативи допустимого викиду забруднюючих речовин.

У відповідності до ст. 7 цього ж Закону, нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин та їх сукупності, які містяться у складі пилогазоповітряних сумішей, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд і надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів, технічного стану обладнання, газоочисних установок.

Для діючих і тих, що проектуються, окремих типів обладнання і споруд залежно від часу розроблення та введення у дію, наявності наукових і технічних розробок, економічної доцільності встановлюються: норматив гранично допустимого викиду забруднюючої речовини стаціонарного джерела; технологічні нормативи допустимих викидів забруднюючих речовин або їх суміші, які визначаються у місці їх виходу з устаткування.

У відповідності до ч. 5 ст.11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря",

-- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Актом відбору проб викидів стаціонарних джерел відповідача від 23.07.2006 року № 07/06 було здійснено відбір проб відповідно до вимог КНД 311,3,068-98 "Метрологічне забезпечення. Відбір проб промислових викидів. Інструкція" методик виконання вимірювань вмісту забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел.

Протоколом № 07/06 від 13.03.2006 року вимірювань вмісту забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел встановлено, що у відповідача відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а котлами КВГ 4150 в котельні здійснюються викиди оксидів азоту та вуглецю.

За розрахунками, вказаними в даному протоколі, збитки від викидів забруднюючих речовин склали 2034,07 грн.

У відповідності до ст. 33,34 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" особи, винні у: викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону, несуть відповідальність згідно з законом. Шкода, завдана порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підлягає відшкодуванню у порядку та розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. ст. 68, 69 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” відповідач зобов’язаний відшкодувати шкоду, заподіяну ним внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Відповідач не спростував встановлені факти і доводи позивача, позовні вимоги визнав повністю. Розрахуно за позовними вимогами в добровільному порядку не проведено.

За вищевказаних обставин суд вважає за необхідне стягнути з відповідача 2 034,07 грн. шкоди, заподіяної наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

На підставі ст. 89,94 з відповідача на користь Державного бюджету слід стягнути 20,35 грн. судового збору.

Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 89,94,162,163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Маньківського виробничого управління житлово-комунального господарства, ідентифікаційний код 03357085, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Леніна, 169 :

а) на користь місцевого бюджету із зарахуванням на рахунок Маньківської селищної ради № 31514903600295, код 22809179, отримувач УДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код платежу 24061600 -- шкоду в сумі 2 034,07 грн.;

б) в доход Державного бюджету України через місцеві органи ДПІ - 20,35 грн. судового збору.

Виконавчий документ видати.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя Н.М. Спаських