ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.11.09 Справа №2а-3279/09/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополь АР Крим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення 3240,64 грн. заборгованості
за участю представників:
від позивача Коновалова П.С. - представник, довіреність № 56/10 від 05.06.2009 року;
від відповідача не зявився
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополь АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 3240,64 грн. заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення вимог діючого законодавства.
Представник відповідач, у судовому засіданні, яке відбулось 19.05.2009 року, проти позову заперечував у повному обсязі та, крім того, заявив усне клопотання про зупинення провадження у справі у звязку з тим, що в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим знаходиться справа № 2а-6225/09/10/0170 за позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі АР Крим про визнання незаконними дій з проведення планової перевірки та визнання недійсними й скасування рішень про застосування штрафних санкцій № 001302303, № 0010322303, № 0010312303 від 06.11.2008 року та № 00109222303, №00109322303 від 04.12.2008 року.
Ухвалою суду від 19.05.2009 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а-6225/09/10/0170 за позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сімферополь АР Крим про визнання дій незаконними, визнання недійсними та скасування рішень.
Ухвалою суду від 03.11.2009 року провадження у справі поновлено за клопотання позивача, у звязку з тим, що ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.10.2009 року по справі № 2а-6225/09/2/0170 позовну заяву Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сімферополь АР Крим про визнання дій незаконними, визнання недійсними та скасування рішень залишено без розгляду. Ухвала суду набрала законної сили.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 30.11.2009 року, підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання, яке відбулось 30.11.2009 року, не зявився, явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представників, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 19.06.2007 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію.
Працівниками Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим 24.10.2008 року проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кафе, розташованого на пр. Перемоги, 226 у м. Сімферополі АР Крим.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та без роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції; не видання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Крім того, відповідачем було порушено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, що виявилося у здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії; п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР здійснення діяльності без придбання торгового патенту.
Результати перевірки зафіксовані в акті № 0000104 від 24.10.2008 р.
Перевірку було проведено в присутності представника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 06.11.2008 року відносно відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010302303 на суму 200,00 грн.; № 0010322303 на суму 20,64грн. та № 0010312303 на суму 1700,00 грн.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 12.11.2008, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 200220.
Крім того, працівниками Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим 22.11.2008 року проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кафе, розташованого на пр. Перемоги, 226 у м. Сімферополі АР Крим.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та без роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції; не видання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Крім того, відповідачем було порушено ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР.
Результати перевірки зафіксовані в акті № 000387 від 22.11.2008 р.
Перевірку було проведено в присутності представника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без зауважень, один примірник акту отриманий. Крім того барменом відповідача в акті зроблено запис про те, що чек ним не виданий, оскільки він відволікся на торгового представника.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 04.12.2008 року відносно відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010952303 на суму 320,00 грн. та № 0010922303 на суму 1000,00грн.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 05.12.2008, про що свідчать підписи відповідача на корінцях зазначених рішень.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та тютюновими виробами визначені у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до ст. 15 вказаного закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ст. 1 Закону під ліцензією слід розуміти документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку
Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначена у ст. 17, відповідно до якої у разі здійснення оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій накладається штраф у розмірі 200% вартості отриманої партії товару , але не менше 1700 грн.
Порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності визначений Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», відповідно до ч. 1 ст. 2 якого під торговим патентом слід розуміти це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 3 зазначеного Закону патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій винесені з порушенням діючого законодавства.
З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що відповідачем вірно зроблений розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до відповідача за порушення вимог чинного законодавства.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем заборгованість у розмірі 3240,64 грн. не сплачена.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених рішень, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
Під час судового засідання, яке відбулось 30.11.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 07.12.2009 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідент. номер НОМЕР_1; відомості про відкриті рахунки в установах банків відсутні) 3240,60 грн. заборгованості, у тому числі 1200,00грн. заборгованості (код платежу 3021080908 на р/р № 31114104700002 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405), 1700,00 грн. заборгованості (код платежу 3021081107 на р/р № 31112106700002 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22301854) та 340,64 грн. заборгованості (код платежу 5221080919 на р/р № 31418541700004 в Місцевий бюджет Київського району м. Сімферополя, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.
The court decision No. 8990803, Circuit Administrative Court of the Autonomous Republic of Crimea was adopted on 30.11.2009. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary information quickly.
This decision relates to case No. 2а-3279/09/2/0170. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: