
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" лютого 2020 р. Справа № 596/179/20 Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Цвинтарної Т.М.
при секретарі судового засідання Рудніцькій О.П.
за участю: прокурора Сідляка М.Й.
правопорушника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Гусятинського районного суду Тернопільської області в селищі Гусятин матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, не одруженого, з середньою освітою, не працюючого, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме 05.04.2018 будучи звільненим з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Копичинська виправна колонія (№112)» та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 24.04.2019, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав вину у вчинення адміністративного правопорушення та пояснив, що по місцю роботи під час звільнення його не повідомили про необхідність подання декларації після звільнення, а повідомили лише в середині березня 2019 року, написавши повідомлення на « ОСОБА_2 ». Однак, в цей час він перебував у Польщі. Також зазначив, що правопорушення він вчинив неумисно, поскільки немав наміру приховувати прибутки чи наявне нерухоме майно. З 23.01.2019 року до 19.04.2019 року перебував за кордоном, а саме, у м. Гданськ, Республіка Польща. Крім того, вказав, що в період з 01.01.2019 року по 23.01.2019 року він міг подати декларацію, однак, не подав без поважних на те причин.
Прокурор в судовому засіданні вказала, що вважає, що вина ОСОБА_1 доведена у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП з підстав вказаних у протоколі і просить визнати його винним у вчиненні вказаного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, наклавши на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яке передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушення є особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема особи, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність.
Згідно протоколу про вчинення корупційного адміністративного правопорушення №15 від 22.01.2020 року ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), а саме 05.04.2018 будучи звільненим з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Копичинська виправна колонія (№112)» та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 24.04.2019, подав на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, встановлено, що 23.09.2014 наказом начальника Копичинської виправної колонії (№112) № 83 о/с від 23.09.2014, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Копичинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області.
В подальшому 05.04.2018 ОСОБА_1 звільнений із займаної посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Копичинська виправна колонія (№112).
ОСОБА_1 працюючи на посаді молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Копичинська виправна колонія (№112) був ознайомлений із вимогами антикорупційного законодавства (Закону України «Про Запобігання корупції»), у тому числі щодо фінансового контролю, про що свідчить його підпис у застережені від 05.04.2018.
Таким чином ОСОБА_1 усвідомлював відповідальність та протиправний характер своїх дій, передбачав їх шкідливі наслідки і бажав їх або свідомо допускав настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які які припинили діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення такої діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього (раніше) ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічна за 2016 рік о 18 год. 50 хв. 18.03.2017, за 2017 рік о 09 год. 57 хв. 22.03.2018 тобто своєчасно з дотриманням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує його ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних нею дій під час подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (після звільнення) до 01.04.2019.
В період з 01.01.2019 до 01.04.2019 у ОСОБА_1 було 90 календарних днів для заповнення декларації, однак останнім раціонально вони для цього використані не були.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі електронної декларації (після звільнення) ОСОБА_1 , а саме 24.04.2019, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
Згідно інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру, декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2019 до 20.06.2019 встановлено, що лише 24.04.2019 о 12:20:56 год. останній перший раз зайшов у реєстр (свій персональний кабінет) на сайті НАЗК, де заповняв (переглядав) необхідні розділи декларації. В подальшому 13:33:36 год. натиснув кнопку «Перейти на сторінку накладення кваліфікованого електронного підпису» та 13:34:08 год. декларацію успішно подано.
Таким чином, відповідно до вказаної вище інформації НАЗК ОСОБА_1 до 24.04.2019 у реєстр (персональний кабінет) не заходив та жодних дій не вчиняв.
Відповідно до пункту 8 рішення НАЗК № 3 від 10.06.2018, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП.
Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі.
Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них власного ЕЦП.
Пунктом 9 рішення НАЗК №3 визначено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.
Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.
ОСОБА_1 вказаних вимог закону не дотримався.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи особою, на яку відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила таку діяльність на наступний рік після звільнення, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи вищенаведені обставини, вимоги Закону, особу правопорушника, зокрема, те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, виключно позитивно характеризується за місцем проживання, характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, а також обставину, що пом`якшує відповідальність, а саме, визнання вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що адміністративне стягнення слід обрати у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 172-6, 284, 285 КУпАП, ст. 3, 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (УК у Гусятин. р-ні/Гусятин. р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37373001; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA108999980313040106000019116; код класифікації доходів бюджету: 21081100) в дохід Держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Повна постанова складена 18 лютого 2020 року.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна
The court decision No. 87693321, Husiatyn District Court of Ternopil Oblast was adopted on 14.02.2020. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. 596/179/20. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: