ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2010р. Справа № 2а-6513/09/2370
12год. 40хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т.В.,
при секретарі Клименка Р.М.
за участю: представника позивача Рябокінь З.Т. (за довіреністю), відповідача Кондратова К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного підприємства «Коах» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,- ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Черкаси, звернулася до суду з адміністративним позовом від 22.12.2009р. № 29306/10-017, в якому просить стягнути з приватного підприємства «Коах» штрафні (фінансові) санкції у сумі 2 434 грн. 00 коп. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем, вимог п. 9,11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265, а саме, встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення операцій, проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій з порушенням режиму попереднього програмування товарів, невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку та не зберігання фіскального звітного чеку.
Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.
Відповідач під час судового засідання зазначив, що позовні вимоги визнає частково.
До суду 28.01.2010р. надійшло клопотання від директора ПП «Коах», в якому просить суд допитати в якості свідка, бармена ОСОБА_3.
Відповідно до пояснень свідка, ОСОБА_3 не заперечувала проти проведення перевірки та складання акту перевірки.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення сторін, та свідка, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Коах», зареєстроване виконавчим комітетом Черкаської міської ради 05.03.2008р., ідентифікаційний номер 35754508, відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи №135438 серія А01 (а.с.4) та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у місті Черкаси, згідно довідки про взяття на облік платника податків №1357/23-012 від 09.12.2009р. (а.с.5).
Працівниками державної податкової адміністрації Черкаської області, проведено планову перевірку ПП «Коах» з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95.
За результатами проведення перевірки кафе, що розташований за адресою:м. Черкаси, вул. Сумгаїтська,17, де здійснює господарську діяльність ПП «Коах», складено акт від 30.07.2009р. №001390 перевірки дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) щодо регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яким встановлено порушення позивачем закону про РРО, а саме:
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеної в денному звіті РРО (п. 13 ст.3 Закону). Сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складала 430 грн. 00 коп., однак сума готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, склала 28 грн. 20 коп., тобто невідповідність готівкових коштів складає суму 401 грн. 80 коп., що є порушення вимог п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95 від 06.07.1995р. До акту перевірки складено опис наявних готівкових коштів від 30.07.2009 р. № 001390, яким підтверджується невідповідність готівкових коштів на суму 401 грн. 80 коп.
- проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій з порушенням режиму попереднього програмування товарів, що є порушення вимог п. 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95 від 06.07.1995р.;
- не зберігання фіскальних звітних чеків в книгах обліку розрахункових операцій, що є порушенням п.9 ст.3 Закону № 265/95 від 06.07.1995р.;
Акт перевірки та опис наявних готівкових коштів підписано барменом кафе того ж дня, особисто.
У звязку з відмовою бармена, яка знаходилася в кафе під час проведення перевірки, працівниками податкового органу складено акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 30.07.20090р. № 001390.
По акту перевірки від 30.07.2009р. №001390 складено розрахунок фінансових санкцій, в якому за порушення п. 9, 11, 13 ст. Закону № 265/95 від 06.07.1995р., визначено штрафні (фінансові) санкції відповідно до п.4,6 ст. 17 та ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95 від 06.07.1995р., у сумі 2 434 грн. 00 коп.
Згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0001242303 від 06.08.2009р. державної податкової інспекції у м. Черкаси за порушення п. 9,11, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р. до ПП «Коах» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2 434 грн. 00 коп. Вказане рішення було відправлено та повернуто у звязку з неможливістю вручення, і розміщене на дошці податкових оголошень, відповідно до переліку №585 від 23.09.2009р.(а.с.9).
Оскільки штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені, ДПІ у м. Черкаси просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 2 434грн. 00 коп.
Причиною виникнення спору стало порушення відповідачем законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Заслухавши пояснення сторін та свідка, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи податкової служби покладено здійснення контрольної функції, щодо реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР, що зобовязує субєктів підприємницької діяльності забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з видачею відповідного розрахункового документу, а також зберігати фіскальні звітні чеки в книгах обліку розрахункових операцій.
Вимогами ст.22 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми , на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до п.4 ст. 17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р., у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.6 ст. 17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р.,у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості застосовується фінансова санкція у розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій підлягає до сплати в бюджет у сумі 2 434 грн. 00 коп.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 04.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.
Керуючись ст.65, 69, 71, 94, ст.141, ст.ст.158-159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємства Коах» (18009, м. Черкаси, вул. Горького, 88, кв.88, ідентифікаційний код 35754508) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 2 434 грн. 00 коп. (дві тисячі чотириста тридцять чотири гривні 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 09 березня 2010 року.
Суддя Т.В. Новікова
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2010р. Справа № 2а-6311/09/2370
11год. 10хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т.В.,
при секретарі - Комишній О.М.,
за участю: представника позивача Рябокінь З.Т. (за довір.), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Керуючись ст. 69, 71, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задоволити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (18000, АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через державну податкову інспекцію у м.Черкаси (18000, м.Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) штрафні (фінансові) санкції у сумі 2088 грн. 75 коп. (дві тисячі вісімдесят вісім гривень 75 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі - з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова.
The court decision No. 8622607, Cherkasy District Administrative Court was adopted on 04.03.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful data conveniently.
This decision relates to case No. 2а-6513/09/2370. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: