
Справа №705/5224/19
3/705/2397/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2019 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Годік Л.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , працюючої фахівцем із державних закупівель відділу освіти, молоді та спорту Уманської районної державної адміністрації (секретар Тендерного комітету), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
При проведенні відповідно до статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторингу за предметом «ДК 021:2015:34120000-4- Мототранспортні засоби для перевезення 1- і більше осіб» (інформацію про закупівлю опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2019-07-02-000794-b), яка здійснена відділом освіти, молоді та спорту Уманської районної державної адміністрації, який підпорядкований Уманській районній державній адміністрації та розташований за адресою: вул. Залізняка, 2а м. Умань Черкаської області, виявлено: порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства (висновок про результати моніторингу закупівлі від 16.10.2019 №31-34/335). Зокрема, замовником не оприлюднене повідомлення про внесення змін до договору протягом трьох днів з дня внесення змін, тоді як в електронній системі закупівель розміщена додаткова угода від 18.09.2019 №1 до договору від 18.09.2019 №3412, що є порушенням ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» і передбачає відповідальність згідно з ч. 1 ст. 164-14 КУпАП. Зазначене порушення допущено ОСОБА_1 , фахівцем із державних закупівель, яка відповідно до наказу замовника від 14.09.2018 №50/01-32 визначена секретарем тендерного комітету. Відповідно до п.2.15 розділу ІІ Положення про тендерний комітет, затвердженого наказом замовника від 12.08.2016 №70/01-21, голова та секретар тендерного комітету персонально відповідають за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.
ОСОБА_1 в суді пояснила, що угода була оприлюднена, однак дана угода була подана разом з договором, а потрібно було окремо. В подальшому хотіли виправити помилку, однак не можливо було це зробити за строками.
Враховуючи пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП передбачена за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Винуватість ОСОБА_1 в суді підтверджена повністю зібраними на неї матеріалами адміністративної справи: а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 23-132/2019 від 31.10.2019 року. В діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, суддя дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
При визначенні виду стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її винуватості.
Вбачаючи в діях громадянки ОСОБА_1 , ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, суд вважає необхідним притягнути останню до адміністративної відповідальності із застосуванням до неї адміністративного стягнення у виді штрафу.
Згідно з вимогами ст. 40-1 КупАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 164-14 ч. 1, 283, 284 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу, у розмірі 700 (сімсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить, 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп..
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест до Черкаського апеляційного суду, протягом десяти днів, з дня її винесення, через Уманський міськрайонний суд.
Суддя: Леся Сергіївна Годік
The court decision No. 86192571, Uman City and District Court of Cherkasy Oblast was adopted on 09.12.2019. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find essential information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key information quickly.
This decision relates to case No. 705/5224/19. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: