
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
14 листопада 2019 року м. Київ № 640/16025/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянську Я.І. , розглянувши клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження
за позовомКомунального некомерційного підприємства "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1" Одеської міської ради доАнтимонопольного комітету України третя особа про ТОВ "Дім медицини" визнання протиправним та скасування рішення В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Комунальна установа "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1" з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.09.2019р. відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.10.2019р. залучено до участі у справі № 640/16025/19 в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "Дім медицини".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.09.2019р. клопотання Комунального некомерційного підприємства "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1" Одеської міської ради про заміну позивача на правонаступника - задоволено. Змінено позивача у справі з Комунальної установи "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1" (код ЄДРПОУ: 01998986; адреса: 65006, м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5) на правонаступника - Комунальне некомерційне підприємство "МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1" Одеської міської ради (код ЄДРПОУ: 01998986; адреса: 65006, м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5).
31.10.2019р. до суду надійшло клопотання від відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. В обґрунтування поданого клопотання посилається на те, що відповідач вважає за необхідне розглядати справу у відкритому судовому засіданні із викликом сторін за правилами загального позовного провадження, оскільки оскаржується рішення суб`єкта владних повноважень - Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Очікувана вартість закупівлі становить 3 930 128,00 грн., тобто дана справа становить значний суспільний інтерес, має вагоме значення для сторін у справі. Крім того, спірне рішення прийняте колегіальним органом, що свідчить про значну складність даної справи.
Проаналізувавши подане клопотання, суд зазначає таке.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі «Ахеп v. Germany», заява №8273/78, рішення від 25.04.2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява №64336/01). Так, y випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (не в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
При цьому, положення КАС України гарантують права учасників справи безпосередньо знайомитись з матеріалами справи, зокрема і з аргументами іншої сторони та інших учасників та реагувати на ці аргументи відповідно до процесуального законодавства, подавати відповідні клопотання тощо.
Ознайомившись з адміністративним позовом, зокрема, з його предметом, підставами та змістом, суд приходить до висновку про те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, відтак суд відмовляє у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, та вказує про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.
Керуючись статтями 12, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська
The court decision No. 85643758, District Administrative Court of Kyiv was adopted on 14.11.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 640/16025/19. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: