№ 85605, 03.08.2006, Commercial Court of Lviv Oblast

Approval Date
03.08.2006
Case No.
2/1069-16/12а
Document №
85605
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

03.08.06 Справа№ 2/1069-16/12А

Суддя Іванчук С.В.при секретарі судового засідання Шелепінській А.О.

за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Львів

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Люст-Пак Україна”,м.Жовква

про стягнення 3 500грн.

Представники:

від позивача: Бондарень М.А.-представник ( довіреність №01-7\19-27від 16.01.06р.)

від відповідача: не з”явився

Представнику позивача роз”яснено права і обов”язки передбачені ст.ст.49,51 КАС України. Згідно клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть спору: Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Львів звернулось з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Люст-Пак Україна” про стягнення 3 500грн. адміністративно-господарських санкцій за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів.

Представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судове засідання не з”явився, вимог ухвали не виконав, хоч належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи ,що підтверджують поштові повідомлення №578136 від 12.07.06р та № 615953 від 26.07.06р . про вручення ухвал від 11.07.06 та 25.07.06р.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши представника позивача, суд встановив наступне:

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Львівське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів відповідно до Положення "Про Фонд України соціального захисту Інвалідів" затвердженого постановою КМУ від 26.09.2002р. №1434 є урядовим органом державного управління і на нього покладено завдання щодо здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, сприяння створенню таких робочих місць та здійснення контролю за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Закон України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21 березня 1991 року N 875-XII(із змінами і доповненнями) визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями та інтересами.

Відповідно до ст.19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”(із змінами та доповненнями) для підприємств (об”єднань), установ і організацій, незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працюючих від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно положень ст.20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні із змінами і доповненнями та „Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. №1767 підприємства, де кількість працюючих менша, від установленої нормативом, сплачують відповідним відділенням Фонду штрафні санкції..

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, який було подано відповідачем до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та прийнято Фондом, чисельність працівників в товаристві у 2005 році складала 16 чол., отже норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 чол. В розділі II звіту підприємство не вказало жодного чоловіка ,який би працював на підприємстві у 2005 році, тому відповідно нараховано штрафні санкції в сумі 3500 грн..

Механізм сплати штрафних санкцій, передбачених ст.20 Закону, визначено Порядком сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту Інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. №1767, відповідно до п.4 якого підприємства сплачують штрафні санкції самостійно в доход державного бюджету не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним. Суми штрафних санкцій визначаються в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Доказів сплати санкцій відповідач не представив.

Згідно частини першої статті 18 Закону України від 21 березня 1991 року N 875-XII у звітному періоді, працевлаштування інвалідів здійснювалося центральними органами виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів.

Відповідно до "Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314, підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів з врахуванням індивідуальних програм реабілітації , шляхом подачі, в порядку передбаченому п. 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів" затвердженого постановою КМ України від 28.12.2001р. № 1767, звіту форми № 10-ПІ.

Отже, працевлаштування інвалідів може здійснюватись органами працевлаштування інвалідів за наявності отриманої від підприємства інформації про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.

Як вбачається із матеріалів справи ,із пояснень представника позивача та листа № 469\05 від 03.03.06р. Жовківського районного центру зайнятості відповідач у звіті не зазначив про вільні робочі місця та вакантні посади на яких може використовуватись праця інвалідів у 2005 році (лист в матеріалах справи).

За умовами ст..71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач доказів сплати санкцій не подав, доказів які б підтверджували звернення до відповідних органів з вимогою про направлення для працевлаштування інвалідів не представив, доказів витребуваних ухвалою суду ,які б підтверджували звернення в центр зайнятості про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, на яких може використовуватись праця інвалідів, суду не надав.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст.17,94,158-163,254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Люст-Пак Україна”, вул..Вокзальна,19 м. Жовква (р/р 26008012991в філії АТ „Кредит-Банк (Україна) МФО 325365 ЄДРПОУ 31020315)- на користь Львівського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Львів , пл..Маланюка,6 (р/р 31216230600002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, ЗКПО 23949066) –

3 500грн. адміністративно-господарських санкцій.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Люст-Пак Україна” ,вул..Вокзальна,19 м.Жовква (р/р 26008012991в філії АТ „Кредит-Банк (Україна) МФО 325365 ЄДРПОУ 31020315)- в доход державного бюджету-35 грн. державного мита.

4. Видати виконавчі листи.

5. Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя Іванчук С.В.